Частни детски градини - София (9)

  • 119 982
  • 732
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 771
ЕЕеееее, нещо хубаво и веднага кавги! Аз пък съм ЗА да виждаме и добри коментари. Какво е лошото на това?! Защо форума трябва да се обръща в поле на лошотията!

# 541
  • Мнения: 20
Здравейте!
Писах на дамата на лични.
Има ли още някой, чието детенце да ходи в ЧДГ Растеж?

Някой да има отзиви от тази детска градина?

# 542
  • Мнения: 9 887
Не знам, аз съм приела за нормално, че може да поплаче малко като тръгне на градина или на ясла. Ще поплаче няколко дена, пък ще спре и ще започне да им харесва. Не съм отдавала кой знае какво внимание на реването - защото като почнеш да се вманиачаваш, и те засилват емоциите  и ревовете си. Ако реве по цели дни нон-стоп, това е друго. Но ако реве сутрин на изпращане - трябва да се изтърпи от родителите, защото е краткосрочно в повечето случаи.

 В нашата детска имаше един баща, който като оставяше дъщеря си - детето се хвърляше по очи на плочките пред сградата,  и се налагаше бащата да я вдига и носи на ръце вътре в групата, като през цялото време я молеше, обещаваше разни неща, нови играчки съм виждала да й дава в ръцете на влизане... Оставяше я с обувките, защото не можеше да я събуе - момичето ставаше и тичаше навън на двора с ужасен рев.

Същото това момиченце когато биваше водено от майка си или от баба си - си събуваше чинно обувките, субличаше си палтенцето, вземаше си довиждане и се шмугваше в групата без грам протести.

Изводът е, че като видят слабо място, и се опитват да се възползват. А родителите имаме склонността да започваме да търсим вината у възпитателките. Не казвам, че те винаги са прекрасни или безгрешни. Но някой път и родителите преувеличават, или постъпват грешно като обещават да вземат детето първо и след градина да го заведат еди-къде си, или да му купят еди-какво си.
И после защо реват и не щат да ходят на градина?!

На моите никога не съм им обещавала подобни неща, и не са се тръшкали кой знае колко.

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 543
  • Мнения: 1
Моята щерка изобщо не плачеше, но сме се засичали на вратата на градината с деца, които по-трудно се отделят от родителите. Възпитателките поемат ако детето е момиченце, а ако е момче - имат Кирчо, който поема с "О, приятел! Дай лапа!" и детето просто забравя да се разреве. Много ни е хубава градината и директорката - Дима - е от хората, които приемат професията си като призвание. Таксата е от ниските за София - 450 лв.
Сега вече сме в първа градинска група, но когато отидохме да се запишем, дребка беше на година и 10 месеца. И аз очаквах да има драми, но нямаше, дори се е случвало да не иска да си тръгва.
Извадихме късмет с градина "Дима".

# 544
  • Мнения: 791
И ние бяхме в Дима доскоро Simple Smile Много ни харесваше там и сме плакали точно два пъти Simple Smile Персонала е супер, дъщеря ми още говори с обич за Лина,Сашка и Мила...за Кирчо също Simple Smile За съжаление нямаме вече възможност да ги посещаваме поради финансови причини,но ако имаше как, пак бихме избрали да сме там!  Peace

# 545
# 546
  • Мнения: 6 603
нямам думи. не мога да си го представя дори.  Rolling Eyes
колко са беззащитни всъщност дечицата ни в яслените групи...

# 547
  • София
  • Мнения: 12 374
Бях на косъм да запиша детето в тази градина, ходила съм на оглед, с щерката. В абсолютен потрес съм..просто нямам думи. Това можеше да е моето дете. Не я записах защото винаги се водя по интуицията ми, а там усетих нещо странно, абе децата не изглеждаха добре  Tired И все пак, дори не ми е минало тогава през ума, че някоя психопатка ги малтретира, егати.

Надявам се родителите да не оставят така нещата. Милото момиченце  Sad

# 548
  • Мнения: 430
"Също така собственичката била казала на майката, че Роза от тук нататък щяла да внимава повече!"
До кога, докато не излезе новина във вестниците за дете, прието с комоцио в някоя болница. И какво значи да "внимава повече", тя не от невнимание е постъпила така.   #Cussing out Що за безхаберие, що за наглост - потресена съм.

# 549
  • Мнения: 6 603
аз съм малко първосигнална. едва ли бих имала такова спокойствие да се разправям, ако някой вдигне малко момиченце за косата пред мен. сигруно щях да се сбия с въпросната роза, та дори и майка му да се окаже впоследствие.
Таис, как така децата не изглеждаха добре? в смисъл, че са омърлушени и стреснати ли?

# 550
  • Мнения: 5
...Всеки си има история, немога да се доверя обаче на неща, за които от личен опит знам, че не са истина. ...просто не си обяснявам разказите тук.

...Да се плюе така безпочвено не ми дава мира.

И кое драга ми K@М@ e безпочвено плюене??? Това че дете ми е почнало да заеква от немърливото отношение на персонала в Арти ли, както и неспособността им да се справят с агресивните деца ?? Това ли “от личен опит” знаеш, че не е истина?
А знаеш ли, че на въпроса ми: “Вие не чухте ли, че дъщеря ми започва да повтаря думи и срички още седмица преди да започне същинското заекване” директорката, която прекарваше всеки следобед в нейната група като преподавател ми каза: “Наистина се извинявам, нищо не съм чула и разбрала. ” Ами те с тези деца не говорят ли? Или гледат само за пред камерата всичко да е ОК?
 
Що просто не си напишеш хвалебствията ами започваш да подлагаш на съмнение казаното от мен и от още поне три майки дотук?
 
Че ако тръгна в същия дух и аз мога да кажа, че твоя пост е твърде прехвален..
Та ако ти наистина си майка на дете, записано в АРТИ, радвай се, че детето ти е добре и не е пострадало като моето!

Естествено че в тази градина ходят и други деца /след като работи/ и че това, което се е случило с моето дете и децата на още някои съфорумки не се е случило с всички! Но риск има и да хвърляш камара пари, за да съсипват психиката на детето ти е меко казано отвратително!

# 551
  • Мнения: 784
Възможно ли е това?! Докато го четях, нещо в мен ....започна да се надига! Остави парите, които се изсипват, но какъв човек трябва да си, за да направиш такова нещо?! И директорката....случило се, човек може...да допусне, че подобна случка й се е изплъзнала от вниманието! Но ако си професионалист, ако искаш да си запазиш бизнеса...ако си човек, ще се извиниш кротко и веднага ще обещаеш, че ще уволниш тая жена! Пък дали ще е дисциплинарно...просто я разкарваш и поне месец всеки ден се извиняваш! Каква наглост трябва да имаш, за да не предприемаш нищо!

# 552
  • Мнения: 41
Мами, на някоя от вас детенцето да ходи на градина в Младост 1? През април се връщаме в България да живеем и ще ни трябва хубаво местенце за детенцето. Дори и само да сте чували мнение ще се радвам на коментар.

# 553
  • София
  • Мнения: 10 825
В Младост 1 хубави неща съм чувала за Киндероазе и за "Щастливи деца". Лични впечатления нямам и от двете места.

# 554
  • Мнения: 1 153
Аз живея в Младост 1 и не намерих нищо приемливо в района, което да е на разумна цена (под 700-800 лв месечно), моето дете ходи в Еко Дара в Бистрица. С кола е лесно достъпно за 10тина минути и определно съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт