Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 7

  • 102 163
  • 784
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 45
Здравейте. Знаете ли как мога да изчистя захабена пластмаса (става въпрос за панел на телефон) ? Пробвах със спирт, лакочистител, търках с четка и сапун  Laughing ..терпентин .... нищо.

# 736
  • Мнения: 1 355
Пробвай с Viss Milch /бялото шише/ на една стара кухненска гъбка, че с нова ще надраскаш пластмасата.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 19:25 от vion

# 737
  • Мнения: 2 545
Дайте ми съвет с какво да обработя следи от теч по тавана.
Не ми се иска да мухляса грозно докато дойде време за пребоядисването (напролет). Да го намажа с някакъв препарат антимухъл, но какъв?
Чувала съм, че някои обработват против мухлясване такива места с  обикновен разтвор на белина.
Който има опит, нека сподели. Ще съм ви много благодарна.

# 738
  • София
  • Мнения: 3 277
simpatikonia, за белината не знам, но аз съм се спасявала от мухъл с водно стъкло (за около половин година издържа защитния филм). това е препарат, който може да се купи от железариите - "боядисваш" с него проблемните местаи си ок. чети обаче инструкциите - имаше нещо специфично - май да се ползват предпазни очила и т.н. - забравила съм вече...

# 739
  • София
  • Мнения: 197
Дайте ми съвет с какво да обработя следи от теч по тавана.
Не ми се иска да мухляса грозно докато дойде време за пребоядисването (напролет). Да го намажа с някакъв препарат антимухъл, но какъв?
Чувала съм, че някои обработват против мухлясване такива места с  обикновен разтвор на белина.
Който има опит, нека сподели. Ще съм ви много благодарна.
Майка ми имаше такъв проблем и напръска мястото със Саво антимухъл (мисля, че така беше) и доколкото помня имаше ефект.

# 740
  • Мнения: 1 831
Момичета с какво почиствате керамичните плотове на готварската печка. Rolling Eyes
Казаха ми като я купувахме за да не се надраска и изтърка само с препарат за стъкло ,ама  мазното не може да се изтрие хубаво ...Пробвах с обезмаслител ,ама слаба работа.

# 741
  • софия
  • Мнения: 25 564
Момичета с какво почиствате керамичните плотове на готварската печка. Rolling Eyes
Казаха ми като я купувахме за да не се надраска и изтърка само с препарат за стъкло ,ама  мазното не може да се изтрие хубаво ...Пробвах с обезмаслител ,ама слаба работа.
Има специализирани препарати за стъклокерамика. +аз го чистя и с македонско чудо, и магическа гъба. Зависи от петната.

Последна редакция: пн, 29 сеп 2014, 16:50 от zvanche

# 742
  • Мнения: 1 210
Момичета с какво почиствате керамичните плотове на готварската печка. Rolling Eyes
Казаха ми като я купувахме за да не се надраска и изтърка само с препарат за стъкло ,ама  мазното не може да се изтрие хубаво ...Пробвах с обезмаслител ,ама слаба работа.
Ползвам този препарат за стъклокерамика на ДМ, доволна съм  Peace
Скрит текст:

# 743
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Момичета с какво почиствате керамичните плотове на готварската печка. Rolling Eyes
Казаха ми като я купувахме за да не се надраска и изтърка само с препарат за стъкло ,ама  мазното не може да се изтрие хубаво ...Пробвах с обезмаслител ,ама слаба работа.
С това и нож за стъклокерамика, ако се наложи.
Има и тема, където можеш да видиш и други препарати.

# 744
  • Мнения: 50
Момичета, най-добрия препарат за керамични плотове, който някога съм използвала -> Glanos

6u6ulina, това мога да ти препоръчам с две ръце. Няма друг като този препарат!

# 745
  • Мнения: 29 636
Чистя го с CIF - пише,  че става за стиклокерамика. Вече 2-3 пъти почиствам с него и става добре, но всеки да си прецени. Моят мъж имаше резерви относно CIF-а, защото е абразив...

# 746
  • Мнения: 483
По въпроса за ютиите.
Има дестилирана вода на Никопол и на бутилките пише MAXX.
Има разфасовки от 2 литра за 1,20лв. и от 5 литра за 2-3 лева май беше.
Аз взимат от тези 5 литровите и си карам доста време но трудно се намира.
Купувам я от един железарийски магазин а иначе в хранителния магазин до нас докарват само от по 2 литра но ми излиза по-скъпо.
А в аптеката 1 литър е около 1,50 лева. - още по-скъпо.

Съществуват и разни ароматизирани води но според мен не си заслужава - излишни пари за същата работа. Купувала съм и от тях де но откакто открих тази MAXX само от нея взимам.

# 747
  • София
  • Мнения: 3 857

Много хубав препарат. Бях фенка на Cif, но откакто открих този, вече ми е фаворит.

# 748
  • Мнения: 1 831

Много хубав препарат. Бях фенка на Cif, но откакто открих този, вече ми е фаворит.
ще го пробвам значи този,къде го има  - в ДМ ?

# 749
  • Мнения: 29 636
Благодаря за препоръката и аз ще го пробвам. Подобен е на CIF, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт