Как обличате бебето през нощта?

  • 27 788
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 841
Мами здравейте!
Моля да ми дадете съврт- как да обличам бебенце докато спи.Пробвах леко облечен,но се отвива постоянно и става студен.Пробвах да го облека два ката и леко завит,но този път се поти.Не мога да регулирам температурата в стаята, зящоти сме с радиатор.В началото температурата е доста висока,след коети узключвам и тя спада.В чудо се видях:(

# 1
  • Мнения: 7 325
слагай го в чувалче. Аз имам всякакви размери и дебелини и са ми много удобни. Това да ставаш непрекъснато да завиваш не си е работа.

# 2
  • Мнения: 3 841
Имам тънко чувалче,което вече е малко,би гледах ватираните и ми се видяха доста твърди и неудобни:/

# 3
  • Мнения: 7 325
Нямам такива впечатления, а 4 години ползвам чували. Направо не знам какво ще правя следващата зима.

# 4
  • Мнения: 3 841
Ще си ушиеш: ))) Ще взема да пробвам,че така наистина е трудно.

# 5
  • Мнения: 7 325
Проблема често е в главите на майките. В момента сменям 3 различни по дебелина чували, че при нас трудно съхнат дрехите и дъщеря ми не усеща разлика. Много им се чудех, малко на усмирителни ризи ми приличаха, със синът ми преди 16 години такива екстри нямаше, ноооо такова удобство ... чувала в леглото и чувала в количката - не бих се лишила от тях.

# 6
  • София
  • Мнения: 79
Аз я обличах като беше по-малка с едни ританки и боди само,защото много се изпотяваше ..А и чорапки .

# 7
  • Мнения: 1 412
С боди и пижамка зимата, лятото по боди с дълъг ръкав или къс зависи и долнище. Чували не търпи. Почти по цяла вечер е открита. С камина сме. Когато се изпоти я преобличам. Няма да се разболее ако е открито, но ако е изпотено да

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 641
Аз също ползвах чувалчета, когато дъщеря ми беше бебе и мога за себе си да кажа, че е голямо удобство и успокоение за майката. Не го мислиш дали ще се отвие, а ако го свикнеш още докато е съвсем мъничко да спи така, после до над 2-годишно не се притесняваш за това. И на мен ми беше притеснено, когато дъщеря ми порасна и нямаше как вече да ползва чувал, но какво да се прави - по 2-3 пъти на вечер ставам да я проверявам дали не се е отвила, защото аз съм привърженик на съня на хладно. Предпочитам да е добре облечена и завита, но стаята да не е много топла. Установила съм, за мен лично, че аз така спя много по-добре и виждам, че и малката е така. Понякога я намирам отвита, но понеже избирам читави пижами, забелязвам, че въпреки това крачетата и ръчичките й са топли. Завивам, разбира се, но не си губя съня чак толкова заради това. Тя се научи вече и самичка да си придърпва одеялото.

# 9
  • Мнения: 455
Чувалчето е голямо удобство.
Моето дете е на почти 3 год.и още спи в чувалче.

# 10
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Мен също ме интересува темата с чувалчетата.Какви видове ползвате и от къде?
При нас проблемът е, че малкият много се стряска от ръцете си, дере се и се събужда, та се налага да му завивам ръчичките.

# 11
  • София
  • Мнения: 860
Аз лично ползвам чувалче без ръкави, отдолу слагам боди и чорапи или от тези целите бодита с крачоли (не знам как се казват  Embarassed). Бебето обаче спи кротко, не се върти, и просто го завивам. Баткото много дълго време спа с чувал, примерно до 2 г и нещо, вече не го ще, та се завиваме, само че той пък е като свредел - ставам по няколко пъти на нощ да го завивам. Та и на него взех от въпросните цели бодита, поне като е отвит, да му е топло.
Иначе мисля, че на бебетата им е добре с чувал, защото се чувстват по сгушени и сигурни.
Има дебели, ватирани, и по-тънички, памучни. По принцип чувалът топли повече от завивка със същата дебелина.

# 12
  • Мнения: 520
С чувал без ръкави (памучен) според сезона са и различните дебелини . Зимата с 2,5 TOG, когато е по топличко примерно пролет/есен с  1 TOG и лято с  0.5 TOG . Никога не съм го оставяла да спи отвит.
Обличам го с боди с къс ръкав и пижама,лятото понякога само по боди,друг път само по пижама.Зависи от времето. Всички дрехи и бельота са му 100% памук.

Чувалчета купувам от amazon.co.uk и mothercare.co.uk предимно,но съм взимала и то нашата Икея, от Rach .

За малки бебета (новородени) които се плашат от себе си все още, е доста удачно да се използват пелени  от този тип

# 13
  • Варна
  • Мнения: 469
Вечер обличам бебка с боди с къс ръкав и нощница тип гащерезон с ограничител.Температурата в стаята е около 19 градуса.Завивам я плътно с едно по-тънко одеало и отгоре с дебела пелена.Не се е отвивала.За сравнение лятото беше вечно отвита.Докато усетеше завивка върху себе си,колкото и дълбоко да спи до 5 минути беше изритана.Сега,когато захладня времето, обаче не е така.За всеки случай имам подарено спално чувалче,което само чака да го пробваме.

# 14
  • Мнения: 5 259
Боди с къс ръкав, гащеризонче и в чувалче без ръкави. У нас е 21 градуса, не пускам парно, защото си е топло. Аз нощем се потя и не бих понесла по-висока температура.

# 15
  • Мнения: 2 289
Aз чорапи на спящо бебе не мисля да слагам, в боди, гащеризон-пижама и в чувал ще бъде. Температура около 21-22 градуса. Ще видим как ще е.

# 16
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
стига бе хора .. това не е ли много ? 1- боди , 2-гащеризон/пижама , 3-чувалче .. много ми се вижда , моята мацка спи с боди с дълъг ръкав, (не много плътна материя ) едни панталонки/долничка ( пак не плътна материя ) , чорапки тънки .. и отгоре с одеялце и тънка олекотена бебешка завивка  , температура 20 градуса .. вечер може и 19 да става  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 39 785
стига бе хора .. това не е ли много ? 1- боди , 2-гащеризон/пижама , 3-чувалче ..
И на мен ми се вижда много.
Сина ми имаше две чувалчета - едното беше с ръкави, а другото - без.
Чувалчето с ръкави беше малко по-отворено отпред и задължително му слагах тънка блузка над бодито. Спеше по боси крака и винаги са му били топли.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 469
Бебето си показва дали му е топло.Моята бебка се отвива ако й е топло.А и щом не се изпотява не виждам проблем.Всеки си решава-въпрос на избор Peace

# 19
  • Мнения: 5 259
стига бе хора .. това не е ли много ?
Изобщо не е много. Зависи от дебелината на чувалчето и на пижамката. Има много плътни и дебели има и доста тънички. Ти кой знае какво си представяш.
А и бебетата са различни. Голямата ми дъщеря от бебе реагира на горещината като на болка. Като беше на 2 месеца съм я извеждала само по боди навън в количката, беше ноември. А през декември, съответно на 3 месеца, я водих на Витоша в снега, облечена само с гащеризон, нормален, памучен, без връхна дреха. Аз бях със зимно яке. Просто виждах, че ѝ е топло.
Вчера беше навън по потник с тънки презрамки и днес също поиска така да излезе, но не ѝ позволих. Но тя е много екстремен случай, не съм виждала друго такова дете.

Малката ми дъщеря е на другата крайност. Обича да е дебело облечена и плътно завита. Ако я сложа да спи както ти описа, че спи твоята, ще се събужда, няма да ѝ е комфортно.
Така че важно е да се водим по бебетата.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми спеше до 3,5 г. с чувалче, от раждането буквално. По-удобно нещо за мен не е измислено. Имахме всякакви варианти - супердебели, като космонавт, ватирани с ръкави, без ръкави, много тънки като памучна пеленка за лятото. Обаче от един момент нататък бях принудена да ги прибера - умаляха й, не намирах по-големи, а и махнахме нощния памперс, сътветно я вдигах по няколко пъти да пишка и с чувал беше невъзможно трудно.
За мен беше голям шок да я намирам абсолютно отвита и замръзнала. И досега ми се случва да я завивам по 6 пъти на нощ  Confused

# 21
  • Мнения: 2 289
Аз завивка на новородено няма да сложа, а с чорапи не е ли мъчение?
Ще видим, може да махна бодито ако прегрява, или да държим по-хладно. Надявам се да търпи чувала.

# 22
  • Мнения: 5 259
Аз завивка на новородено няма да сложа
Защо  newsm78

За мен беше голям шок да я намирам абсолютно отвита и замръзнала. И досега ми се случва да я завивам по 6 пъти на нощ  Confused
Върни чувалчето. Има големи по 1.50м. Аз купих такова на моята дъщеря чак като стана на 6г.

# 23
  • Мнения: 532
Откъде купувате по-големи чувалчета - за 2-3 години?

Дъщеря ми изкара до година и половина в чували, първата година от есен до пролет с 2.5 ТОГ, а втората с 1 ТОГ за същия период. Отдолу по боди с дълъг ръкав в преходните сезони, а за зимата слагах и пижама. Нито се е потила, нито е мръзнала - около 20 градуса е в стаята ѝ.

Тази есен не намерих подходящо чувалче и е със завивка - задължително се отвива и сваля пижамата, преди да заспи, после ходя да я обличам и завивам наново. Много ми се иска пак да ѝ взема чувал, да не я мисля като застудее съвсем..

# 24
  • Мнения: 3 841
Мъчение,немъчение аз му слагам чорапи.Постоянно се отвива, а аз понякога се унасям дълбоко и после го намирам отвит и сруден:( Като не могя да подържам пистоянна температура в стаяра ми е много трудно да преценя.Понякога пък се изпотява като е още топлаа стаята,което е още по-лошо.В такъв слъчай трябва преобличане и му развалям съня:(
Другата седмица мисля да купувам чувалче,да видим...

# 25
  • Мнения: 520
стига бе хора .. това не е ли много ? 1- боди , 2-гащеризон/пижама , 3-чувалче .. много ми се вижда , моята мацка спи с боди с дълъг ръкав, (не много плътна материя ) едни панталонки/долничка ( пак не плътна материя ) , чорапки тънки .. и отгоре с одеялце и тънка олекотена бебешка завивка  , температура 20 градуса .. вечер може и 19 да става  Peace

То и две завивки са много,ама ...  Whistling
Цитат на: Happy days




[quote author=Happy days link=topic=887550.msg32083893#msg32083893 date=1448717359
Aз чорапи на спящо бебе не мисля да слагам, в боди, гащеризон-пижама и в чувал ще бъде. Температура около 21-22 градуса. Ще видим как ще е.

Не искам да звучи като заяждане това което ще кажа,но никога не казвай никога .  Peace

# 26
  • Мнения: 7 325
И аз се интересувам къде продават чували размер 150 см.

# 27
  • Мнения: 5 259
Аз го купих от едно малко квартално магазинче. Не съм търсила, но минавайки от там го видях и реших да го взема. Другаде не съм виждала, явно не са нещо често срещано.

# 28
  • Мнения: 683
Може ли да обясните какво е ТОГ Simple Smile начинаеща бъдеща мама съм и нямам никаква представа. А чувалите, които употребявате не покриват ръцете предполагам? Не е ли студено на ръчичките?

# 29
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
То и две завивки са много,ама ...  Whistling

да , но завивката не е чувалче все пак и по всяко време може да се изрита или изхлузи и т.н.  Peace

# 30
  • Мнения: 3 841
Като се слага плътно чувалче,не се покрива със завивка нали?

# 31
  • Мнения: 520
http://www.amazon.co.uk/Slumbersac-Sleeping-Standard-Weight-appr … F36W0K0SV658M7XME

TOG е плътността на чувалчето. Има различни видове чувалчета за различни температурни условия.

# 32
  • Мнения: 3 841
http://www.amazon.co.uk/Slumbersac-Sleeping-Standard-Weight-appr … F36W0K0SV658M7XME

TOG е плътността на чувалчето. Има различни видове чувалчета за различни температурни условия.



Благодаря!Много полезно Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 860
Ако потърсите в OLX на чували, на нови, излизат разни фирми, които шият по поръчка с дадени от вас размери, и си избирате десен и плътност. Аз така съм поръчвала на сина ми.

А чувалите, които употребявате не покриват ръцете предполагам? Не е ли студено на ръчичките?

Има и такива с ръкави, на мен ми се струват много като усмирителна риза  Laughing Ползвам без ръкави, и като е облечен с нещо с дълъг ръкав, мисля, че хич не му е студено.

# 34
  • Мнения: 683
Мерси за информацията  Simple Smile обаче на мен примерно почти винаги ми са завити ръцете и ми се струва, че и на бебето може да му е студено. А като почнат да се въртят чувала не се ли усуква около телцето  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 532
Сега виждам, че Angel Baby имат и по-големи размери чувалчета - първото ни беше от тях и бях много доволна от качеството. Само ципът е малко слаб и се съсипа след 2-3 месеца. Така или иначе ще взема пак тяхно, ако малката продължава с отвиването.

# 36
  • Мнения: 1 412
Дъщеря ми спеше до 3,5 г. с чувалче, от раждането буквално. По-удобно нещо за мен не е измислено. Имахме всякакви варианти - супердебели, като космонавт, ватирани с ръкави, без ръкави, много тънки като памучна пеленка за лятото. Обаче от един момент нататък бях принудена да ги прибера - умаляха й, не намирах по-големи, а и махнахме нощния памперс, сътветно я вдигах по няколко пъти да пишка и с чувал беше невъзможно трудно.
За мен беше голям шок да я намирам абсолютно отвита и замръзнала. И досега ми се случва да я завивам по 6 пъти на нощ  Confused

до 3г в чувал? Не се ли върти? От както направи годинка, моята не иска да спи в чувала, защото се увива около нея.

# 37
  • Мнения: 3 841
Здравейте на всички!
Купих чувалче на Хипо д ръкави,които се махат.Еми преродих се! Simple Smile
Благодаря ви!

# 38
  • Мнения: 11
Чувалче Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 412
Моето дете спи открито по цяла нощ, чувал не търпи, много се върти. Слагате ли чорапогащник през зимата?

# 40
  • Мнения: 3 133
Една от най-веселите теми Laughing Laughing завивки, чорапогащи Laughing Вие с какво спите през нощта? Същото е и при бебето. Торбата я приемете като олекотено одеяло, с каквото предполагам спите. Слагате ли си допълнителни завивки отгоре? А спите ли с чорапогащници? Най-вероятно не, нали...

# 41
  • София
  • Мнения: 8 657
Чорапогащник слагам под панталона ако излизаме навън и е с яке, а не космонавт.Но в студено време .
Вкъщи се е случвало да е само по чорапогащник.
Нощем спи с пижама, нямаме ватирани или някакви по-дебели.Не иска чувал и спи отвит.По-голямата част на нощта спи при нас и не му е студено, но и в кревата си да беше-нищо не му става и си е здрав.
Миналата година, като беше малко бебе спеше с боди с къс ръкав, отгоре цяло боди или ританки и блузка и завит(ако си е в неговото легло).Не съм се разправяла да му обличам специални пижами. Започнах да му обособявам пижами след 3-4 месец.

# 42
  • Мнения: 1 026
Здравейте. Нашето бебече ще е  лятно. Чудя се ще може ли да спи с тези пелени и трябва ли да има нещо отдолу, или отгоре? newsm78

# 43
  • Мнения: 5 259
Провери колко мл попиват и при какво количество започват да пропускат.
От моето бебе ми прави впечатление, че когато не се буди нощем да яде, на сутринта памперсът е почти сух. Ако се е будило много пъти, съответно прелива.
Ако ползваш такива пелени и се буди нощем, не пречи при събуждане да му сменяш подложката.

# 44
  • Мнения: 520
Това не са пелени/памперси ,а пелени тип чувалче наречени swaddling blankets for babies
http://www.amazon.com/gp/product/B01416H58I/ref=s9_cdeal_hd_bw_b … pf_rd_i=302868011

Разбира се,че бебето се облича отдолу.Това е завивка/одеало/чувалче. Според сезона и температурите в помещението се и избира и облеклото на детето.
Удачно е за новородени до 2-3 месеца.

# 45
  • Мнения: 1 026
Това не са пелени/памперси ,а пелени тип чувалче наречени swaddling blankets for babies
http://www.amazon.com/gp/product/B01416H58I/ref=s9_cdeal_hd_bw_b … pf_rd_i=302868011

Разбира се,че бебето се облича отдолу.Това е завивка/одеало/чувалче. Според сезона и температурите в помещението се и избира и облеклото на детето.
Удачно е за новородени до 2-3 месеца.

Благодаря Peace

# 46
  • Мнения: 1 412
Зимата спи с чорапогащник и тънка пижама, защото спи открита по цяла нощ, но и ние сме с планината и тук е студено. Лятото боди с къс ръкав и пижама, а Юли, Август само боди с къс ръкав

# 47
  • Мнения: 42
В нашата стая се получава нещо такова, както е топло през нощта намалят градусите и то доста.Моят син още от третия месец го обличам да спи с една много тънка нощничка,без чорапки,в началото спеше не се отвиваше,но след като почна да се върти към 6 тия месец той вечно е отвит. Зимния период го обличах така ,без боди без нищо друго, лятото спеше само по памперс и по едно потниче,до ден днешен той всяка сутрин го намирам отвит,зима -лято нашият все отвит.Слагала съм го в чувал,но го хващат лудите изнервя се че не може да се отвие и просто беше кошмар с този чувал ,точно два часа за година и два месеца е бил с чувал и повече не съм го мъчила. По което и време да се събудя през нощта,той е отвит и спи върху завивката и винаги е студен,но той свикна и все още си спи така,той се върти из цялата кошара и трябва да стоя цяла вечер будна за да го завивам,но да чукна на дърво до ден днешен не се разболява от това.

Последна редакция: пт, 10 юни 2016, 17:43 от Qnuarka

# 48
  • Мнения: 154
Момичета, моля за съвет и помощ. У нас температурата е 26-27 градуса. Не искам да пускам още килиматика, защото ми се струва че е е рано, а бебчето ми е на 2 месеца. Според вас с  какво да го обличам да спи през нощта?  newsm78

# 49
  • Мнения: 532
По боди или с пижамка от този тип Peace Ако ти се струва малко, може да го завиеш с тънка пеленка.

# 50
  • Мнения: 460
Лятото по памперс, завит с единичен чаршаф. Зимата боди с дълъг ръкав и чорапи (тънки) + тънко одеяло. Рядко с пухено одеяло или олекотена - ако е под 17-18 градуса в стаята. Постоянно е отвит. Като се събудя да му дам млякото го завивам, ама специално за това не ставам.

# 51
  • Мнения: 154
Благодаря! За сега спи по боди с къс ръкав в лятн чувалче, но трябва ли да има чорапки?

# 52
  • София
  • Мнения: 39 785
Благодаря! За сега спи по боди с къс ръкав в лятн чувалче, но трябва ли да има чорапки?
Според мен не, особено след като е с чувалче.

# 53
  • Мнения: 68
Бебка през лятото спи само с едно боди -потник.Зимата с пижама .

# 54
  • Мнения: 27
сега лятно време моята бебка спи по боди с дълаг ръкав и чорапки....завивам я с пелена-не много дебела...мисля че й е добре....чувалчета не ползвам.

# 55
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
сериозно ли ? за мен това е прекалено ,ако се спи на спрян климатик ... че и чорапки  newsm78   оставете ги  да дишат тия крачета , а и така много се изнежват , после може да са болнави и зиморничави , мое мнение де  Peace
ние живеем във варна , вечер е страхотна жега , отворено е на всякъде и няма никакъв полъх , детето спи по памперс и тънък потник ,слагам един тензух отгоре , но го маха ,   отвита е и пак е изпотена , бяхме на почивка ,пак на море ,но извън града и вечер ставаше хладно , чак да не повярваш , тогава я завивах с чаршафче , но тя пак се развиваше . Аз съдя по себе си , когато не се завивам и ми е топло  оставям и нея отвита , когато усетя ,че е хладно се опитвам поне да я завия ,  а за допълнителни дрехи , ръкави , чорапи или чували - Ъпсурд  Peace

# 56
  • Мнения: 1 026
сега лятно време моята бебка спи по боди с дълаг ръкав и чорапки....завивам я с пелена-не много дебела...мисля че й е добре....чувалчета не ползвам.
Базикаш се, нали?

# 57
  • Мнения: 455
сега лятно време моята бебка спи по боди с дълаг ръкав и чорапки....завивам я с пелена-не много дебела...мисля че й е добре....чувалчета не ползвам.
Ти така ли спиш?

# 58
  • София
  • Мнения: 8 657
Моят син е само по памперс или боди потник/с къс ръкав.Случва се и с тениска.
Той не спи завит и зимата, какво остава за сега  Laughing

# 59
  • Мнения: 27
сериозна съм мамчета ,защото когато я пипам вечер крачетата са хладнички ако е без чорапки...пък и много се одвива.
..мисля,че й е добре,не се поти

# 60
  • Мнения: 3 133
Обличам го както аз се обличам докато спя, но с един КАТ по-малко. Например аз спя само с тениска и чаршаф, а то спи само по боди с къс ръкав. Климатикът е на 27 градуса.

# 61
  • Мнения: 1 026
сериозна съм мамчета ,защото когато я пипам вечер крачетата са хладнички ако е без чорапки...пък и много се одвива.
..мисля,че й е добре,не се поти
Бебето си е твое. Краката, ръцете, дори носът не са показател дали на бебето му е топло или студено. Гледай зад коленцата и вратлето. Ще го изнежиш и после ще си патиш. Бебето си е твое  Peace

Това е снимка на моя от снощи, че и във ФБ зачекнахме темата. Часа е 00:00, градусите в стаята 27, прозорецът е отворен.  Peace

# 62
  • Мнения: 27
първо детенце ми е...нали знаете как е когато се притесняваш...благодаря за информацията...и без това с бабите се караме за това нощно обличане.

затова пиша тук,за да чуя мненията ви..
 Hug

# 63
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
На мен също ми е първо, но претоплянето е много по-опасно от изстудяването.За бабите внуците винаги ще се гладни и твърде голи.

Моят син спи вечер по боди-потник в стая с климатик на 25 градуса и завит с прозираща пелена, която бива наритана точно след 15 минути.

# 64
  • Мнения: 1 026
И на мен ми е първо Simple Smile По-смело  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 3 164
Синът ми спи само по боди с къс ръкав или потник. Опитвам се да му завивам голите крака с бархетна пелена, но я изритва за секунди. В стаята е около 26-27 градуса в последните дни.

# 66
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 675
Така и не се изкуших да я обличам повече малката. Сега спи с едно боди само - с къс ръкав или без ръкави въобще и с едни тънки ританки - така съм спокойна, че и да се отвива ще й и покрит кръста. Спим всички дружно на отворен прозорец. Сега е такава жега, че не се диша... Simple Smile Зимата спеше с една тениска, с къс ръкав + боди с дълъг ръкав+ ританки + чорапи - това е. Завивала съм я, но с едно одеялце само. В къщи е топло през зимата - не е подало под 23-24 градуса. Simple Smile
Най-правилно според мен е така, както майката го усеща.
Спокойствие и успех пожелавам!
 bouquet

# 67
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
а каква е идеята на " една тениска, с къс ръкав + боди с дълъг ръкав"  Rolling Eyes Peace

# 68
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 675
а каква е идеята на " една тениска, с къс ръкав + боди с дълъг ръкав"  Rolling Eyes Peace

Ами идеята е двупластовото обличане на торса, където смятам, че има нужда от повече топлина и един слой на ръкавите, където няма такава нужда. Слагах я под бодито, за да не се набира. Peace Peace Peace  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 826
Късо ръкавче, ръкавички, че се драска много и чорапки. Завивам само с чаршафче вечерно време или пеленка.

Общи условия

Активация на акаунт