Защо името Моника не е много срещано в България

  • 4 286
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 16
Здравейте на всички! Имам едно въпросче Simple Smile Харесва ми името Моника, но не е сякаш много срещано в България, поради каква причина мислите и харесва ли Ви името?

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 23:18 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 450
Ами не е българско предполагам затова.
Асоциира се с  гръцкото monos, което значи сама, или латинския глагол moneres, което значело съветвам, казва леля Уикипедия. На мен ми напомня на Моника от Приятели, а тя ми е симпатична, така че съм за.  Laughing

# 2
  • Мнения: 182
На мен ми харесва . А това дали е често срещано незнам и не би ме тревожило при избора за име .

# 3
  • Мнения: 212
Ами не е българско предполагам затова.
Асоциира се с  гръцкото monos, което значи сама, или латинския глагол moneres, което значело съветвам, казва леля Уикипедия. На мен ми напомня на Моника от Приятели, а тя ми е симпатична, така че съм за.  Laughing

Те пък Виктория и Никол защото са много български.  Mr. Green Не мисля че е толкова рядко срещано името, среща се сред малките деца. На мен лично не ми допада много, малко лигаво ми звучи. Не знам защо.

# 4
  • Мнения: 2 450
Абе май не е много рядко:

Цитат
Най-предпочитаното име за момиче през 2012 г. е Виктория –

877, следват Мария – 826, Никол – 662, и Александра – 510.

В първите двадесет най-предпочитани имена са и Симона, Сияна, Дария, Михаела, Ванеса и Моника.

Бтв и тема намерих:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=726824.0

# 5
  • Мнения: 8 915
Какво те притеснява? Че на теб ти харесва, но имаш съмнения дали наистина е хубаво, щом не е масово? Повече търсим точно такива имена - хубави, но не често срещани.
Хубаво е името!

# 6
  • Мнения: 97
Леле, толкова много Моники има. Супер често срещано е около мен през целият ми живот.  Stop
Ако трябва да съм честна и на мен ми е малко лигаво.  Tired Имена от сорта на Моника, Никол, Ивон, Елизабет, Памела просто ми здразнят ухото на територията на България.
Покрай турските сериали вече и Ферхундета има.  Уж се борим да запазим българското, а почти всеки млад родител избира имена нетипични за държавата ни. Не мисля,че Елизабет е по-красиво от Елисавета.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Харесва ми името Peace
и не е толкова рядко срещано

# 8
  • Мнения: 3 136
Не е българско, затова не се среща често. Друга причина донякъде може би е и Моника Люински Laughing Иначе и аз го харесвам много.

# 9
  • Мнения: 6 214
Друга причина донякъде може би е и Моника Люински Laughing
+1 Някои имена порсто си стават нарицателно за нещо си.

# 10
  • Мнения: 8 957
Много ми харесва на мен Моника!
Възприемам го като алтернатива на Симона. По мои впечатления Симона се среща много последните години. Моника не чак толкова.

# 11
  • Мнения: 8 915
Моника Белучи.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 209
Не бих казала, че е кой знае колко рядко име, на мен лично не ми харесва, на теб ако ти харесва - ползвай си го без притеснения.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 26 478
Моника и Симона дори имат имен ден на една и съща дата-1.09.-Симеоновден

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Името Моника не е толкова често срещано както Виктория и Александър,но не е и непознато,не е някаква измислица и се приема нормално.
Аз лично не  харесвам  значението на името.

# 15
  • Мнения: 4 569
Не бих казала, че е кой знае колко рядко име, на мен лично не ми харесва, на теб ако ти харесва - ползвай си го без притеснения.
+1

Не е лошо името.

# 16
  • Мнения: 182
Аз лично не  харесвам  значението на името.

А какво означава името ?

# 17
  • Мнения: 5 259
Не мисля,че Елизабет е по-красиво от Елисавета.
Елисавета и Елизабет са съответно руския и английския вариант на еврейското име אֱלִישֶׁבַע (Elisheva). Испанският вариант на името е Изабел. Хубостта не зависи от произхода. Всеки може да си има каквито иска предпочитания.

# 18
  • Мнения: 8 957
Проверих в Гугъл - няма лоши значения името Моника.  Peace

Не следвало да се тълкува като "сама", а като "единствена", което е доста по-различно!!!

Според някои теории произлиза от френското Моник.  Flutter

https://www.google.bg/#q=%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D … D0%BD%D0%B8%D0%B5

# 19
  • Мнения: 97
Не мисля,че Елизабет е по-красиво от Елисавета.
Елисавета и Елизабет са съответно руския и английския вариант на еврейското име אֱלִישֶׁבַע (Elisheva). Испанският вариант на името е Изабел. Хубостта не зависи от произхода. Всеки може да си има каквито иска предпочитания.

Ами то 90 от имената днес като погледнеш в Гугъл произхода им е еврейски, гръцки или латински и едно име може да има няколко варианта в различни страни. То е ясно,че всеки може да има каквито иска предпочитания, но някои имена просто не стоят добре с български фамилии и в България. Рикардо Иванов как ти звучи? Дадох примера с Елизабет, защото Елисавети сме си имали от край време и не звучи необичайно за българка, докато в последните години хората го изкривиха на западния вариант Елизабет и малко здразни, защото днешно време масово българчета са с чужденстранни имена, та някой дори крайно незвучни за България. Искам да кажа,че в стремежа си да бъдем модерни кръщаваме децата си с ' възхваляваните' западни имена и постепенно неусетно сами затриваме българското. Някои млади хора мислят,че да кръстиш детето си Григор или Тодор е тъпо, щото звучели като имена на дядо.

# 20
  • Мнения: 5 259
Ами прави са  Laughing
Не виждам защо трябва да харесвам повече руската версия на някое име, отколкото еврейската, гръцката или английската.
Лично аз мразя името Иван (и Джон), но харсвам Йоан. Тодор и Костадин много ми простеят пред оригиналните Теодор и Константин. Какво като били български? То даже е смешно, малко като чул - недочул. Направо си мисля, че Тодор и Костадин са възникнали на принципа на Версачи и Верхонде - Чули го, харесало им, ама не могли да го повторят правилно. 

# 21
  • Мнения: 97
Ами прави са  Laughing
Не виждам защо трябва да харесвам повече руската версия на някое име, отколкото еврейската, гръцката или английската.
Лично аз мразя името Иван (и Джон), но харсвам Йоан. Тодор и Костадин много ми простеят пред оригиналните Теодор и Константин. Какво като били български? То даже е смешно, малко като чул - недочул. Направо си мисля, че Тодор и Костадин са възникнали на принципа на Версачи и Верхонде - Чули го, харесало им, ама не могли да го повторят правилно. 

Незнам и Теодор и Константин и Йоан ми звучат доста нормално за България, датират от доста време назад и имаме такива имена в историята. Но Елизабет, Фиона, Синтия и т.н.  - не съвсем. Иначе Тодор и Костадин и аз не ги харесвам, но не беше там въпроса...

# 22
  • Мнения: 126
Това , че не е толкова масово може само да е плюс. Много ми харесва името.

# 23
  • Мнения: 16
Какво те притеснява? Че на теб ти харесва, но имаш съмнения дали наистина е хубаво, щом не е масово? Повече търсим точно такива имена - хубави, но не често срещани.
Хубаво е името!

ХАХА да много се чудех какво мислят хората за това име, да на мен ми харесва Simple Smile

# 24
  • Мнения: 725
Аз познавам дете с името Мона

# 25
  • София
  • Мнения: 44 209
Мона ми харесва повече и е по-неипично и по-рядко от Моника у нас.

# 26
  • Мнения: 6 997
Харесвам много Мона. Моника не толкова, обаче харесвах Моника от Приятели, та затова не ми е много лошо мнението  Laughing

# 27
  • Мнения: 378


На мен ми харесва Моника и ми напомня повече на Моника Белучи, а от там веднага се сещам и за Малена.

# 28
  • Мнения: 7
Българското е Монка.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 209

Ко...неее Simple Smile

# 30
  • Мнения: 5 419
Много харесвам Моника!

# 31
  • Мнения: 212
Много ми харесва това име.Аз познавам 5 Моники. Grinning

# 32
  • Мнения: 1 786
Името си е съвсем нормлано и не е рядко . На мен много не ми харесва , но е за предпочитане пред Никол примерно .

# 33
  • Мнения: 11 947
   В класа на моето дете има две Моники.
Доколкото зная, Моника означава "единствена", но едната ни "единствена" е ...тризначка. Simple SmileТака че, който както иска да си кръщава детето, щом му звучи добре.

В моето детство, уж по-ограничени възможности, но наред с типично българските имена имаше звучащи на руски, полски, френски, италиански.

В класа имахме Жанет, аз имам братовчедка Жоржета, познавам много Лариси, Татяни, Тамара, Олга, Ивон, Жулиета, Тереза, Лучия,  една Амели и т.н.И това все "соц"-бебета hahaha

Днес освен англоподобни или чалгозвучащи, рядко могат да се чуят красиви чуждоземни имена.

Български, които са хубави и традиционни- също рядко се срещат, макар да има пътечка  към завръщането им.

# 34
  • Мнения: 5 259
Днес освен англоподобни или чалгозвучащи, рядко могат да се чуят красиви чуждоземни имена.

Български, които са хубави и традиционни- също рядко се срещат, макар да има пътечка  към завръщането им.
Сериозно? Значи едно време чуждите били много хубави, от рода на Лучия  Crazy, а сега само чалгоподобни  newsm78
Не съм съгласна. Сред познатите ми и приятелски деца има много хубави имена с чужд произход - Аделия, Тереза, Елеонора, Изабела, Елиза, Кристина, Ава, Алис, Зара, Ребека, Луиза, Далия, Лора, Савина, Малена и т.н

Има и хубави традиционно български - Катерина, Йоана, Елица, Лилия, Калина, Диляна, Иглика, Белослава, Леда, Сияна, Ясна, Ралица, Яна, Вяра, и т.н

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 634
Моника не познавам нито една, асоциацията ми е с Моника от Приятели. Незнам дали е популярно, но поне не звучи странно с бг фамилия, нормално име.

Общи условия

Активация на акаунт