Каква вода пиете?

  • 9 097
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте Simple Smile  Simple Smile Hug
Когато влизате в магазина замисляте ли се каква вода взимате? Гледате ли етикета? Девин розов или син етикет, Хисар, Банкя, Горна Баня или някоя от онези по-скъпи марки от о-в Фиджи и т.н. ?
Аз лично грабвам някоя стига да знам, че ми харесва и да не е прекалено скъпа ествестно и продължавам.
Моя приятелка беше болна (сериозно заболяване- Недкжкинов лимфом) и лекарят й каза да пие само "Хисар", не разбрала защо точно тази й препоръчва. След време пък един лечител й каза никаква вода само чай, но това може и с друга цел да го е препоръчал.
Мислех си да си взема една от онези кани тип "Брита". Вижда ми се много практично, а и водата не е никак лоша, но не знам и те колко са полезни.

# 1
  • Мнения: 13 627
Интересна тема Simple Smile

Пия различни видове вода, но от българските харесвам най-много Пирин и Девин и редувам минерална с изворна.
Живея в квартал където тече минерална вода и често наливаме и от нея.
Като цяло може да се каже, че ги избирам най-вече по вкус. Не знам защо, но примерно Банкя не ми е "вкусна" вода. Също така забелязвам, че фактор е самото шише. Девин имат едно от най-сполучливите. Самият начин по който се държи по време на пиене е адски удобен.
В чужбина пия Vittel, Vio и Volvic. Oсобено Vio и Volvic са доста сходни на вкус и приличат на българските води. Vittel или примерно Evian са много по-различни на вкус.

# 2
  • Мнения: 383
чешмяна и много чайове

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз харесвам леките води, които нямат типичния за минералните води лек метален вкус /поне аз така го усещам/. От българските харесвам Хисар само.



 Пия и други, когато ми се наложи, но иначе се запасявам с любимите ми. Най-леката и пивка вода за мен е хърватската Jana.


Купувам си я от Сърбия и Македония. Зареждам се с цял багажник. Като видят македонските митничари им е много смешно. Mr. Green Водата е много лека, слабо минерализирана и на мен лично ми е вкусна.

Другата вода, която пия, при липса на Jana е италианската San Benedetto. Подобна е като вкус. Лека и пивка със симпатична бутилка, от която като пиеш се чува бълбукане   Laughing


Има и една македонска вода, която ми допада - има също лек вкус, но тя е изворна. Казва се Ladna


# 4
  • Мнения: 3 137
Пия само Кристал Гайзер.

http://www.crystalgeyserasw.com/

Как ги вмъквате тия картинки?

# 5
  • Мнения: 625
Обичам Хисар и винаги я предпочитам пред другите български води.Скоро трябва да си купя и кана с филтър,отдавна го обмислям .

# 6
  • Мнения: 1 540
Здравейте Simple Smile  Simple Smile Hug
Когато влизате в магазина замисляте ли се каква вода взимате? Гледате ли етикета? Девин розов или син етикет, Хисар, Банкя, Горна Баня или някоя от онези по-скъпи марки от о-в Фиджи и т.н. ?
Аз лично грабвам някоя стига да знам, че ми харесва и да не е прекалено скъпа ествестно и продължавам.
Моя приятелка беше болна (сериозно заболяване- Недкжкинов лимфом) и лекарят й каза да пие само "Хисар", не разбрала защо точно тази й препоръчва. След време пък един лечител й каза никаква вода само чай, но това може и с друга цел да го е препоръчал.
Мислех си да си взема една от онези кани тип "Брита". Вижда ми се много практично, а и водата не е никак лоша, но не знам и те колко са полезни.

Аз честно казано нямам доверие на тези кани,но пием само Девин Изворна и Хисар,преди харесвах и Банкя,но като чели я развалиха.

# 7
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 859
Пия основно минерална вода. Сменям марките постоянно. По-рядко употребявам изворна вода. Софийската чешмяна вода не я понасям....все едно усещам половината Менделеева таблица в устата си Laughing Laughing Laughing Имам и кана с филтър, но не мога да се пречупя и да пия от тази филтрирана вода

# 8
  • София
  • Мнения: 8 132
Софийската чешмяна вода не я понасям....все едно усещам половината Менделеева таблица в устата си Laughing Laughing Laughing

Зависи в коя част на София живееш.

# 9
  • Мнения: 47
Често сменям водите,гледам да са изворни,заради детето-Девин,Сердика(Горна Баня),Бебелан.Чешмяна не пия от години.

# 10
  • Мнения: 18 571
Софийската чешмяна вода не я понасям....все едно усещам половината Менделеева таблица в устата си Laughing Laughing Laughing

Зависи в коя част на София живееш.

Зависи и от състоянието на тръбите.

На мен ми е ОК в София чешмяната вода, но пием такава, когато свърши минералната и сме забравили да поръчаме. Имаме диспенсър и поръчваме трапезната вода на Савина. И на работа е такава. И аз съм си мислела за Брита, но честно казано не ми се занимава да наливам, да чакам да филтрира (не знам всъщност дали се чака), пък да пресипвам, за да има готова поне за деня. Вижда ми се сложно.

# 11
  • Мнения: 50
Филтрираната вода от каните има същият вкус като бутилираната, но към края на годността на филтъра вкуса се променя, което е нормално. Тези кани според мен имат ненадминато предимство - Не мъкнете тежките туби и когато се приберете изморени винаги има вода!  Laughing
Аз живея в Пловдив и чешмяна вода не пия, ползвам я само за готвене, кафе и чай. Каната в която топля вода и тази в която правя чай на 2-3 дни (използвам ги всеки ден) ги мия хубаво, защото побеляват от хлора.

# 12
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 171
"Горна баня" ми е любимата. Най не понасям "Бачково" и "Белисима".

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 600
Алкана вода пием Simple Smile
Купихме уред за йонизация на водата, за да пием вода с ph 9.4-9.6

Казват, че тази вода е много полезна, включително трепе де що види раци, също и превантивно.

Преди това пиехме вода от кана с филтър. Не се чака да се филтрира и водата не се прелива някъде. Тя стои в самата кана. Но, като измерихме колко ниско е ph-то, което ние гоним и спряхме да я позлваме.

Тъй като алкалната вода се пие до 800мл на ден, започнахме да купуваме Девин и Горна баня, обаче е мъка носенето на тубите...уф...

Дали има полза от пиенето на алкална вода - мненията са както винаги на двата полюса. В нета излиза повече положителна информация, но статиите винаги са към сайт, който продава йонизаторите.
Включително вечер си обтривам лицето с такава вода, действала против бръчки, освен всичко друго. Ще видим дали ще се подмладя  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 521
 Филтрирана, предимно лимонова вода (сокът от 1 лимон към 2 л. вода). Минерална пием рядко, любима ми е водата на Михалково  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт