Защо семейните ценности остават на заден план в наши дни...

  • 16 089
  • 184
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 228
До преди да имаме дете сме излизали и заедно, и по отделно. Като се появи детето обаче, мъжа ми, който тогава беше на 29 години в началото сякаш не можеше да осъзнае какво му се случва или пък искаше поп някакъв начин да избяга от вечно ревящото бебе. Започна се по схемата на авторката - всеки ден след работа на някъде - на кафе с приятели, на футбол с колеги, да гледат някой мач, на събиране с колеги....... Прибираше се от работа, хапне, преоблече се и ми съобщи къде мисли да ходи и към 20,30 - 21,00 се прибира доволен. Тук се намеси и майка му ( с която никога не сме живели заедно), като ми обясняваше, как той бил изморен от работа и трябвало да разпуска, а аз ако съм имала нужда от помощ, ще ми помага ТЯ?!?  newsm78
Аз разбира се това не го приех като идея, мъжа ми сравнително бързо влезе в час след няколко сериозни разговора, а свекървата се убеди, че тя няма място в нашите отношения. Сега мъжа ми е най -прекрасния татко (според мен), работим и двамата, и двамата се занимаваме с детето. От време на време му се случва да излезе да гледа някой мач с приятели, или пък през почивните дни да пие по кафе през деня с някой приятел. Аз отдавна нямам интерес към нощните излизания, почивните дни и аз се виждам с някоя приятелка за по кафе с децата. Та това е пример, че човек може да се промени и да се развие в зависимост от ситуацията, въпреки, че като си спомням за тези неща, още ми горчи

# 16
  • София
  • Мнения: 4 349
 newsm78 newsm78 баланс

# 17
  • Мнения: 11
Момичета,разсъждавайки над отговорите ви, абсолютно всяка от вас сякаш има право ....и да, разделихме се и съм наясно с причините за това , както вече казах след отминава не първоначалната еуфория се появяват точно тези проблеми,а именно ... не гледаме в една посока, и за себе си мога да кажа ,че много се борих за тази връзка,но когато хората са толкова различни мисля ,че са нужни  наистина силни чувства,че да настъпи някаква промяна,в противен случай краят е ясен.
Та за това се питам дали се намират все още хора ,които да държат на същите неща като мен... някой попита къде са приятелките ми, до мен са винаги в добро и лошо , но са семейни повечето с деца, нито им се митка нито имат времето за това, докато при него приятелите бяха free
Много са ми полезни мненията ви , понеже не спирам да се обвинявам и ми тежи точно това чувство как не успях да бъда на първо място...малко объркано стана, дано ме разбрахте

# 18
  • Мнения: 11

Повярвай,за 2 години опитах доста неща ... но не мисля , че е нормално да ми каже "няма да се бавя" , и да ме събуди като се прибере в 5 сутринта, т.е аз не мрънкам ,че е излязъл , но той като каже ,че няма да закъснява е редно поне после като размисли да предопреди....абе не знам , явно съм старомодна

# 19
  • София
  • Мнения: 38 620
Има такива хора, има такива мъже, но са все по-малко.
И много трудно се намират.
Аз си намерих такъв. Даже първите някаолко години му се ядосвах, че не излизаме.
А бяхме свикнали и двамата на интензивен нощен живот.

# 20
  • Мнения: 471
На семейни ценности  се учим докато сме малки и каквото  видим и разберем от родителите си . Ако те не са ни научили кое е важно и ценно в живота , кое трябва да ни радва , доколко да сме толерантни , отношението ни към парите ,към приятелите , към различните , към близките ни хора .... Ей тия " дребни " нещица ...ако са ни ги спестили  когато е трябвало ,след време трудно можем да създадем хармонична връзка . Казвам трудно не невъзможно  щото хората се учим ,променяме се , обаче трябва и желание .... Та към авторката : не го мисли толкова и няма защо да се обвиняваш . Едни други хора преди теб е трябвало да му покажат как да се държи ... Да е жив и здрав  Ти си млада живота е пред теб със сигурност  ще те срещне  със готини и отговорни хора ! Повярвай има такива !!!

# 21
  • Мнения: 11
Едни други хора преди теб е трябвало да му покажат как да се държи ... Да е жив и здрав 

Да, вече виждам кооолко много е важна семейната среда за погледа на човек върху живота,и въпреки,че аз загубих родителите си рано , все пак израстнах в здраво семейство, при него нещата седят по друг начин , имал е само майка си и сякаш наистина го няма примера как мъж се отнася със съпругата си ... та така, жалко ,наистина го обичам ...

Benita, благодаря за хубавите думи и куража към мен!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 620
Даже научни изследвания по казват, че ние повтаряме родителите си.
Аз се мислех за много така, свободна, че ще съм различна.
Сега съм точно като нашите - мъж, две деца, на работа, вкъщи и това е общо взето.
Излизаме като има повод или лятото в квартала с децата до късно.
Понякога ММ остава с мъжете да пият бира и да си говорят за футбол, но пак децата са покрай него, а аз оправям вкъщи примерно.
Зимата каним гости.
И това са ни забавленията.
Но ни е добре така.

# 23
  • Мнения: 8 912
Като чуя как някой да обяснява, че със зъби и нокти се борил за дадена връзка и ми е ясно, че тя е обречена  Laughing
Любовта и партньорството, ако са истински, не изискват никакви такива борби и саможертви - те се случват естествено и от самосебе си.
Лесно е - не се събирайте с противоположни на вас хора, защото само ще се тормозите взаимно. Ако обичате да си кютате вкъщи, търсете си такъв човек, а не някой, който обича да бъде в компания и да му се случват неща различни от салата, мусака и филм вечер.

Аз съм от тези по-непостоянните и обичам да излизам вечер с Пешо и Гошо, а от идеята да съм нон-стоп с някого навсякъде и постоянно, ме облива студена пот

# 24
  • Мнения: 11
Да не изпадаме в крайности,моля не си ме представяйте като готвеща домакиня с ролки на главата , която му виси като камък на шията . Като съм казала , че съм се борила...то по-скоро исках да кажа ,че съм се борила със самата себе си , според мен всеки трябва да направи дадени компромиси ,когато обича.
Like_smoke ,права си и уважавам мнението ти,наистина бяхме противоположни , това го разбрах с течение на времето , както разбрах , че въпреки ,че се обичаме няма да се случат нещата , но бях длъжна пред себе си да опитам...

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
   Тя, борбата за оцеляването на една връзка във времето, често е предетерминирано обречена, когато се води само от едната страна в отношенията, ако ме разбирате.

   Компромиси, или, хайде, нека ги наречем – целенасочени действия към съхраняване на благото във връзката, винаги трябва да има, но е наложително да се правят от двамата, а не единият винаги да отстъпва, докато другият си гледа кефа, както май е било в случая на авторката. Peace

# 26
  • Мнения: 1 416
Ами като мъжа не е ангажиран с хубва/доходоносна  работа която да му носи удволетвоерние е така .
А и когато има доста свободно време и не е изморен , търси да си изразходи енерджито  Mr. Green
Или си няма нормално мъжко хоби .

  Абсолютно! Този човек не е ангажиран качествено в работата си, за да има време и енергия да пилее по такъв начин толкова често.

И Black Cat 13 е много права.

Вие сте били неподходящи по начало, явно. Коренното разминаване във възгледите за такива важни неща, като вашия проблем, неминуемо води до раздяла. Та, така... трябва хората да се намират подобни.

Но такива мъже, за които пита жената, пуснала темата, определено има.

За домошарите пък има опцията интернет запознанства.

# 27
  • Мнения: 11


За домошарите пък има опцията интернет запознанства.


Има логика , ние между другото се запознахме на парти  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 3 175
Та за това се питам дали се намират все още хора ,които да държат на същите неща като мен... някой попита къде са приятелките ми, до мен са винаги в добро и лошо , но са семейни повечето с деца, нито им се митка нито имат времето за това, докато при него приятелите бяха free
Ми те сигурно неслучайно са фрий тези приятели, ако приличат на описания господин.
Момичетата са прави, че стигне ли се до борби, зъби, нокти, пиши я бегала историята.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 349
"Ще те обичам , но нека е утре.
Днес, повярвай, съм доста зает.
Заседания, срещи – разбираш ме –
Пълен график – от осем до пет.
Ще те прегърна , но нека е утре.
Днес ще пием по бира със съсед.
Не , не чакай. Направо си лягай ти.
Утре трябва да ставам във пет.
Ще те целуна , но нека е утре.
Днес едва се държа на крака.
Ех , ти вечно се сърдиш за глупости !
И утре е ден. Как не разбра ?"
По лицето бавно се стичат сълзи
И тревога езика прехапва...
Ето – днес безвъзвратно ще отлети !
А утре ? Утре може да няма......."

Общи условия

Активация на акаунт