Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-5

  • 67 626
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 020
Разбира се, че не съм против ползването услугите на брокер, даже за отдаване под наем никога не съм го правила сама. Коментирам, че нещата не са регламентирани, и при продажба най-вече, защо трябва да плащам 5-6000 лв. комисионна, само защото някой ще ми доведе 5-6 човека. Заплащане за това, разбира се трябва да има, но размера на комисионната трябва да се определя съобразно свършената работа, предоставените услуги и т.н., а не просто - 3 %.

Както и да е, темата е безкрайна и ние само преливаме "от пусто в празно" с нашите коментари.

# 316
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Темата за брокерите и комисионните наистина постоянно се възражда през няколко страници  Laughing Както и спора - ново vs старо строителство. Да вмъкнем и кварталните предпочитания и стане пълно  Grinning

Ние сме зациклили в търсенето, всички обяви вече съм ги прегледала по 6 пъти, нищо ново няма за районите, в които се оглеждаме Sad Но пък получих странно обаждане от брокерката, която ни предлагаше апартамента в Младост 2 да ни каже, че собственичката вече решила, че не иска пак да вдига цената, ами щяла да го даде на 80 000. Само че ние вече не предявяваме интерес след като ни скрой преди време номера "днес реших, че имотът ми е по-скъп и искам повече пари за него".

# 317
  • Мнения: 3 020
Понякога се налага да се правят компромиси... Вярно, собственичката е постъпила неетично, но, ако апартамента ви харесва, ако ви устройват параметрите - при тази липса на избор, може и да "преглътнете" обидата.

# 318
  • Мнения: 1 748
И ние така се отказахме от имот, на който собственикът чакаше от други купувачи, дали те ще го искат, защото те го гледали след актуализирането (завишаването) на цената му. После ни се обаждаха да питаме, дали още имаме интерес на цената, на която ние го гледахме. Разбира се, че не го взехме. А то беше много смешно, защото той един чичак, който ни вика, че направо го подарявал и домоуправителят на сградата му казал да качи цената с 10К евро, защото се очаквало до месец да отвори метрото на Малинов. Той явно не знаеше, че цените на имотите заради тази метроспирка се качиха почти веднага, след като започнаха да я копаят и съответно цената на  имота му си беше актуална вече...

# 319
  • София
  • Мнения: 1 197
хрумват ми един въпрос: става въпрос за остъклените и приобщени тераси ... някой наясно ли е, ако даден имот е с остъклена тераса / тези металните остъкления от 90те/ възможно ли е да се смени с нормална дограма  ... говореше се, че ще се премахват ако са след еди коя си година или пък за заварено положение, но ако смениш дограмата ...
това с цените ... аз се надявам, като харесам нещо да мога да коментирам цената, а те дори качват  ooooh!

# 320
  • Мнения: 6 301
Темата за брокерите и комисионните наистина постоянно се възражда през няколко страници  Laughing Както и спора - ново vs старо строителство. Да вмъкнем и кварталните предпочитания и стане пълно  Grinning

Ние сме зациклили в търсенето, всички обяви вече съм ги прегледала по 6 пъти, нищо ново няма за районите, в които се оглеждаме Sad Но пък получих странно обаждане от брокерката, която ни предлагаше апартамента в Младост 2 да ни каже, че собственичката вече решила, че не иска пак да вдига цената, ами щяла да го даде на 80 000. Само че ние вече не предявяваме интерес след като ни скрой преди време номера "днес реших, че имотът ми е по-скъп и искам повече пари за него".

В българския език няма множествено число на  дума, която да завършва на "й", тук често се срещат стаЙ и други подобни; в случая не е множествено число, ами нова интересна форма с "й" накрая. Има някои такива думи в императив, така че "скрой" е заповед, с която нареждаш на някого да скрои нещо.
Пък то, освен темата за брокерите и комисионните и ново vs старо строителство, няма и какво друго да се пише в тема за кимизарници.

# 321
  • Мнения: 380
Но пък получих странно обаждане от брокерката, която ни предлагаше апартамента в Младост 2 да ни каже, че собственичката вече решила, че не иска пак да вдига цената, ами щяла да го даде на 80 000. Само че ние вече не предявяваме интерес след като ни скрой преди време номера "днес реших, че имотът ми е по-скъп и искам повече пари за него".

Явно мераклии на новата цена не е имало или спешно са й потрябвали парите и няма вече за кога да чака. Помисли си все пак, ако наистина ти харесва, дали да не приемеш или да предложиш още надолу. С тези артистични форми, без прави ъгли и терасите отгоре, 80 хил за мен са висока цена.

# 322
  • Мнения: 4 076
това пък с фалшивите обяви, колко ме дразни Close филтрите по който търся - изисквания и скромен бюджет ми пускат по 10 до 15 обяви .... от който поне 5 са фалшиви, три капарирани - за един и същ имот - примерно и то нищо не остава ...  Crazy Rolling Eyes Tired ''хубавото'' е че замесец до два ги отсяваш като вид обява и подател и занапред си знаеш  Peace
Ако много харесаш някой апартамент,но от агенцията ти отговорят,че е продаден или капариран, потърси друга агенция,която го предлага.Обикновено всички агенции в града продават едно и също.Ще се учудиш колко скоро ще отидеш на оглед.
Аз харесвам показания апартамент в Младост 2 като изключим липсата на ТЕЦ и баня с тоалетна заедно.Мисля,че 80 000 не е лоша цена и не бих се цупила,ако ми трябваше.Както ние се пазарим за цена,така и продавачите.

# 323
  • Мнения: 1 044
Опитвам се да се ориентирам в работното време на агенцията по вписванията. Лично никога не съм вадила удостоверение за тежести, болднатото ли е това, което ме интересува?

Работно време на Службите по регистрация към Главна дирекция „Регистри” и Служба по вписвания – гр. София към Регионална дирекция – гр. София, Главна дирекция „Регистри” от 9,00 до 17,30 ч.
Приемно време на Службите по регистрация към Регионалните дирекции, Главна дирекция „Регистри” от 9,00 до 17,00 ч.
Работно време на Службите по вписвания към Главна дирекция „Регистри”, с изключение на Службата по вписвания – гр. София към Регионална дирекция – гр. София, Главна дирекция „Регистри”, от 8,30 до 17,00 ч.
Приемно време на Службите по вписвания към Главна дирекция „Регистри” от 10,00 до 15,00 ч., с изключение на следните Служби по вписвания:
4.1. Служба по вписвания – гр. София:
- за извършване на справки и издаване на удостоверения – от 9,00 до 14,00 ч.
- за представяне на документи, подлежащи на вписване – от 9,00 до 15,30 ч.

# 324
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Да, болднатото е твоето, но вие в София сте по-специални и със специално работно време.  Peace То и в провинцията има ограничения, ама май при вас са повече.

# 325
  • Мнения: 6 292
Здравейте,
Може ли да ме ориентирате  за реална цена на апартамент в Манастирски ливади Запад на ул. Пирин в частта към бул. България? Първи етаж над гаражи гледа към двор с изложение юг и изток. Сградата е от 2001/2002 година на паркет, латекс и чамова дограма е.  Около 120 кв.м. без общи части +9 кв.мазе. Има 2 спални, отделна кухня, хол с трапезария и баня с WC и отделно WC и два балкона. Всички помещения са с прави форми.

# 326
  • София
  • Мнения: 222
здравейте и от мен.

нова съм във форума, но изчетох последните 2 теми, за да се ограмотя от вашите мнения. имам конкретно питане за имотите в кв. Обеля, Надежда и Красна поляна. можете ли да ме информирате на какво се дължи ниската цена на жилищата там? дали е заради терена, на който са построени или е заради малцинственото население? задавам въпроса си тук, тъй като от търсачката в имоти в тези квартали ми излязоха евтините жилища, а там няма кой да ми отговори Simple Smile. разбира се евтини жилища има и в други райони като напр. Кремиковци, Ботунец и Люлин, но аз там не искам по лични причини. в момента живея в Дружба 2 и съм доволна, но с ограничения бюджет, с който разполагам не мога да си позволя друго жилище тук. а търся предимно 4, в краен случай 3 стаен апартамент, който да е за живеене, а не за инвестиция. гледам за всичко, независимо дали е панел, ЕПК, НС или стара тухла.
например за този какво мислите, дали си струва да се ходи на оглед, при положение, че явно е таванско помещение с много скосявания и недостатъчно осветено, което ще глътне много пари за ремонт на всичко отгоре...
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e142483476532553 … k=1y37m7&f1=1


благодаря предварително за споделените мнения

# 327
  • Мнения: 2 140
eternity, районът на Вашингтон не е много хубав, ако ти ще живееш там не ти го препоръчвам. /лично мнение/ Имотът се нуждае от много сериозен ремонт - покрив, ел. инсталация, ВиК, от-до, което ще струва много пари, майстори и нерви. Не се лъжи, че е евтино.  Peace Какъв ти е бюджетът?

# 328
  • Мнения: 25 738
Показания имот не ми харесва, особено пък за живеене. Само от 1 снимка се вижда, че района не е приятен, сградата е ужасно стара, не знам какви пари за ремонт са предвидени, но ще глътне сериозни средства. Етажа е последен, зимата студено, лятото горещо.
Не ми се вижда и толкова евтино. Crossing Arms

# 329
  • София
  • Мнения: 222
ами наистина малък - около 40 000  евро максимално за самото жилище. и то при положение, че продам един по-малък и доста по-евтин апартамент в Перник, горе долу толкова ще мога да събера със заплатата ми на научен работник и кредит от банка за около 15-20000 евро. в апартамента евентуално ще се живее след 4-5 години, т.е. през това време трябва да се ремонтира (малко по малко).

на мен ми допадна заради многото стаи, които да се превърнат в спални, хол, отделна кухня с трапезария, и огромното антре. има само една баня-тоалетна за съжаление Sad

Общи условия

Активация на акаунт