На море в Гърция 2015

  • 101 059
  • 775
  •   1
Отговори
# 765
  • софия
  • Мнения: 9 590
От Йоанина като се слезе от магистралата и пак е един завоест път до Лефкада.

# 766
  • София
  • Мнения: 783
meggle, ако искате да е остров, наистина до Пирея е голяма част магистрала и след това може да отидете до Наксос, например. Там има плажове (Свети Георги, например), до които има настаняване на първа линия, както се казва. Друг вариант е пак магистрала до Игуменица и после Корфу. Ако пък искате да е близо, то тогава може да се насочите към Тасос  Peace

# 767
  • софия
  • Мнения: 9 590
Форумът се е превърнал в бюро справки напоследък. Някой като попита нещо и веднага трябва да му се отговори с точни отговори, ама веднага. Па напънете си мозъците и си разгледайте сами, има гугъл, има карти... Чак пък и въпроси с точки и подточки имаше наскоро  ooooh!
Аз пак силно да препоръчам използването на Гугъл Ърт, има и много снимки, има стрийт вю, вижда се релефа, виждат се плажовете... вижда се и Гърция къде е  hahaha
Също така препоръчвам Вайа Мишлен за маршрути, времетраене и т.н., много е точен  Peace
Щото навремето като питах една позната колко се пътува до Лефкада и тя ми каза седем часа пряко сили, ми може, ама ако се лети  Laughing

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 19:02 от shhhh...

# 768
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 512
Форумът се е превърнал в бюро справки напоследък. Някой като попита нещо и веднага трябва да му се отговори с точни отговори, ама веднага. Па напънете си мозъците и си разгледайте сами, има гугъл, има карти... Чак пък и въпроси с точки и подточки имаше наскоро  ooooh!
Аз пак силно да препоръчам използването на Гугъл Ърт, има и много снимки, има стрийт вю, вижда се релефа, виждат се плажовете... вижда се и Гърция къде е  hahaha
Също така препоръчвам Вайа Мишлен за маршрути, времетраене и т.н., много е точен  Peace
Щото навремето като питах една позната колко се пътува до Лефкада и тя ми каза седем часа пряко сили, ми може, ама ако се лети  Laughing
МММ лошо; Не познавам Гърция.

# 769
  • Мнения: 360
През м. Март ще можем да си извадим новите талони за автомобили, които стават за Гърция!   Peace

# 770
  • София
  • Мнения: 973
.......
Дувас не е лоша, но е на тъпо място.
Параход още тогава щях да те попитам какво имаш в предвид с това, че е на "тъпо място" ?
Мисля да потвърдя резервацията в  Douvas House , но се сетих за този твой коментар и ме загложди  Mr. Green

# 771
  • Мнения: 18 559
Много сме се навили за Лефкада, но това което четох за ветровете ме притесни, но не ме отказа. Mr. Green

Ние бяхме миналата година средата на юни на Лефкада, спахме във Василики. Все още се чудя какви са тези прословути ветрове. Да, на Василики навътре в морето вятър имаше, съдейки по скоростта, с която се движеха кайтовете. На плажа не знам, защото за нас там не ставаше. На известните плажове - Агиофили, Порто Катцики, Егремни, Милош, както и на други не толкова известни в южната и западната част на острова - някой път дори полъх нямаше, вълни като от снимките - също. Може и да е било късмет, знам ли. С дете на годинка вариантът ви е да ходите на плаж с корабчета и екскурзии. Ако ще ходите само на леснодостъпни плажове, няма смисъл да биете път до Лефкада.

# 772
  • Мнения: 1 698
Здравейте. Миналата година за първи път почивахме в Гърция, в Неос Мармарас. Почивката се оказа точно това, което искахме, много, много ни хареса. Хотелчето беше на крайбрежната улица, таверни и заведения бол. Вечер правихме дълга разходка по крайбрежната улица от край до край, прекрасно изживяване беше и за нас, и за децата. Плажа беше само пясък, а в морето беше плитко доста навътре. Това ми беше едно от изискванията като търсех къде да почиваме, сега пак започвам с това условие  Grinning
Тази година искам да сменя градчето, та се записвам да  ви чета с надежда да ми дадете идейки.  Били сме и за няколко дни и на Касандра Май месец, но тям сякаш нямаше какво да се прави вечер, и вероятно ще ни доскучее бързо.

# 773
  • Мнения: 11 136
Марая11,
в самия край на селото е, почти в Порто Куфо дето се вика Simple Smile
Не знам дали си ходила, но Торони е изключително дълго, над 2 км (плажът е по цялото протежение на селото). Ако искате примерно да отидете до ресторанта на Сакис, който е в северния край, трябва да идете с кола - ако сте с деца или е горещо.
Наблизо до вас има един ресторант, едни дюнери и пекарна, но има и неща, които са далеч.
Разбира се, плаж има навсякъде Simple Smile но ми направи впечатление, че в букинг за Дувас пише - 130 метра до плажа, това за Торони си е почти горе на главния път Simple Smile там кажи-речи всичко е до 50 метра от бреговата линия, в ниското.
Не че е проблем, ако къщата ви харесва, тя изглежда добре (не съм влизала вътре), просто е хубаво да ги имате предвид тия неща.
Всъщност последните години забелязвам, че имотите на първа линия обикновено страдат от високи цени и амортизация (логично, тези парцели са застроявани първи) и стотина-двеста метра навътре могат да се намерят чудесни места на разумни цени.


# 774
  • София
  • Мнения: 973
Благодаря Параход за изчерпателния отговор  Hug
Да, за нас не е проблем, че ще сме с колата насам натам, но беше хубаво все пак да си го знам.
Между другото без това се чудех и ми се искаше и в Порто Куфо, така че тъкмо ще сме някъде между двете  Mr. Green
Иначе и на мен това ми направи впечатление, на първа линия някои места са толкова скъпи, а на снимките като погледнеш е доста западнало. Благодаря за насоките.

# 775
  • Мнения: 11 136
Заповядайте на лаф моабет в новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт