МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 14

  • 44 381
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2
Родих момичета, в 15 и 50, доктор Татарова мина в 10 и нещо прегледа ме и взе решение. Пуснаха ми система. Малката се роди 2900 кг, 49 см, казва се Карина. Впечатления ще пиша утре.
 Благодарности на доктор Татарова, доктор Петрова, която ме обезболи, акушерките на които не мога да намеря имената  в сайта, и една млада докторка, която също са пропуснали да отбележат!
 
Честита радост и от мен alyaa.Да ти е жива и здрава Карина/ на мен много ми хареса името й Heart Eyes/.Сигурно с думи не можеш да опишеш щастието да  гушнеш смисъла на живота си. Принцесата  при теб ли беше първата вечер след раждането?

Момичета честит Ви 8-ми март!  bouquet Бъдете обичани и уважавани Жени. 

# 721
  • Мнения: 1
 Пряко включване от болницата, двете с Кари сме добре, кърмим се и спим. Вече ми е по-спокойно, персоналът наистина е много любезен с много малки изключения, отговарят на въпросите, които им задавам.
 Раждането мина, подробности няма да разказвам, че не е много приятно. Момичета ползвайте епидурална анестезия, веднага след поставянето и се почувствах като човек.
 Акушерките и лекарите бяха страхотни по време на раждането, много внимателни и ме изтърпяха без никакви критики и нападки.
 Ако имате въпроси ще отговарям, важно е че с бебка сме добре и се грижат за нас, ако всичко е наред утре се прибираме!

# 722
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
 alyaa, честита радост! Да ти е жива и здрава!   bouquet

# 723
  • Мнения: 115
alyaa,честито и от мен !

# 724
  • Мнения: 11
Alyaa,да ти е жива и здрава малката принцеса и много да ви радва!Пожелавам ти бързо и леко възстановяване!

# 725
  • Мнения: 52
 alyaa, честита радост! Да ти е жива и здрава малката кукла, много късмет да има в живота Hug

# 726
  • Мнения: 244
Искам да попитам някоя от раждалите секцио  в Девата мами, с какво обезболяват след операцията? За свещичките чух, някъде прочетох и за лидол мускулно. Кой е най-добрият вариант?
Иска ми се някой да ме посъветва и относно изследванията, които могат да се направят на бебчето след раждане, имам предвид трансфонтанелната ехография, абдоминална ехог-ия, тези за ретинопатия и за тазобедрена диспланзия. Разбрах , че ги предлагат в пакет с намалена цена, но въпросът ми е има ли смисъл да се правят и четирите ( аз съм заявила само  трансфонтанелната само), а и за ретинопатията например прочетох в сайта, че е по характерна за недоносени бебета. нека някой който е по-навътре в нещата да даде акъл! Simple Smile Благодаря предварително!

# 727
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
За обезболяването - мен ме обезболяваха с лидол, но аз имам непоносимост към някои лекарства и се оказа, че свещичките имат в състава си такова (непоносимост ще рече, че червените ми кръвни клетки се саморазрушават при наличието на такава субстанция и кръвта ми се разрежда, при което се налага кръвопреливане - нарича се хемолиза състоянието. За моя радост не се стигна до там). Никой не ми е давал право на избор и не съм чула на някой да са... в този смисъл, едва ли ще те питат "с какво искаш да те обезболим" - то това и остана да си избираме сами обезболяващите  Crazy

За изследванията - аз правих трансфонтанелната, защото на първото ми дететнце я правихме в МБАЛ и останах с впечатление тогава, че е хубаво да се направи, само че той беше нормално раждане и по пътя си навън се беше задушил, в следствие на което беше получил мозъчен оток. При секцио това нещо няма как да се случи и в последствие се зачудих нужно ли беше да го правим, но не съжалявам, сега поне съм сигурна, че всичко е наред. За тазобедрената дислазия по същия начин - не съм чула при секцио да се получава, виж при нормалното се случва, така или иначе още в 1-вия месец ЛЛ на детето е длъжен да ти даде направление за ортопед, където ако има нещо ще се види и ако се наложи има варианти за корекция (гумени гащи). За абдоминална ехо-ия също се прави по ЗК, но на 6-тия месец на детето, а за ретинопатия ако няма показания не виждам смисъл да се прави, още повече, че в ДМ имат един модерен апарат, който регулира подаването на въздух, за да не се стига до такова състояние - знам, че не го обясних като хората, но не съм мед. лице - не мога по-добре  Mr. Green

# 728
  • Мнения: 49
Как се казваха свещичките, че на мен те ми помогнаха доста. На първото секцио вечерта ми биха една инжекция, но беше бая болезнена и после само със свещички и ми беше ок. За изследванията мисля, че TDI много добре е обяснила Simple Smile

# 729
  • Мнения: 244
Много добре и изчерпателно си го обяснила TDI. Благодаря за информацията! Simple Smile
Като ходих вчера на консултация с анестезиолог той ми  каза, че могат да ме обезболятват и мускулно и със свещички, както ми поискам, та за това попитах кое е по-добрият вариант , иначе изобщо не знам какво ме чака и дали някой ще ми даде право да избирам! Simple Smile
Благодаря още веднъж за отговора!  Hug

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 4 534
Ето и очакваната информация по пакетната услуга за скрининг на новородени:
http://www.devamaria.com/bg/medical/page/34/66

# 731
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Много добре и изчерпателно си го обяснила TDI. Благодаря за информацията! Simple Smile
Като ходих вчера на консултация с анестезиолог той ми  каза, че могат да ме обезболятват и мускулно и със свещички, както ми поискам, та за това попитах кое е по-добрият вариант , иначе изобщо не знам какво ме чака и дали някой ще ми даде право да избирам! Simple Smile
Благодаря още веднъж за отговора!  Hug

Тогава си избери мускулно  Peace  На мен никой не ми е давал право на избор, затова предположих, че не се предлага като опция  Laughing 
Мои приятелки, които са били обезболявани със свещички казват, че ги е боляло секциото, докато мен ме боля по-малко дори и от болезнен цикъл, съвсем лекичко изпитвах някакъв дискомфорт, почти никаква болка, така че ако ти дадат да избираш - лидола ти го препоръчвам  Peace

# 732
  • Мнения: 49
А аз от свещичките бях супер доволна и изобщо не ме е боляло секциото.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 57
Момичета хайде в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=770642.msg27685884#msg27685884
Благодарности на Анипалаз, която ми предостави всички необходими данни, за да създам темата!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт