Раждане в Майчин Дом - София (2 тема)

  • 275 690
  • 1 737
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 341
Аз само за "цветнокожите" на 7 етаж да кажа, че ги отделят в дъното на коридора. Т.е. в една стая с тях няма да се паднете, но тоалетната и банята са общи. Simple Smile

# 316
  • Мнения: 2 289
Аз само за "цветнокожите" на 7 етаж да кажа, че ги отделят в дъното на коридора. Т.е. в една стая с тях няма да се паднете, но тоалетната и банята са общи. Simple Smile

Бразилки  Mr. Green Нищо против, но мен банята ме потриса. Лежах на 5-ти ш патологията, нямаше от каките за 9 дни, но да Ви кажа--жени, жени, а баните и тоалетните бяха  Shocked Shocked Shocked

# 317
  • Мнения: 843
да споделя ние какво направихме:

понеже и аз ги гледах пакетите за новородено, в крайна сметка отидохме в Токуда, защото имаше 3 прегледа повече, пък лекцията не ми беше важна. ето инфо за сравнение:

 в Майчин дом за 150 лв включва/ според сайта им/
Пакет “ Проследяване на доносено новородено “
- Трансфонтанелна ехография
- Кръвна група на бебето
- Кръвна картина ( хемоглобин, левкоцити, тромбоцити, хематокрит) с кръвна захар при изписването
- Лекция- включва първа грижа за новороденото в дома, необходими дрешки и др. Отговори на най-често задавани въпроси.
- Контролен преглед в рамките на първия месец от изписването

в Токуда за скрининг на новородено за 220 лв /към м.ноември 2014 /:

- трансфонтанелна ехография
- кръвна група
- ехограф на коремни органи
- преглед при ортопед
- преглед на слуха

може и кръвна картина да е имало, но не си спомням, а документите на са при мен.

 приемат бебето за няколко часа и го връщат като приключат. Разликата в цената не е голяма и предпочетохме токуда за този пакет заради още 3-те важни прегледа.

# 318
  • Мнения: 2 289
Благодаря,че сподели  Peace Наистина включва повече неща.

# 319
  • Мнения: 843
Благодаря,че сподели  Peace Наистина включва повече неща.

да добавя, че на фона на Майчин дом, там ми се стори като Лас Вегас. В смисъл, вкарват те в неонатология да приемат бебето, питаха ме кърмя ли - да. добре, ето тука влезте в да го накърмите преди да го вземем. Влизам - стая кресло, кантар, мивка...частна работа  Crazy и носех изцедена кърма, която също дадох, той си изял всичко и спал през цялото време.

# 320
  • Мнения: 3 046
Късметче, а на каква възраст беше детенцето ти като правихте изследванията? И запазва ли се час или как?

# 321
  • Мнения: 843
Seti beti, беше на ок. 20 дни. В случая колкото по-рано, толкова по-добре. Не съм запазвала час, но моя приятелка ме насочи към конкретна лекарка и с нея се разбирах по телефона. Тя ми каза елате другата седмица към 10:30. Иначе си регистрирах прегледа по каналния ред.
Предполагам просто трябва да звъннеш и да питаш на тяхната аг регистратура. На сайта също имаше обяснение на пакета в отделение неонатология.

# 322
  • Мнения: 8 939
Цветнокожи има, но ги отделят в другото крило.

# 323
  • Мнения: 4
Аз родих преди малко повече от месец в МД без екип, но познавах лекаря, който се грижеше за мен (бременността си следих при друг лекар). Приеха ме в спешното със 4,5 см разкритие с нерегулярни контракции. По въпроса за упойката ме питаха още предишния ден (бях на нещо като консултация, без да знам, че имам разкритие), казаха ми за двата вида упойки и аз бях категорична, че не желая да давам пари за такъв вод упойка, и добре че не съм пожелала. След като ме включиха на система и мисля, че вече бях с 5-6см разкритие ми биха епидуралната упойка (някъде в кръста по спомени). Мен лично не ми понесе организма добре упойката, да беше доста концентрирана, а и съм с ниско кръвно. Резултата от нея беше, че доста ме приспа, но си усещах и контракции и шиенето после. Така че самопреценката е важна.
Престоя си откарах на 7ми етаж, персонала беше отзивчив, стажанти о хора с опит постоянно се мяркаха, ако се интересуваш от нещо, винаги ще ти се отговори. Базата е наистина неприятна, но за 2-3 дни не е болка за умиране. Отначало исках и аз, както повечето,  на 12ти етаж, но там дефицита на места е голям и ако няма те свалят на 7ми, след това чакаш да се освободи нещо. Плюса за мен на 7мия е, че бебковците не са постоянно в стаята, защото след раждането всеки е умарлушен, а и малчовците са на всеки 3 часа за по около 1 час при майките, останалото време винаги има с какво да се уплатни и пак идва време за бебетата.
Относно жените от малцинствата. Те наистина са отделени в крайното крило на етажа и няма начин да се паднеш с тях в стая. Имат си и баня в тяхната част, така че и в другите тоалетни не можеш да ги видиш.


П. П. Не че някой е споменавал, но има и столова на етажа, в която не готвят никак зле. Порциите са малко малки, но аз лично си хапвах там и си взимах сандвичи от магазинчето на първия етаж.

# 324
  • Мнения: 2 289
Ако е същата кухня като на 5-ти етаж, явно имаме различни вкусове. Аз не бих се хранила там честно казано. Ще разчитам да ми носят храна.

Какви са видовете упойки и обезболяване, които можем да поискаме?

# 325
  • Мнения: 323
И аз съм отвратена от кухнята, на 5 етаж само съм я виждала не съм яла,но ми беше достатъчно. На 7ми дори и не си правих труда да я погледна.

# 326
  • Мнения: 843
на 12 ет, носеха храна от столовата, четири масички точно срещу нашата стая. бих казала, че беше ужасна. Носеха ми храна, но не ми беше до нея, карах на кисело мляко и банан евентуално.

след упойката мен не ме е боляло глава и не ми се е гадело. моя лекар ме предупреди и ми донесоха черен шоколад, кафе и кола - с кофеина по-бързо се изчиствал организма. Само колата пих и малко шоколадец.

# 327
  • Мнения: 4
Упойките са епидурална (безплатна) уж редуцира болката, мен ми я биха някъде отстрани на кръста и спинална (200 лв без избор на екип) бие се в гръбнака и май е по-ефективна от епидуралната.
До колкото яденето вярвам, че идва от едно и също място. Иначе съм претенциозна на ядене, но това което хапнах веднъж там ми хареса.

# 328
  • Мнения: 8 939
Аз бях с епидурална, слага се катетър в гръбнака и струва 200 лева. Не подвеждайте хората с грешна информация.

# 329
  • Мнения: 727
Аз само за "цветнокожите" на 7 етаж да кажа, че ги отделят в дъното на коридора. Т.е. в една стая с тях няма да се паднете, но тоалетната и банята са общи. Simple Smile

обща баня и тоалетна за родилки за мен е престпление! Точно тогава трбва спартанска хигиена. Аз  на всчко пишкане се обливах с лайка и смрадлика. Бяхме две в стая и банята все беше заета от една от двете. Изобщо не си го представям това как ще стане с общи бани на етажа.

За упойките една страница по-назад писахме нашироко. Не разбирам защо не се четат стари постове преди да се зададе въпрос!

Последна редакция: ср, 02 дек 2015, 21:38 от Edora

Общи условия

Активация на акаунт