Мухъл в спалнята

  • 10 504
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
Вместо да даваш 7-8 лева за Саво, по-добре си купи най-обикновена белина, например Аче.Върши същата работа и е на по-ниска цена.

# 16
  • Мнения: 21
От 28.01 в Лидъл пускат почистващ спрей за отстраняване на мухъл  и плесен без миризма, както и импрегниращ грунд против мухъл.

# 17
  • Мнения: 697
Саво е само някакво временно решение:(  Но пак е някакво решение. Стана ми интересна тази информация за Лидъл. Ще следя да видим, какво ще пуснат да си го взема и да пробвам.

# 18
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
И аз го видях това в Лидл, мисля да взема грунда, дано помогне да задържа положението по дълго отколкото Савото,  събирам средства за изолация, че от тоя гаден мухъл не мога да си вляза в кухнята.
В стария ми апартамент също имах проблем с мухъла, но боядисах с един латекс който си беше против мухъл, някак си запечатвал или дишащ ли беше, бях го взела от Бриколаж, не помня каква марка беше латекса, но определено 3 години не ми излизаше там мухъл.

# 19
  • Мнения: 6
Здравейте дами!Аз съм нова във форума.Ние също имаме много мухал във спалнята пробвали сме какви ли не препарати но спасение няма.Реших да се поразровя малко в нета и намерих това http://zadoma.rozali.com/lichen-opit/p3209.html . Надявам се да съм била полезна.  Wink

# 20
  • Мнения: 22
Дами, помагайте в чудо се видях с тоя мухъл. Оцетът не помогна, този спрей от лидл леко промени състоянието поизбледня, но само това та реших да се примиря с гадната миризма и да взема Саво въпросът е че не успях да го намеря нито в DM, нито в билла или лидл. Откъде да си го купя? В София съм ако това има значение Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 16 035
Купувла съм Саво от Фантастико. При препаратите за чистене на бани и под беше.

# 22
  • На село
  • Мнения: 873
В събота купих Саво от Фантастико (Бояна) - даже е с намалена цена в момента - около 5 лв.

# 23
  • Мнения: 22
Благодаря много, ще потърся къде в близост има фантастико Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7
Мухъл в спалнята си е гадна работа и трябва да се справиш колкото се може по-бързо. Патила съм доста  Sick Проблемът ти определено няма да се реши ако не оправиш стената от вън, но пък сега е кофти сезон и докато не ине зимата по-добре не се захващай със сериозни ремонти. Ето какво мога за препоръчам:

1. Преди години ползвах Саво, миришеше супер гадно и ми избели много грозно латекса по стените. Сега казват, че е с нова формула без неприятен мирис и се проветрява много по-бързо, но не мога да потвърдя. Понежи си с тапети, 100% имаш мухъл и зад тях, затова с каквото и да пръскаш той пак ще си излиза. Аз бих ти препоръчала препарата против мухъл на Ceresit. Комшийката го ползва и е много доволна. Ето тук може да разгледаш:
Препарати против мухъл и плесен

2. Ако решиш напролет да ремонтираш, препоръчвам да махнеш тапетите и да използваш антибактериална боя, например Леко със сребърни йони. Българска е, може да се оцветява, с хубаво качество е и е на добра цена в сравнение с вносните. НИе направихме детската с такъв латекс и не сме имали проблеми засега. Ето и него го намерих:
Латекс Леко сребърни йони

3. За да закърпиш положението до тогава, може да пробваш с Влагоабсорбатора на Церезит, на който даже му гледах и реклама по телевизията. Той със сигурност няма да ти реши проблема, но пък може да направи въздуха в стаята малко по-приятен.

4. Ако генерално имаш проблеми с влагата и конденза, може да инвестираш в електрически влагоабсорбатор за около 200-300 лв. НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не го пускай в стаята преди да си изчистила мухъла, защото може да разпръсне спорите навсякъде.

Голямо писане изписах Simple Smile Успех в борбата!

# 25
  • Мнения: 22
много благодаря за съветите. При всички положения не мога да направя никакъв ремонт докато не се оправи времето. Затова засега на временни решения ще се кара. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 16 035
Говорих с млад и модерен майстор по повод моя мухъл.
У нас външна изолация няма как да се направи, ще се надявам на общинското саниране. Уж щяло да стане, но кога ...
Та момчето каза, че трябва да се почисти мухъла и отвътре на стените да се монтира гипсокартон, зад него вата за изолиране.
После вече да се боядиса и мухъла щял да изчезне.
Не знам, дано някой разбиращ се изкаже.

# 27
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
С гипскартон,ще го прикриеш няколко години.То мухъла си работи по стената.Ще дойде ден и ще плъзне по тавана и съседните стени.Няма да виждаш под гипскартона колко и докъде е стигнал.И ще има миризма на мухъл и застояло в стаята.От личен опит го казвам.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 035
Ясно, благодая за отговора.

# 29
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Говорих с млад и модерен майстор по повод моя мухъл.
У нас външна изолация няма как да се направи, ще се надявам на общинското саниране. Уж щяло да стане, но кога ...
Та момчето каза, че трябва да се почисти мухъла и отвътре на стените да се монтира гипсокартон, зад него вата за изолиране.
После вече да се боядиса и мухъла щял да изчезне.
Не знам, дано някой разбиращ се изкаже.


И aз мислех зa същото, но преди вътрешнaтa изолaция мисля дa обрaботя стенaтa и тези около нея с термошилд и тогaвa вaтaтa и гибсокaртонa. Външнaтa изолaция е нaистинa нaй прaвилното решение, но е е по моя джоб.....

Общи условия

Активация на акаунт