Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-11

  • 123 593
  • 732
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 23 112
Благодаря за темата!
Силно се надявам да не се застоявам дълго в нея.  Wink  Grinning

# 2
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Благодаря за темата!
Силно се надявам да не се застоявам дълго в нея.  Wink  Grinning


Колко хубаво го каза! И аз на същото се надявам.  Wink

# 3
  • Мнения: 828
Аз пък се чудя,дали е възможно да се намери някой луд или инвеститор, на който би му се занимавало с наследствен имот в София. Чудя се дали някой може да ми купи дяловете и къде да разпитам, може пък да проявят интерес - пикантни са.  Thinking

П.С. Благодаря за новата тема ! Simple Smile

# 4
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ако сте много наследници и в добавка не се разбирате особено - трудна работа.
Каква ви е идеята, някой да построи сграда върху парцела срещу обезщетение или да го продадете?

# 5
  • Мнения: 828
Ами не сме малко - 4-ма, като цяло аз и двама от тях искаме да се продава, четвъртия участник не иска да си дава мястото, но пък няма пари да изплати на останалите дяловете. И на двете места може да се построи кооперация и мисля,че ако бъдат обезщетени ще се съгласят на този вариант.

Пък делбата не е опция,там ще загубим всички ... търсим компромисен вариант.  Thinking

# 6
  • Мнения: 6 729
Благодаря за темата, много ми е полезна bouquet

# 7
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 715
Аз пък се чудя,дали е възможно да се намери някой луд или инвеститор, на който би му се занимавало с наследствен имот в София. Чудя се дали някой може да ми купи дяловете и къде да разпитам, може пък да проявят интерес - пикантни са.  Thinking

П.С. Благодаря за новата тема ! Simple Smile

Луничка, 4 наследника не са нищо, последно в сделка с парцел имахме 16 #Crazy #Crazy #Crazy....Първите собственици бяха 1908г родени и от там като се почна....та 16 броя, някои от тях не се понасяха и и като подписваха НА стояха с гръб един към друг...
Така, че 4 ма са направо супер.

# 8
  • Мнения: 828
Четирима,четирима ама от 13 години все имаме някакъв толеранс,имотите си седят и нищо.. Дори единия не се използва.. Просто няма смисъл.

А пък не искаме да се изпокараме и да се стига до делби - това е краен вариант,ако не се измисли нещо друго.  Thinking

# 9
  • Мнения: 1 416
Не може ли да се раздели парцела и после 3мата да го продадете, а четвъртия не. Майка така наследи едни ниви и бяха доста наследници, накрая тя и още един се отделиха и си извадиха нотариални актове, след много тичане една година, но стана.

# 10
  • Мнения: 828
Ами четвъртия няма да е съгласен, то от там идва проблема. Иначе щяхме да пуснем цялата къща за продажба. Ще видим в понеделник съм при адвокат, дано да има варианти.. Защото на мен не ми се чака още 20 години да се реши въпроса  Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 1 415
Много сте полезни  bouquet
Има ли сезонност в предлагането и съответно в цените, както при наемането примерно? Т.е в топлата част от годината - повече търсене и предлагане, съответно по-високи цени?

# 12
  • Мнения: 2 208
Ще чета да се образовам  bouquet

# 13
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не може ли да се раздели парцела и после 3мата да го продадете, а четвъртия не.
Това е абсолютно безсмислено упражнение, особено ако парцелът не е особено голям.
Градските такива в редки случаи са над 500-600 квадрата и обикновено не могат да се застроят плътно, има % за озеленяване, отстъпи от страничните имоти (минимум 3.50 м, ако не са сгради на калкан).
Като го разделят, ще стане маломерен и тогава могат да си го боднат на шапките, ако не е изгоден за инвестиция никой няма да го купи, и за обезщетение не става, особено пък за 3-ма.
Освен ако не става въпрос за много декари, но в рамките на София повечето парцели с такава големина масово са общински, не частни.
Най-добре се разберете принципно помежду си и сондирайте с няколко по-сериозни строителни фирми какво биха могли да ви предложат.

# 14
  • София
  • Мнения: 226
запис и от мен, също с надежда тази тема да е последната, която следя Simple Smile

И отново с въпрос към по-запознатите: харесах апартамент, но част от парите ще са с кредит от банка. Собственикът държи да получи сумата в еврова сметка, а моите пари са в лева, което мисля, че няма да е проблем, да ги обърна в евро и така да ги преведа. Но се чудя банката как ще процедира: дали ще отпусне кредита в лева, а ще преведе сумата в евро или трябва и кредита да е в евро? по принцип заплатата ми е в лева, ако това е от значение? Освен това не съм наясно в нотариалния акт стойността на имота в евро или в лева ще се запише, съответно нотариалните и всички останали такси в каква валута ще се заплатят? Собственикът,  доколкото съм информирана от брокера, има само валутна сметка и държи сделката да е в евро, тъй като от години не живее в БГ. Днес ще ходя до 2-3 банки, за да взема оферти за кредит, естествено от тях ще е най-актуалната информация, но ако някой имал подобен казус ми отговори, ще съм благодарна!

хубав и успешен ден на всички!

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 06:37 от eternity

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт