МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 15

  • 51 266
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
запис и от мен.Надявам се тия дни и аз да се похваля в тая тема   bouquet,че и ми се изчака чакането... Laughing

# 16
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Айде и старите кучета да се запишем  Sunglasses

halika, нормално ли ще раждаш? Тук съм писала за изследванията: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=748473.msg27678750#msg27678750

Ако имаш възможност винаги е хубаво да се направят всички възможни изследвания, аз го наричам "да си купиш спокойствие"  Wink

Аз как бих постъпила - ако раждах нормално купувам пакета на 100%. Ако съм секцио, както бях - не съм убедена, че има нужда от всички изследвания, напр. не ми е ясно как точно ще се получи дислазия при секцио, освен ако детето не е било седалищно, но тогава задължително се проследява и си е изолиран случай (нашия), трансфонтанелната също е хубаво да се направи, ехо на коремни органи е по ЗК в 6-ти месец, но ЛЛ понякога се правят на разсеяни и ако твоят е такъв може да "забрави да ти даде направление" или да "няма талон" и тогава пак ще трябва да си платиш изследването... а идеята тук е да си спестиш парички, защото поотделно изследванията струват повече, от колкото в пакет. В крайна сметка пак опира до преценка на родителя.  Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
  bouquet

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 531
Още едно старо куче  Mr. Green

Sunny Sky    Hug
 

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Скрит текст:
Гледам аз, че девойките са наредили по 2-3 лентички. А ние не бързаме ....  Mr. Green Rolling Eyes  Hug

# 20
  • Мнения: 1
 Включвам се и аз, ама с оплакване. Прегледах си документите след изписването  и се оказа, че съм си платила престоя в патологична бременност преди раждането. Малко се разочаровах, тай като още като почнах да преносвам се обадих да попитам ако се наложи да постъпя, по клинична пътека ли ще е или се заплаща и бях уверена, че е по клинична пътека.
 При приемането подписах документ за въпросната пътека, според който за престоя си ще заплащам по 5 и 70 на ден. А накрая ме таксуваха с 100лв. Обяснението беше, че съм родила на следващия ден. Пътеката била 3 дена, а аз съм лежала по нея 1, и за това си го плащам. За мен това е пълна глупост, тъй като се очаква, че една преносила бременна може да роди всеки момент.
 Както и да е пиша това за да бъде в полза на други момичета в моята ситуация. Това не разваля доброто ми впечатление от медицинския персонал на болницата.
 Леко раждане на наближаващите мами, и не преносвайте моля ви!

# 21
  • Мнения: 111
 newsm78 Потресена съм!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 531
При постъпване за преносване, клиничната пътека пада щом е настъпило раждане.Така, че никой не е таксувал престой в патологията.Тези 100 лв са преглед при приемане, болничните такси, храна и т.н. за една нормално родила пациентка по ЗК.

Последна редакция: чт, 13 мар 2014, 20:55 от Горгона

# 23
  • Мнения: 49
Включвам се и аз, ама с оплакване. Прегледах си документите след изписването  и се оказа, че съм си платила престоя в патологична бременност преди раждането. Малко се разочаровах, тай като още като почнах да преносвам се обадих да попитам ако се наложи да постъпя, по клинична пътека ли ще е или се заплаща и бях уверена, че е по клинична пътека.
 При приемането подписах документ за въпросната пътека, според който за престоя си ще заплащам по 5 и 70 на ден. А накрая ме таксуваха с 100лв. Обяснението беше, че съм родила на следващия ден. Пътеката била 3 дена, а аз съм лежала по нея 1, и за това си го плащам. За мен това е пълна глупост, тъй като се очаква, че една преносила бременна може да роди всеки момент.
 Както и да е пиша това за да бъде в полза на други момичета в моята ситуация. Това не разваля доброто ми впечатление от медицинския персонал на болницата.
 Леко раждане на наближаващите мами, и не преносвайте моля ви!


Кой ти обясни това? И всичко колко плати за целия престой + храна и т.н.?

# 24
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 555
и аз тук ,като пациент на д-р Недялков  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 11
Здравейте и аз да се запиша в новата тема!Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички бъдещи мами!
А аз за себе си,бих казала,че нямам търпение вече!    jumpuu

# 26
  • Мнения: 28
Хайде и аз в новата тема  Simple Smile

Мисля, че е добре на първа страница да сложите информацията и за пакета "Интензивна женска консултация". Може да е полезен за бременните жени в по-малка г.с. Ето информация за пакета, която съм взела от фейсбук профила на болницата.

За всички бъдещи майки ползващи здравните услуги в  МЦ „Света София“ или в МЦ „Дева Мария“, бе създаден пакет „Интензивна женска консултация“. Той включва неограничен брой прегледи и консултации (извън полагащите се по Каса) като те могат да се извършват и в двете лечебни заведения, без значение в кой от двата центъра се води самата консултация.

В пакета са включени и неограничен брой ехографски изследвания, отделно от тези полагащи се по Здравна каса, т.е. може при всяка една консултация да се извърши ехографско изследване, без да бъде заплащано допълнително.

В пакета се включва извършване на запис на детски сърдечни тонове – неограничено, през цялата бременност. 

Цената на пакета е 200 лева и се заплаща еднократно. На ползвателите на пакета се издава специална карта, която всеки път при посещение при гинеколога само се показва на регистратура и не заплащат нищо допълнително.

# 27
  • Мнения: 0
Ето ме и мен! Grinning След кратко отсъствие(повода беше мооого хубав) се завърнах.И аз съм чувала за тези изследвания от много места и приятелки и всички са на едно мнение-трябва да се прави.На мен ми е още раничко, но съм твърдо решена да си ги заявя.

# 28
# 29
  • Мнения: 1
При постъпване за преносване, клиничната пътека пада щом е настъпило раждане.Така, че никой не е таксувал престой в патологията.Тези 100 лв са преглед при приемане, болничните такси, храна и т.н. за една нормално родила пациентка по ЗК.
 Таксуван е повярвай ми, не ме е яд за 100 лева, а за принципа. Пък и не всеки може да посрешне непредвидени разходи!

Кой ти обясни това? И всичко колко плати за целия престой + храна и т.н.?
 Всичко платих около 650 лв.
 както следва
 запис на тонове 10 лв
преглед от гинеколог 35лв
определяне на кръвна група 50 лв
преглед от анестезиолог  30 лв
храна 27.8 лв,
доплащане за подобрени битови условия 200 лв
епидурална анестезия 200 лв
легоден за подобрени битови условия 100 лв - това е за деня в патологична бременност
Звънях да ги питам защо така при положение, че съм подписала, че влизам по клинична пътека, и те ми дадоха обяснение, че пътеката не важи понеже съм родила преди да изтекат 3 дена от нея.

Общи условия

Активация на акаунт