СЕДМИ КЛАС ... апосиопеза - тема № 38

  • 43 165
  • 738
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 942
Добре дошли в новата ни тема!

Архив - темите на набор 2000:
Скрит текст:
Преди училище:
тема 1 - Предучилищници, тема 2 - Предучилищници, тема 3 - Предучилищници
Първи клас:
тема 4 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 5 - Да кажем дружно "Добър час" на нашите деца във първи клас, тема 6 - Първокласници, тема 7 - Първокласници, тема 8 - Първокласници, тема 9 - Първокласници, тема 10 - Първокласници, тема 11 - Първокласници, тема 12 - Първокласници, тема 13 - Първокласници, тема 14 - Първокласници, тема 15 - Първокласници, тема 16 - Първокласници, тема 17 - Първокласници във ваканция
Втори клас:
тема 18 - Второкласници ура!!/Набор 2000/, тема 19 - Второкласници, тема 20 - Второкласници, тема 21 - Второкласници, тема 22 - Второкласници, тема 23 - Второкласници, тема 24 - Второкласници
Трети клас:
тема 25 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 26 - Раничката стегнах аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 27 - Таблицата зная аз, вече съм във ТРЕТИ клас, тема 28 - Всички пазят тишина в ТРЕТИ клас не е шега
Четвърти клас:
тема 29 - Четвъртокласници Успех, тема 30 - Четвъртокласници
Пети клас:
тема 31 - Петокласници сме ние и от учене не се боиме!, тема 32 - В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас, тема 33 - ШЕСТОКЛАСНИЦИ ,
Шести клас:
тема 34 - В ШЕСТИ КЛАС внимавам в час , тема 35 - ШЕСТИ КЛАС привършвам аз, тема 36 - СЕДМИ КЛАС застрашително близо пред нас!,
Седми клас:
тема 37 - СЕДМИ КЛАС не ще уплаши нас! Прас!

ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ЛИТЕРАТУРА
Тук освен текстовете има и изпълнение на някои от произведенията - за тези, на които не им се чете  newsm53

ПОЛЕЗНИ ТЕМИ В BG-MAMMA ПОДФОРУМ "ДЕЦА В УЧИЛИЩНА ВЪЗРАСТ":
Човек да не владее езика си е тъжно, нека затова да се потрудим дружно!
Математици, тук се спрете, моля бързо помогнете и задачата решете!


ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ:
Разни общи неща:
Министерството рече и отсече - за кандидат-гимназистите
Портал Седмокласник
Изпитни материали и решения - от сайта на Министерството
Учебници, помагала и други полезни неща

УЧА СЕ - уроците на Дарин Маджаров

ВЪНШНО ОЦЕНЯВАНЕ, ТЕСТОВЕ, КАНДИДАТСТВАНЕ В ГИМНАЗИИ:
Тестовете на школа РЕГАЛИЯ
Тестове - за любознателни деца и амбициозни майки
Он-лайн тестове по всички предмети
Свитъци курсове и тестове
Полезен сайт на едно амбициозно бургаско училище


Математика:
Сборник по математика
Математика за всеки
Формули по математика
Най-добрият математически форум www.math10.com - 7-кл нужда от п … мощ по математика
Видео уроци по математика - за майките, на които не им се занима …  обясняват задачи
Национален образователен портал - програми за 7 кл.
Математически конкурси
Български език и литература:
Искам 6
Полезен речник
Как се пише
Да пишем правилно
On-line тестове по български език за 7 клас
Читанка - търсачка за текстове
БЕЛ онлайн училище (изисква регистрация)
Нови хоризонти
Английски език:
Неправилни глаголи в английския език
on-line тест
Agenda
FCE tests
Online tests
ИТ:
ИТ за 7 клас (изисква регистрация)
История и география:
Най-важните дати и години
Тестове по История (помагало)
Българско възраждане и не само
Тестове по география и история
Физика, Химия, Биология:
Домашно-физика, химия, математика
Физиката-наука за живота
Знам за 7
Биология записки
Музика в 7 клас:
Дилмано, дилберо
Господи возвах – група „Исихия“
"Sanktus"de Requie - Johannes Ockeghem
Georg Friedrich Händel: Wassermusik, Suite Nr. 2 in D-Dur
"Inverno" da "Le stagioni" - la prima e la s … - Antonio Vivaldi
Die Hochzeit des Figaro - Wolfgang Amadeus Mozart
Träumerei von Robert Schumann
Sarasate Zigeunerweisen
Князь Игорь хор и половецкие пляски
Aretha Franklin - I Say A Little Prayer
New Orleans Traditional Jazz Band - When the Saints Go Marching In
Glenn Miller - In The Mood
The Beatles - "Help!"


Моля, искащите достъп до седмокласната поща /потребителско име и парола/, в която има ценна информация, свързана с кандидатстването след седми клас, пробни изпити по БЕЛ и Математика, както и много други полезни неща, да се обръщат с лично съобщение към следните потребители:
 Дидева, ganis, G..D..

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 20:33 от Фран Джонсън

# 1
  • София
  • Мнения: 1 942
Вмъкнала съм последните препратки по английски, биология и по български. Ако кажете и тези от DOX-а ще ги сложа, но не съм сигурна дали ще са постоянно активни.

Избрах за заглавие тази чудна думичка ха-ха, онези нафори много причастни ми се видяха  Mr. Green

# 2
  • sofia
  • Мнения: 97
 Joy По-добро заглавие от това, здраве му кажи  hahaha
    bouquet

# 3
  • Мнения: 40
Ето, пиша във втора последователна седмокласна тема! Моля за достъп до свещената поща!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 688
Здравейте,
Ако може и на мен достъп до тази седмокласна поща!

# 5
  • Мнения: 41
Wink ето ме  и мен в новата темичка

Да ни е честита  и да сме полезни на децата!
Хубав ден на всички   bouquet

Мойта девойка я чака вадене не зъб и вече сме под напрежение  Cry

# 6
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Заглавието е трепач  hahaha

pasta, отстъствието по домашни причини е: до 3 дни с разрешение от класен р-л, и до 7 с разрешение от директор. Само не помня колко дни имат право да отсъстват в рамките на учебната година.

И аз искрено благодаря на всички, които се трудят и качват тестове и материали, а също и на мамите, които отговарят на заплетени седмокласни въпроси. Аз не съм съвсем в час с техниките, но се надявам тази година покрай седмокласника да се понауча, за да мога да се включвам с инструменти за тормоз на изтерзани седмокласници.

Миналата година синчето беше препоръчало да прекръстим форума на Evil Mamma

# 7
  • Мнения: 489
Мисля, че почти всички входни приключиха,почти навсякъде, време е същинската част да започне– СЕГА  newsm10 !

На моя син не му стигнало половин точка за 6 на входното по български-ЗИП, госпожата казала, че тази година няма да има подаръци, официалното по БЕЛ още не са го върнали, щото не щеш ли една майка казала, че не трябва да се казват гласно оценките на децата пред класа,щото им подбивали авторитета, нямам представа кога и под каква форма ще ги върнат тези входни, вече мина цяла седмица откак са проверени.
На родителската среща в началото на 6 клас, учителите бяха казали, че "подаръците" ще са в седми клас, но дано пуснат малко аванта поне към края на годината, щото все пак е важно, хъм...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 91
Хубаво заглавие - добър начин да научим терминологията Simple Smile. Благодаря за новата тема.

# 9
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Хайде, да ни е честита новата тема!
Много бързо се пълнят темите тази година.

От това, което прочетох и от коментарите в предишните две теми да разбирам, че бала се образува от удвоените оценки от матурите + оценките по БЕЛ и математика от училище. В математическите гимназии май е различно, там оценката от матурата по математика е утроена и в такъв случай оценката от матурата по БЕЛ не би трябвало да е удвоена, защото максималния бал трябва да е 36.

Правилно ли съм разбрала?

# 10
  • София
  • Мнения: 63
Това заглавие наистина ме разсмя. Mr. Green
След като снощи се обогатих неимоверно като разбрах какво е поанта и дълго се чудих как съм живяла толкова години без да притежавам тази важна информация сега разбирам, че има и други, които запълват вечерите си с научаване на нови литературни термини.
Весел и по-малко "поантен" уикенд  Laughing

# 11
# 12
  • Мнения: 154
Страхотно заглавие! Hug
В зависимост от това къде ще кандидатства детето се взимат различни оценки, освен тези от матурите. В сайта на всяка гимназия си пише кои са балообразуващите оценки. При нас тази година на родителската среща ни прочетоха, че детето има право на 3 дни извинени от класния и 5 дни от директора, до сега бяха 7.
Новата учителка по английски решила,  че не е нужно да им показва входните, само им казала оценките и броя точки  и децата не могли да си видят грешките. Ох, дано бързо да оздравява класната и да се връща, че положението е извън контрол, но за жалост ни казаха, че ще отсъства поне 3 месеца.

# 13
  • Мнения: 51
Аз не уча заедно със седмокласника и само питам дали е научил и написал домашните.Учих и изпитвах до 4 клас.И естествено резултатите до тогава бяха по-добри.
Миналата учебна година следях седмокласната тема от време на време и много неща съм пропуснала.Смятам да се информирам предимно от сегашната, благодарение на всички Вас.
Имам следните помагала:
Тестове по химия за 7 клас от 2005 год. на Педагог и от 2001 год.
Тестови задачи по география за 7 клас от 2008 г. на Просвета
Тестови задачи по математика от 2000 г. на Регалия
Помагало по БЕЛ  на Пламен Тошев  от 2008 г./тестове и трансформиращ преразказ/
Анализи по литература за 7 клас  от 2003 г. на Цв.Милчева
Тестови задачи и преразказ на непознат текст на Кирил Димчев от 2007 г.
и още няколко сборника със задачи по математика.
Ако някой иска мога да сканирам.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 262

От това, което прочетох и от коментарите в предишните две теми да разбирам, че бала се образува от удвоените оценки от матурите + оценките по БЕЛ и математика от училище. В математическите гимназии май е различно, там оценката от матурата по математика е утроена и в такъв случай оценката от матурата по БЕЛ не би трябвало да е удвоена, защото максималния бал трябва да е 36.

Правилно ли съм разбрала?
[/quote
Да, Мишел. В математическите гимназии оценката от НВО се утроява. http://mgberon.com/html/spage.php?p=after7

Sash, благодаря за темата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт