Силно име за момиче

  • 16 847
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 477
И аз познавам ученичка на име Матеа. Никой не се занимава с името. За мен това име е една от новите изгъзици, но го предпочитам пред поредната Виктория, Рая или Никол. Станаха по 5 в клас ooooh!
Името си е женско, като се има предвид, че изобщо е измишльотина. Върви ли добре с фамилията?

Матеа Иванова? Матеа Петрова? Все едно пък, че Никол се връзва... Tired

# 31
  • Мнения: 18 558
Матея е толкова измислео, че няма накъде. Никак не ми харесва. Не бих причинила това на детето си, да му дам такова име. Peace
Не ми е женско това име.Дори за първи път го чувам.

# 32
  • Мнения: 2 438
Калояна предлагам.
Не знам дали го има, измислих си го, вроятно същствува Simple Smile
По принцип не ми допадат имена, обарзувани от съответното мъжко такова, като Ивайла, Бориса и Владимира примерно, както и всички съдържащи в себе си ЯНА.Това име не ми харесва изобщо, мъжкарско и странно като звучене ми е.
Калояна не зная защо много ми харесва, силно е същевременно красиво.
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.
По-изчанчена измислица от Калояна не бях чела.  smile3555 smile3555 smile3555

# 33
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
А аз познавам Калояна. Голямо момиче, жена вече, на поне 30.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 16:30 от elleni

# 34
  • Мнения: 18 558
Калояна предлагам.
Не знам дали го има, измислих си го, вроятно същствува Simple Smile
По принцип не ми допадат имена, обарзувани от съответното мъжко такова, като Ивайла, Бориса и Владимира примерно, както и всички съдържащи в себе си ЯНА.Това име не ми харесва изобщо, мъжкарско и странно като звучене ми е.
Калояна не зная защо много ми харесва, силно е същевременно красиво.
Елинор е чудесно,единствено не ми допада, че най-вероятно ще й казват Ели.
По-изчанчена измислица от Калояна не бях чела.  smile3555 smile3555 smile3555

О, има и много по-зле, определено  Simple Smile доста по-големи измислици съществуват сред имената като Матея, например  Simple Smile  ooooh!

# 35
  • Мнения: 97
Царина Peace
Странничко си е и вероятно не се харесва на всички, но е рядко срещано и поне на мен ми звучи точно силно.

# 36
  • София
  • Мнения: 250
Имам колежка с името Храбрина.
Не го бях срещала преди, но много ми харесва.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Матеа/я не ми харесва, има си мъжки имена които не звучат добре в женския си вариант: примерно Спас и Кирил. Същото е и с Матей, хубаво мъжко име, но женския вариант му куца.
Силно име за момиче : има много варианти, дай поне буква да разчешем клавиатурите. Ако държиш на "М" - Марина е много хубаво и има галено кратко име и имен ден.

# 38
  • Мнения: 76
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!

# 39
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!
Това не е гаранция, понякога и с нормално име, пак ти измислят кофти прякор. Това ми напомни за една съученичка в прогимназията , казваше се Наталия, обаче незнам защо целикупното момчешко съсловие й казваше Ната-космата ooooh! нищо космато нямаше в нея, незнам как го измислиха, но е факт че още се сещам. Confused

# 40
  • Мнения: 76
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!
Това не е гаранция, понякога и с нормално име, пак ти измислят кофти прякор. Това ми напомни за една съученичка в прогимназията , казваше се Наталия, обаче незнам защо целикупното момчешко съсловие й казваше Ната-космата ooooh! нищо космато нямаше в нея, незнам как го измислиха, но е факт че още се сещам. Confused
Не посмях да го напиша,но точно ,,Мата Космата,, - е име на героиня от един сериал..

# 41
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Скрит текст:
Според мен трябва да се помисли и за галеното име на детето ,на Матеа/я, нищо чудно да и казват ,,Мата,, ooooh!
Това не е гаранция, понякога и с нормално име, пак ти измислят кофти прякор. Това ми напомни за една съученичка в прогимназията , казваше се Наталия, обаче незнам защо целикупното момчешко съсловие й казваше Ната-космата ooooh! нищо космато нямаше в нея, незнам как го измислиха, но е факт че още се сещам. Confused
Не посмях да го напиша,но точно ,,Мата Космата,, - е име на героиня от един сериал..
..от сериала "Мата Космата и бандата на Кратунковците" И да, изпълнителите на всички роли са дресирани шимпанзета т.е. Мата Космата е маймуна.

Отново по темата: Матей е много хубаво име, но дори и то не се характеризира със сила в комерсиалния смисъл, какво остава за женския му вариант.

# 42
  • Мнения: 5 513
Първите имена ,които ми дойдоха на ум- Вяра и Боряна.
А Матеа асоциирам с красиво мулатче.Такъв образ ми изплува.Не знам защо.

Наскоро научих,че комшийка,която живее в Щатите кръстила дъщеря си Наоми.Женена е за българин.
Презиме и фамилия са български.Момиченцето е русо,синеоко,красиво.

# 43
  • София
  • Мнения: 8 646
Матеа не го харесвам, както и мъжкото.
 
Силно ми звучи Радина, Анастасия, Александра, Преслава.

# 44
  • Мнения: 3 031
Матея е толкова измислео, че няма накъде. Никак не ми харесва. Не бих причинила това на детето си, да му дам такова име. Peace
Не ми е женско това име.Дори за първи път го чувам.
Защо да е измислено? И защо не е женско?
Все едно Александра, Бояна, Андреа, Ивана, Стефания и пр. не са женски, а някаква измислена женска форма на мъжките.

Общи условия

Активация на акаунт