Евтин, но качествен климатик

  • 50 454
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 057
 Fujitsu 9-ка имам за същата квадратура и го ползвам само за охлаждане.
Нито е шумен, нито е скъп - с поставянето ми излезе 950 лв. Това преди 3 години.
Все пак си прецени, ако трябва и да се топлиш, дали да не дадеш тези 300 лв. отгоре.
Успех!

# 16
  • Мнения: 5
 FUJITSU наистина са много добри, от есента сме с 12-ка и разликата с предишния ни (Мидея, 9-ка) е огромна. С FUJITSU-то цяла зима отоплявахме 2 стаи с обща площ около 25кв., беше настроен на 23 градуса, а в едната стая поддържаше 25, в другата 24. Сега като стана горещо го пускаме да охлажда, но според мен духа прекалено силно дори и на най-ниската степен, мъжа ми пък е доволен и не му пречи. Ако ще го ползваш само за една стая, може би и 9-ка ще ти свърши работа.
A BEKO-то, за което питаш ще си е доста шумно, 53дб не са малко, и отдаваната му мощност е малко по-голяма от на обикновена духалка. Не знам кой точно модел на FUJITSU са ви препоръчали, но на нашето му дават 22дб на вътрешното и 48 на външното тяло, освен това консумация на ток 1.08 kw, а отдава 4,8 kw на отопление, което като съотношение не е никак лошо.
Иначе освен консумирана и отдавана мощност, за които да гледаш, мога да ти препоръчам да е инверторен, а не обикновена сплит система.

# 17
  • Мнения: 969
FUJITSU наистина са много добри, от есента сме с 12-ка и разликата с предишния ни (Мидея, 9-ка) е огромна. С FUJITSU-то цяла зима отоплявахме 2 стаи с обща площ около 25кв., беше настроен на 23 градуса, а в едната стая поддържаше 25, в другата 24. Сега като стана горещо го пускаме да охлажда, но според мен духа прекалено силно дори и на най-ниската степен, мъжа ми пък е доволен и не му пречи. Ако ще го ползваш само за една стая, може би и 9-ка ще ти свърши работа.
A BEKO-то, за което питаш ще си е доста шумно, 53дб не са малко, и отдаваната му мощност е малко по-голяма от на обикновена духалка. Не знам кой точно модел на FUJITSU са ви препоръчали, но на нашето му дават 22дб на вътрешното и 48 на външното тяло, освен това консумация на ток 1.08 kw, а отдава 4,8 kw на отопление, което като съотношение не е никак лошо.
Иначе освен консумирана и отдавана мощност, за които да гледаш, мога да ти препоръчам да е инверторен, а не обикновена сплит система.

Какви сметки за ток Ви правеше зимата това FUJITSU?

# 18
  • Мнения: 10 384
Това със скъпите климатици инверорни и не знам си кви е пълен смях..
Вкущи сме с най-смотаните за времето си (преди 13 години) панасоноци. 12ка и 9ка.
12ката е в хола - 40 кв, но охлажда целия апартамент като отворя вратата. 9ката е идеална за 2 спални и коридор - 30 кв.
Общо лятото добавят 30тина лв към сметката, според зависи колко се ползват интензивно.
В офиса сме с не знам кви нови фръц инвертори - или е мега студ, или е адската жега, или все едно не работят.
Изобщо не се занимавай с цифри 1000+
Нещо на промоция 600-700 ще върши същото, особено за малко помещение.

# 19
  • Мнения: 3 727
От вчера до неделя в Техномаркет има намаление на доста техника.
Не съм голям разбирач,но за 15 квадрата ,не е нужно да е 12-ца.
Ние сме със Самсунг 12-ца ,на 12 години някъде за целия апартамент.
 Познати са доволни от Беко и цените са супер.Погледни техномаркет и гледай добра цена и дълга гаранция.

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 08:29 от sasi6

# 20
  • Мнения: 4 708
За стая от 17кв.м. сме сложили Фуджицу 9 много сме доволни, препоръчвам. Цената ни беше около 1000лв, но след като минахме през програмата "Енергийна ефективност" ни върнаха 20%.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Не съм голям разбирач,но за 15 квадрата ,не е нужно да е 12-ца.
И аз така мисля. Ние сме с General 12-ка в стая 30-на квадрата и само в големите студове му е малко зор да стопли крайната част до прозорците. Иначе се справя перфектно, дори като станеше време за къпане на дребното отварях коридора и банята да позатопли и нататък Mr. Green Но Fujitsu/ General навремето поне ги даваха малко по-мощни от съответните капацитети от други марки.
Показаният Беко ми се струва малко шумен по документи, не знам реално как ще бъде.

# 22
  • Мнения: 46 511
Всеки човек има различни критерии за качество. За едни това са високия коефициент на енергийна ефективност, безшумно вътрешно тяло, безшумно външно тяло, качествен компресор, безпроблемна работа при каквито и да е условия, качествена сглобка и т.н.
За Нипон - не е шумен, външното тяло също (тук много голям фактор оказват и тампоните), безпроблемно работи 10 г., компресор TOSHIBA, не сме усетили нещо съществено в сметката за ток, за сглобката не знам Simple Smile освен за дневната, която е 19-20 квадрата, успява да изстуди и спалните, общо 60 квадрата. Не знам това значи ли, че е качествен, но за мен е Peace
Това за ползване лятото, каквото доколкото разбирам е търсенето и в темата.

# 23
  • Мнения: 19
Две страници за КАЧЕСТВЕНИ климатици и нито дума за Дайкин или Мицубиши... Боб на Дайкина 12-ка излиза 1080-1100 с монтаж... Но говорим за Дайкин, не за СУПЕРБРАНД сглобен за СУПЕРБРАНД-хипермаркет. Мицубишито малко по-скъпо, но получавате климатик, а не духалка с компресор...
Друг вариант за по-бюджетно решение - японски рециклирани климатици от тях и 9-ка ще върши работа и ще стъпи под 1000 лв с монтажа.

# 24
  • Мнения: 46 511
Защото не влизат в графа евтин Simple Smile
Такива според мен са под 600 лв. с монтажа за 12-ка.

# 25
  • Мнения: 19
Защото не влизат в графа евтин Simple Smile
Такива според мен са под 600 лв. с монтажа за 12-ка.
Като чета за цените по-горе всичко се върти около 1000 лв. И какво е по евтино само да попитам климатик за 600 лв + 150 лв на месец сметки за ток или климатик за 1200 лв + 80 лв на месец от тока? Доста грубичко, но мисля, че разбираемо какво искам да кажа. Според мен да си купиш евтин климатик е ужасно скъпо в дългосрочен план, а и не говорим за качество и ниво на шум като на посочен пример 54 dB, т.е. да се смириш с ТОВА според мен е по-голяма цена от 300 лв. разлика, но всеки сам си преценя.  С 2 години гаранция от които 90% от проблемите ще се пишат в "токов удар - извънгаранционно"... Външна фирма - ремонт - 200 лв. По-евтино излиза, ясно...  Не споря

# 26
  • Мнения: 46 511
Не знам, нашите сметки за ток са много ниски и не мога да съм полезна. Лятото е 20 лв. без климатик, с климатик макс до 30 да скочи, и то ако е ползван по-интензивно, а в София това не е необходимо.
В друг наш апартамент е Мидея (не съм доволна от нея), ползва се от квартиранти и сметката им лятото не е повече от 60 лв., а пускат яко, защото самият апартамент е много горещ.
Така че не съм много убедена в това, че евтините водят до висока сметка. Това, когато говорим за охлаждане, за топло е друго.

# 27
  • Мнения: 19
Горе говориш за Нипона на 10 г ? Мидея и тя ли е от старите? Нямат нищо общо с днешните климатици по 250 евро без ДДС с включена доставка от Китай, монтаж /около 70-100 лв дават на монтажен екип/, мито, търговска наценка, заплата за персонал , сайт, реклама и т.н.  Само се замислете каква себестойност има този климатик и от какво е направен )).
Иначе има и дипломат на 450 лв.

# 28
  • Мнения: 46 511
Да, от старите е Мидеята.
Възможно е да си права за нови и стари, с всяка техника е така. Но ако съдя по пералните, и скъпите марки едно време (например АЕГ), не са същите днес...
Но все пак не ми се вижда много евтино за климатик 500 лв. + 100 монтаж, в смисъл нормална цена.
Ако е нужен и за топло, тогава си заслужава по-голяма инвестиция.

Всъщност важен фактор е къде живее авторката. Както казах в София не се налага често ползване, нощем пък въобще, но е във Варна, например, ще е по-интензивна работата му.

И не на последно място, ако тя можеше да си позволи климатик за 1000+ лв. нямаше да пуска тази тема, така че разбирам, че посочените са много по-, но човек купува каквото може  Peace

# 29
  • Мнения: 716
Fujitsu 9-ка имам за същата квадратура и го ползвам само за охлаждане.
Нито е шумен, нито е скъп - с поставянето ми излезе 950 лв. Това преди 3 години.

Да се включа и аз в тази тема.
Имаме климатик General 12 в трапезария/хол (40 кв.м.), който ползваме само за охлаждане и върши чудесна работа. Има опция Quiet, която почти не сме ползвали, защото шума в дневната не е толкова голям. Виж, външното тяло си е шумничко.
Проблемът е, че въпреки че живеем в София, вечер не може да се спи от жега. Според ММ, "виновна" е топлоизолацията, но наистина е непоносимо горещо. (При свекърва ми - стара тухлена сграда, северно изложение, си е студено и спи даже с одеал, така че зависи от сградата и изложението).
Та, молбата ми е да ме посъветвате за спалнята - дали 9ка ще ми свърши работа за 15 кв.м. (само охлаждане) и дали въобще е възможно да се спи на климатик. Какво да търся като параметри (най-вече ниво на шума) за спалня?
Още нещо - пробвах да ползвам климатика в хола за охлаждане и на спалнята, ама не беше много успешно...
Благодаря много

Общи условия

Активация на акаунт