Явлението "Бг-продавачка"

  • 95 746
  • 1 465
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 12 374
А как се става учител по българска филология   umnikuu  Joy
Ако разбереш, ще ми издадеш ли тайната. Моля те, моля те, моля тееее Praynig

Първо на теб, обещавам  Hug
А после ще го патентовам  Sunglasses

Ензим, ти пък къде се буташ..добра ти е пунктуацията, не я мисли.

# 706
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Да оставим пунктуацията Laughing , аз разказах за Кауфланд, защото за мене е важно Да ме обслужат, като виждат, че чакам. Е, ако си бърка в носа или ушите продавачът, няма да ми е драго, ама да изкарам, че е престъпник, щото яде... Аз не съм попадала на преживящи продавачи, не и докато ме обслужват, де.

# 707
  • Мнения: 4 569
Харесах спортни обувки за сина си номер 42,знам че от тази фирма му стават,вземам единствената обувка,другата скрита от недобросъвестни клиенти,отивам на касата и моля за втората.
Носи я момичето и вече ги опакова,аз все пак разглеждам другата и гледам,че тя е номер 41. Rolling Eyes
Извинете,има грешка....и т.н.
Като купувам обувки винаги гледам дали са с еднакъв номер и дали са лява и дясна. Тук вината е на клиентите, не на продавачите.


Продължавам да оставам с впечатление, че не го смяташ това за професия. Това, за жалост, е схващането в цялото общество. А схващането е, че трябва да си супер изпаднал за да застанеш зад щанда. Естествено, освен супер изпаднал и ниско платен. 
 Продаваческия труд у нас е много подценен, продавачите са третирани като нещо подобно на слуги. Много от тях усещат това отношетние и си го връщат-типично по български.

 Проблемът не е в явлението "бг продавачка"-проблемът е в цялото ни общество. В момента не си ли в офис и на бюро -то ти си достоен за презрение... Mr. Green
Докато не се промени схващането в обществото ни , че всеки един труд е достоен и е нужно да бъде добре оценен, ще продължаваме да се обиждаме по магазините и по пазарите.
Много добре казано.
Сякаш продавачите са хора второ качество. Сами виждате, че продавачите тук (повечето) пишат като Анонимен.


# 708
  • Мнения: 2 658
Скрит текст:
Харесах спортни обувки за сина си номер 42,знам че от тази фирма му стават,вземам единствената обувка,другата скрита от недобросъвестни клиенти,отивам на касата и моля за втората.
Носи я момичето и вече ги опакова,аз все пак разглеждам другата и гледам,че тя е номер 41. Rolling Eyes
Извинете,има грешка....и т.н.
Като купувам обувки винаги гледам дали са с еднакъв номер и дали са лява и дясна. Тук вината е на клиентите, не на продавачите.


Скрит текст:
Продължавам да оставам с впечатление, че не го смяташ това за професия. Това, за жалост, е схващането в цялото общество. А схващането е, че трябва да си супер изпаднал за да застанеш зад щанда. Естествено, освен супер изпаднал и ниско платен. 
 Продаваческия труд у нас е много подценен, продавачите са третирани като нещо подобно на слуги. Много от тях усещат това отношетние и си го връщат-типично по български.

 Проблемът не е в явлението "бг продавачка"-проблемът е в цялото ни общество. В момента не си ли в офис и на бюро -то ти си достоен за презрение... Mr. Green
Докато не се промени схващането в обществото ни , че всеки един труд е достоен и е нужно да бъде добре оценен, ще продължаваме да се обиждаме по магазините и по пазарите.
Много добре казано.
Сякаш продавачите са хора второ качество. Сами виждате, че продавачите тук (повечето) пишат като Анонимен.



Продавачите трябва да внимават какво продават, за да не си загубят клиентите. Не следва да има недобросъвестни продавачи, след като има недобросъвестни клиенти.

Наблюдавала съм касиерки, докато чакам на опашка, как проверяват опаковките и подменят счупени яйца. Добро впечатление прави.

# 709
  • Мнения: X
Като купувам обувки винаги гледам дали са с еднакъв номер и дали са лява и дясна. Тук вината е на клиентите, не на продавачите.



Хубаво правиш. Аз защото все бързам и не гледам, от Сара Пен си купих различни обувки. Тази, която не погледнах беше различно изрязана отпред над пръстите и принтът на кожата беше друг, че и цветът.  ooooh! По-интересното беше, че чаках седмица да ми ги сменят, защото в момента нямаше моя номер от този модел. Пари не връщат разбира се.
Тази тъпотия по българските магазини не мога да я проумея. Да не можеш да върнеш нещо и да ти върнат парите.  Crazy

# 710
  • Мнения: 2 658
Скрит текст:
Като купувам обувки винаги гледам дали са с еднакъв номер и дали са лява и дясна. Тук вината е на клиентите, не на продавачите.



Хубаво правиш. Аз защото все бързам и не гледам, от Сара Пен си купих различни обувки. Тази, която не погледнах беше различно изрязана отпред над пръстите и принтът на кожата беше друг, че и цветът.  ooooh! По-интересното беше, че чаках седмица да ми ги сменят, защото в момента нямаше моя номер от този модел. Пари не връщат разбира се.
Тази тъпотия по българските магазини не мога да я проумея. Да не можеш да върнеш нещо и да ти върнат парите.  Crazy

Чек, зависи от политиката на магазина. В някои връщат.

# 711
  • Мнения: X
Не съм попадала на такива. И по закон не са длъжни.

# 712
  • Мнения: 2 658
Не съм попадала на такива. И по закон не са длъжни.

Да, нямат законово задължение. В Кауфланд и Карфур са ми връщали. Бях купила нещо надуваемо, вкъщи се оказа, че издиша. Веднага ми възстановиха парите. Първо ме попитаха дали желая да го сменят. Има и други магазини, сега не се сещам.

# 713
  • Мнения: X
Аз имах предвид да имаш възможност да върнеш стоката без тя да издиша и без дори да казваш защо.

# 714
  • Мнения: 2 658
Аз имах предвид да имаш възможност да върнеш стоката без тя да издиша и без дори да казваш защо.

Разбирам те. Само дадох пример, защото в друг магазин нямаше да ми върнат парите, а да ми заменят стоката, както са постъпили с теб.

# 715
  • Мнения: X
В моят случай стоката беше напълно негодна, доколкото не ми е известно да е прието две обувки от един чифт да са различни.  Laughing Но не ми върнаха парите, а ме накараха да чакам да доставят нов чифт от същия модел.

# 716
  • Мнения: 2 658
В моят случай стоката беше напълно негодна, доколкото не ми е известно да е прието две обувки от един чифт да са различни.  Laughing Но не ми върнаха парите, а ме накараха да чакам да доставят нов чифт от същия модел.

Не е прието.  Simple Smile Преди години бях поръчвала сандали. Бяха един номер, но с различна дължина. Laughing Но при онлайн покупките е различно положението.

# 717
  • Мнения: 9 487
В HM може да яърнеш всичко в 30 дневен срок без да казваш защо и ти връщат парите  Peace

# 718
  • София
  • Мнения: 12 374
В HM може да яърнеш всичко в 30 дневен срок без да казваш защо и ти връщат парите  Peace

Да, аз съм връщала при тях няколко пъти, проблеми не съм имала.
Друго място където съм връщала стока е Хиполенд. Мацката доста се понамръщи, но прие касовата бележка и стоката, и ми възстанови парите.

# 719
  • Мнения: 19 024
нещо интересно от новото намаление в HM
вчера имаше пост във ФБ за до 50 %

Общи условия

Активация на акаунт