Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 428
  • 494
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 264
Здравейте мами. Минавам да се похваля, че на 01.02 на бял свят се появи нашето щастие Борислава 3640 кг 49 см. Раждането беше с планово секцио, така че не мога да съм полезна на тези които все още тръпнат в очакване да дойде момента. Честито от мен на всички, които вече гушкат вързопчета, а на тезии които все още чакат - всички притеснения и чакане си заслужават и това се разбира когато чуеш най прекрасния плач на света.

# 421
  • Мнения: 4 696
Не съм писала отдавна, но бременността ми беше доста проблемна и нямах настроение. На 30.12.2016г.на бял свят се появиха нашите малки герои - той 2050гр. и тя - 1550гр .Вкъщи сме си от месец и се гледаме.
Честито на всички мами! Да са живи и здрави бебоците.

# 422
  • Мнения: 502
Честито на всички мами, да са ви здрави децата, да се възстановявате бързо!!!

Датата на термина ми наближава - 27 февруари и при всяка болка, придърпване или контракция и се чудя почва ли купона  Joy

Чувствам се като бомба със закъснител  hahaha само пуфтя като парен локомотив и всичко вече много ми тежи  preggo, но като знам, че като се роди почва истинската веселба и си викам още няколко дни бременна няма да ми дойдат зле   Crazy

# 423
  • Мнения: 738
но като знам, че като се роди почва истинската веселба и си викам още няколко дни бременна няма да ми дойдат зле   Crazy
Точно  Laughing

# 424
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,ние сме си у дома и се гледаме.Като цяло сме добре ,като изключим някои дребни бебешки неразположения,но те ще отминат ,други ще дойдат и така...Не мога да му се нарадвам и да го нагушкам.Каката и тя постоянно иска да го целува,да го прегръща...Чакам да още малко време за мине и да го извеждам на разходки,че ще се побъркаме у нас.Мами,които още очаквате вашите бебчета-успех при раждането и бъдете много спокойни ,всичко ще бъде наред  Hug

# 425
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Честити бебчовци на всички мами!
На 23.02 в 8:55 с планово секцио се роди Павел с размери 2950 гр и 49 см. Няма такова щастие просто. Секциото мина гладко и по план.

# 426
  • Германия
  • Мнения: 3 436
На МоНи и на останалите мами честити бебчета!

Весело си е с малките, спор няма! Аз хем се отчайвам на моменти хем не мога да й се нарадвам, толкова ми е сладка. Още се опитваме да си изградим режим през нощта, че да можем всички да се понаспим. Но все пак сме само от 3 дни вкъщи.

Малкото човече няма наяждане! Кърмя я на всеки час понякога, ако имам късмет - на 2-3 часа. Зърната ми се леко разранени, особено едното така че кърменето за сега е доста болезнено.

# 427
  • Мнения: 73
Да,това кърмене се оказа доста сериозно изпитание,поне при мен.
Първо дребосъка ми разрани зърната още в болницата,после се оказа,че имам запушени канали.Едно постояно цедене,масажи и кърмене се заформи при нас.Дано скоро време по-безболезнено да се получават нещата,защото трудно издържам и тази болка  Praynig

# 428
  • Мнения: 738
Ох не съм само аз по цицки цял ден  Grinning
А вашите будите ли ги за кърмене? Аз съм я оставила сама да се буди и горе долу има режим като изключим моментите когато понякога на 40 мин иска.И една вечер спа 5 часа и направих грешка да я сабудя и цял ден киселее като лимонче  Laughing
Нашите колики започнаха Sad дано минат бързо , че направо с нея плача  #Cussing out

# 429
  • Германия
  • Мнения: 3 436
При нас проблеми с кърменето имаше още в болницата, но бързо установихме, че проблемът най-вероятно се дължи на прекалено късата юздичка под езика на малката. След като ме изписаха отидохме да го кръцнат и хоп, положението значително се подобри! 

Ох, последните няколко пъти я кърмя по повече от час! И след 1 час пак е гладна! И май имаме колики. Не може да се успокои и само плаче и се набира. Пратих мм да търси дежурна аптека да й вземе нещо иначе тая нощ няма да издържим

# 430
  • Мнения: 164
Честити бебчовци на всички мами!
На 23.02 в 8:55 с планово секцио се роди Павел с размери 2950 гр и 49 см. Няма такова щастие просто. Секциото мина гладко и по план.
Честито мила! Да ти е живо и здраво бебенцето!!!  bouquet

# 431
  • Мнения: 73
Ох не съм само аз по цицки цял ден  Grinning
А вашите будите ли ги за кърмене? Аз съм я оставила сама да се буди и горе долу има режим като изключим моментите когато понякога на 40 мин иска.И една вечер спа 5 часа и направих грешка да я сабудя и цял ден киселее като лимонче  Laughing
Нашите колики започнаха Sad дано минат бързо , че направо с нея плача  #Cussing out
И аз направих грешката един път да го събудя за да го нахраня,но повече не я повторих Grinning Голямо сърдене падна.Оставям си го да спинка и когато той иска го кърмя.Което общо взето е през 2-3 часа.Последните пъти и аз забелязвам,че по-дълго цока (около час),което ме учуди,защото преди това за 15-20мин беше готов.
Сега някакви пъпчици ме притесняват,като обривче по цялото тяло му се появяват,на едното място минават и веднага на друго се появяват.
С една дума всеки ден сме в някакъв нов филм. #Crazy

# 432
  • Мнения: 738
anjiii_ да не е от претопляне ?
Ние сега пък ядем 30 мин като за последно , после правим 3 опита за отигване и ако няма колики заспива.Спи си по 3 - 4 часа.Ама тази сутрин към 5 изкара , че не беше спала цял ден от 11 до 19 заради ш8баните гадни колики Sad #Cussing out

# 433
  • Мнения: 24
Здравейте, мами. Аз съм с епизотомия. Доктора каза, че няма нужда да правя нищо специално, но се притеснявам да се изкъпя. Също така ме е страх да отида до тоалетна по голяма нужда. Вие колко време след епизотомия се изкъпахте и отидохте по голяма нужда. Извинявам се, ако темата е била дискутирана преди.

# 434
  • Мнения: 164
Здравейте дами! Днес ставаме на 27дни и искам да дам отчет малко!  След като установих че бебчо не се нахранва хубаво от гърдата защото засипва и после след 15 20 мин пак иска да цока, реших да се изцеждам и да давам само от шише. И определено спасих пошожението. Сега съм винаги с едно шише изцедена кърма напред ( около 120 мл. изцеждам от 2те гърди през 3 часа)
И така като се събуди и плаче че е гладен си му дават шишето. И така е мн по удобно според мен защото може да го оставиш някой  др да го гледа и също така ако спи и гърдитети са пред пръсване не е нужно да го будиш а просто се изцеждаш и слагаш с хладилника например. Коликите при нас засега са поносими, давам му био амика по 5 капки преди ядене и не е страшна драма, защото те разграждат лактозата и явно са мн ефикасни . Забравих да кажа че пия таблетки Лактил за засилване на лактацията с копър и анасон и мисля че също спомагат за намаляването на коликите, а и менюто ми е мн ограничено! Успех на неродилите мами!

Общи условия

Активация на акаунт