Wayward Pines - някой гледа ли?

  • 32 407
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 31 991
Скрит текст:
Може би са направили така и са я заблудили все едно говори с него.
Гледах го с бг дублаж, не издържах значииии  Laughing
Дразнещо е поведението на Итън. Видно е, че нито жена му, нито Кейт му вярват.
Това е нещо голямо и несмилаемо. Трябва да се види. Трябваше или да ги разходи навънка с хеликоптера или да им покаже абито. Много недообмислено ми се вижда. А това с децата е много гадно. Дано Бен се оправи. Е поне не взривиха стената.

# 481
  • София
  • Мнения: 5 828
Скрит текст:
Дразнещо е поведението на Итън. Видно е, че нито жена му, нито Кейт му вярват.
Това е нещо голямо и несмилаемо. Трябва да се види. Трябваше или да ги разходи навънка с хеликоптера или да им покаже абито. Много недообмислено ми се вижда.


Адски дразнят тези нелогични действия  ooooh!
Итън можеше поне със сина си да говори, нали разбра, че децата знаят  Tired

# 482
  • София
  • Мнения: 27 283
Така, изгледах пак онзи момент с репликата на Кейт.

Скрит текст:
Очевидно съобщението й е оставено от шефа й в миналото. Тя не е разговаряла с него директно. Според мен нарочно са й позволили да чуе съобщението, за да не се бунтува много като таен агент - в съобщението й се казват много неща, включително lay low, blend in, което ме навява на мисълта, че идеята на съобщението е точно да й махне желанието да избяга като си мисли, че има важна роля в някаква операция и че я контролират дали прави това, което й е наредено.

Хмм, може, аз по Фокс го гледах и от превода излезна така все едно не е чула запис/съобщение.
Все ми се струва, че шефът им е важен и би трябвало и той да е някъде тук в кюпа...  Thinking

# 483
  • София
  • Мнения: 1 975
Харесва ми, че Wayward Pines провокира някои чисто философски теми и за мен, най-силния миг бе, когато д-р Дженкинс/Пилчър...

Скрит текст:
беше изпаднал в нещо като отчаяние или моментна депресия го наречете, в мига когато сестра му - Пам, му съобщаваше добрата вест за заченалите 2 момичета от първото поколоение. Та в този момент, Пилчър с психясал вид задава въпроса - неизбежен ли е стремежа към самоунищожение...?

Това ме впечатли, защото събужда любопитни размисли, като например - струва ли си човек да оцелее и вегетира в изкуствена реалност, наподобяваща клетка без изход или е по-добре да се пожертва в името на истината и свободата/от гледна точка на жителите, които не знаят каква е релаността/?

Спорем мен, ако хората нямаме сили да приемем и се справим с подобно предизвикателство, знаейки цялата истина, то по-правилно и логично би било да изчезнем като вид. С подобни резервати, държани под контрол, едва ли може да се пресъздаде отново читавата човешка цивилизация  Simple Smile

# 484
  • София
  • Мнения: 1 975
Хмм, може, аз по Фокс го гледах и от превода излезна така все едно не е чула запис/съобщение.
Все ми се струва, че шефът им е важен и би трябвало и той да е някъде тук в кюпа...  Thinking

И аз го гледах с дублаж и останах с впечателние
Скрит текст:
за нормален разговор между Кейт и Адам в миналото...

# 485
  • Мнения: 1 498
Скрит текст:
Тя каза, че й е оставил съобщение, не че е говорила с него.

# 486
  • Мнения: 1 793
Скрит текст:
Оф, много смешни бяха тези "страшни" бомби. Стената изглежда солидна, а с този взрив и дървена тоалетна не биха могли да помръднат. Даже деца на половин метър от епицентъра оцеляха   ooooh!. Не мисля, че Бен ще умре.

# 487
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Здравейте.   bouquet
Изгледах всичко до тук. Много ми харесва сериалчето. Очаквах, че всичко е поредният правителствен експеримент, а то какво се оказа. Човечеството не съществува, всичко което сме познавали го няма, бродят мутирали същества. Харесва ми това, че се показва една далечна, но възможна реалност, която по никакъв начин не бих отрекла и която ме кара да се замисля над тези неща. Нищо не е вечно.
Нямам търпение за следващия епизод.
Бен не е мъртав, то е ясно.
Голям смях беше с тези бомби.

# 488
  • Мнения: 1 498
Промото за следващия епизод. Май ще става страшно ... https://www.youtube.com/watch?v=XlHu4IXzUMk

# 489
  • Мнения: 31 991
Промото за следващия епизод. Май ще става страшно ... https://www.youtube.com/watch?v=XlHu4IXzUMk

Ааааа, нямам търпение  #2gunfire ще откача. Ще има абита  и яко екшън.   bigdance2

# 490
  • Мнения: 514
Скрит текст:
Оф, много смешни бяха тези "страшни" бомби. Стената изглежда солидна, а с този взрив и дървена тоалетна не биха могли да помръднат. Даже деца на половин метър от епицентъра оцеляха   ooooh!. Не мисля, че Бен ще умре.
Скрит текст:
Правели са бомбите скришно и не са имали достатъчно материал за голяма бомба. Може би са се надявали да пробият стената малко колкото да има място да се измъкнат един по един.
Ще става все по-страшно май.

# 491
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Записвам се, Wayward Pines ми е мега любим, нарежда се веднага след 1ви сезон на True Detective в личната ми сериална класация  Laughing

Какво ще правя като свърши сезона просто не знам. Чак се замислям да подхвана книгите.

# 492
  • Мнения: 4 606
Скрит текст:
беше изпаднал в нещо като отчаяние или моментна депресия го наречете, в мига когато сестра му - Пам, му съобщаваше добрата вест за заченалите 2 момичета от първото поколоение. Та в този момент, Пилчър с психясал вид задава въпроса - неизбежен ли е стремежа към самоунищожение...?

Мен пък толкова ме досмеша на този момент. Великият учен не може да разбере потребността на тези хора да разберат какво се е случило с тях, със семействата им и т.н. Много ме дразни тази абсолютна нелогичност. Въобще не мога да разбера смисълът на отвличанията, намерил е не знам си колко доброволци, спокойно можеше да намери и още толкова хора, които да знаят истината и да си живеят задружно в градчето. Даже доброволците са можели да бъдат жители и да си създадат общността. И не мога да повярвам, че цял град ще тръгне да се самоубива след като разбере истината. Лабилни, лабилни, колко пък да сме лабилни хората. Особено в днешно време, където всеки ден се сблъскваш с постапокалиптични теории, идеи и какво ли не под всякакви форми.

Много повече щеше да ми хареса хората да разберат истината, да я приемат и да гледаме сблъсък с абита. И като цяло действието да е повече в тази насока, не в този абсолютно безсмислен и лишен от логика план на Пилчър. Tired

# 493
  • Мнения: 31 991
този абсолютно безсмислен и лишен от логика план на Пилчър. Tired

По скоро план на сценаристите и автора  Laughing
Явно са го направили така за да има повече драма.

# 494
  • Мнения: 2 752
този абсолютно безсмислен и лишен от логика план на Пилчър. Tired

По скоро план на сценаристите и автора  Laughing
Явно са го направили така за да има повече драма.
Както писах и по-напред - хич не ми се вярва това да е план на автора, защото не мисля, че той сам ще си плюе на идеята и ще промени оригиналната история, която сам е писал. За мен това си е по-скоро режисьорско виждане. Лошо няма, промените няма да са непременно лоши, стига по-нататъшното действие, а и финалът, да ги оправдаят  Peace

Общи условия

Активация на акаунт