МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 14

  • 44 411
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11
Още един въпрос, за момичетата минали вече през раждане и подготовката свързана с него,дали да си вземам протектори за зърна или да не избързвам,първо да видя дали ще ми трябват?

# 691
  • Мнения: 2
Още един въпрос, за момичетата минали вече през раждане и подготовката свързана с него,дали да си вземам протектори за зърна или да не избързвам,първо да видя дали ще ми трябват?

Привет,light_cool Simple Smile.Моят съвет е да не избързваш да си вземеш протектори ,защото болницата предлага такива(сподели ми една моя близка,родила в ДМ).По добре се подготви с подходящия мехлем за гърди против рагади(за предпочитане да е без отмиване Wink)

# 692
  • Мнения: 5
TDI, Lucka   bouquet

А памперси за бебето ?

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
Памперси за бебето в някоя друга болница  Crazy
Всичко е осигурено в Девата за новороденото, за изписването чак да му донесат дрешки.

# 694
  • Мнения: 21
А нужни ли са от еднократните протектори за матрак,лиглин и тем подобни.Предния път като раждах,но в държавна болница ми искаха тези неща

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
А нужни ли са от еднократните протектори за матрак,лиглин и тем подобни.Предния път като раждах,но в държавна болница ми искаха тези неща

Не, не са нужни.
В държавната болница още си ги искат.

# 696
  • Мнения: 93
Iucka, честита радост! Да ти е жива и здрава!  Hug

Здравейте,бихте ли ми казали какво е необходимо за майката и бебето за престоя в болницата ?

Приготвяш си багажа все едно отиваш на хотел - само кърпа и чехли за баня в допълнение, или - лични принадлежности - четка и паста за зъби, ако искаш душ гел, шампоан, интимен гел, ако не - долу в кагето ги има, както и подплънки за кърмачки, дамски превръзки. Ластичка за коса, зарядно за телефон, лаптоп при желание - има интернет  Peace И разбира се бельо - сутиен за кърмачки, най-добре, чорапки, жилетка,( в случай, че решиш да слезеш до кафето), друго не се сещам... за бебето само за изписването дрешки помня, че трябваше - нищо друго.

Леко раждане  Hug

И аз носех горе-долу същите неща, които TDI е написала. Мога да допълня да си носиш пижама, аз бях с такава от две части и ми беше удобно. За бебето ти трябват само дрешки за изписването.  Hug

# 697
  • Мнения: 74
Мили момичета,
имам изобилие от въпроси, а изглежда нямам търпение да изчета всички теми. Embarassed
Преди няколко дни си направих тест за бременност, вчера още един и според тях ще ставам мама.
Въпросите са ми свързани с абсолютно всичко следващо след теста за бременност.
Сега трябва да отида на гинеколог, и ме интересува в болница Дева Мария, работи ли със здравната каса?
Ако да, трябва да си взема направление от личния лекар и да си запиша час в болницата?
За всеки последващ преглед ли ще трябва да си взимам направление?
Съжалявам за разпръснатите мисли и неточен изказ, но ми е изключително притеснено и в главата ми е вихрушка от въпроси и притеснения. #Crazy Нямам никаква идея какви са процедурите и се надявам да ме насочите.
Благодаря предварително за поща Ви! Simple Smile

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 4 544
nulenceto, първо трябва да посетиш АГ, който да потвърди бременността.Болницата работи със ЗК за болнична помощ, а доболничната( прегледите) са платени.При лекар от Девата може да си водиш консултацията в Света София.Взимаш направление от ЛЛ, отиваш при избрания лекар и се записваш. Д-р Драгнева има договор с касата, според който може да води ЖК в Девата.Мнения за всички лекари има назад в настоящата и предните теми.

# 699
  • Мнения: 1
 nulenceto честито, моят съвет е отиди при личният лекар и си вземи направление за аг. Първото ти посещение при гинеколога ще е да се потвърди бременността и общо взето няма значение къде точно ще отидеш. Личния лекар ще ти обясни каква е процедурата след това, но важно е кой лекар ще избереш да ти води женската консултация, което става в края на 3-ти месец обикновено. Ако се запишеш при някой от лекарите в Св София, това ще ти подсигури после безплатно нормално раждане в Девата и някои други привилегии.
 Аз от утре най-вероятно влизам в болницата, защото пренасям. Стискайте палци всичко да е наред!

# 700
  • Мнения: 74
Благодаря много за бързите отговори момичета! Simple Smile
Долу горе ми се разясниха нещата. Сега ще отскоча до личната лекарка за направление.
alyaa, ще ти стискам палци и от сърце ти пожелавам всичко да мине безпроблемно! Simple Smile

# 701
  • Мнения: 11
Ще стискаме палци!Дано скоро се похвалиш с едно прекрасно бебче и да кажеш как е минал престоя в Дева Мария! Simple Smile

# 702
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
alyaa   Hug  ще чакаме да се похвалиш  Party

nulenceto, честито!   bouquet
Аз направо си взех направление за ЖК. Пак ще си похваля моята докторка - д-р Татарова  Peace

# 703
  • Мнения: 159
alyaa   Hug  ще чакаме да се похвалиш  Party

nulenceto, честито!   bouquet
Аз направо си взех направление за ЖК. Пак ще си похваля моята докторка - д-р Татарова  Peace
и аз съм в очакване,дано се падне твойта лекарка TDI  Simple Smileчувам добри отзиви за нея  Wink

# 704
  • Мнения: 0
Бях няколко дена в Девата приеха ми че имах болки всички бяха много любезни.

Общи условия

Активация на акаунт