ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 68 257
  • 748
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 754
На 28 дена. Като ти я поставят и това ти е 1-я ден. Ако ти я поставят на 1.04. следващата трябва да е на 28.04., а не на 29.04 Wink
Не се притеснявай, ако закъснееш с 1 ден. Аз съм слагала дори на 30 дена Wink

# 106
  • Мнения: 2 843
Да се запиша, малко ви поизгубих дирите, но съм се отдала на инжекции и оптимистично мислене  Mr. Green
Имам още един Золадекс и съм приключила с това, надявам се бързо да се наместят хормоните и след летния сезон да захващаме ин витрото  Simple Smile

# 107
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Да се запиша, малко ви поизгубих дирите, но съм се отдала на инжекции и оптимистично мислене  Mr. Green
Имам още един Золадекс и съм приключила с това, надявам се бързо да се наместят хормоните и след летния сезон да захващаме ин витрото  Simple Smile

С теб съм ! И аз другата седмица последна инжекция , идва оново нещо дето цикъл му викаха и почваме опити за бебе Grinning

# 108
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
На 28 дена. Като ти я поставят и това ти е 1-я ден. Ако ти я поставят на 1.04. следващата трябва да е на 28.04., а не на 29.04 Wink
Не се притеснявай, ако закъснееш с 1 ден. Аз съм слагала дори на 30 дена Wink
Благодаря! Разбрах.И аз така си мислех, но не бях сигурна.Сега я поставих на 22 март в сряда.Втората трябва да е на 18 април във вторник.
Lauryn B, значи твоите си ги поставяла на 29 ден.Обаче като помислиш например менструацията на жената трябва да дойде на 28 ден, така че е редно инжекцията да се бие също на 28 ден, а не на 29.За това целта на инжекцията е да спре цикъла в момента, точно преди да й дойде на жената.

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 23:06 от rusalka1

# 109
  • Мнения: 63
Здравейте момичета, предлагам инжекция РЕСЕЛИГО инплант 3.6 мг. * 1 (RESELIGO implant 3.6 mg. * 1), който проявява интерес за повече информация пишете на лични!

# 110
  • Мнения: 2 571
Здравейте Simple Smile
Приятно съм изненадана от моя Ц (първи след лапарото ) чак не ми се вярва  Whistling дойде си точно но датата  (по календар) В началото имаше странен оранжево червен цвят  newsm78 , но вчера се нормализира , днес също и Ок. Като изключим неразположението от Ц ...усещам същата болка от страната от която е била кистата. ГолямО къркорене там , все едно правиш балончета със сламка в чаша ...е така "ври" (това в първи ден от Ц) Притеснява ме  ooooh!
Обаждах се да запазя час за четвъртък /петък, но явно нямат график още ...казаха във вторник ...до тогава ще съм в чуденка все още за резултат от хистологията.
 Успех на всички  Hug

# 111
  • Мнения: 7
Здравейте!
Нова съм във форума.
Ще се радвам ако дадете вашите мнения и по моят проблем.
Преди два месеца ходих на профилактичен преглед и се оказа, че имам 6 см. киста. Доктора каза, че според него е лутеинизирала /или нещо такова, от неспукан фоликул/, но за всеки случай ме изпрати да изследвам туморни маркери - СЕА 125 и НЕ 4. И двата бяха в норма СЕА 125  е 19 при норма от 0-35, а НЕ 4 е 45 при норма 0-70. Изписа ми два месеца да пия контрацептив, аз си взех Ясмин /той каза да си взема които искам/ тъй като преди съм го пила и съм се чувствала добре от него. След двата месеца прием отидох на преглед, той погледна на ехографа и каза, че според него кистата е ендометриозна. Беше вече около 3 см. Каза, че щом до сега не се е пукнала- няма да се пукне. Попитах дали да пия още месец контрацептива, той каза че било все едно, както съм си преценяла. Освен това каза, че е необходима лапароскопска операция, за да я махнат и да огледат всичко останало. След лапароскопията трябвало или да започна лекарства, които спирали цикъла или веднага да забременея /не зная как мога да забременея веднага...../
Аз реших, че ще поискам и друго мнение.
Можете ли да ми кажете вашите мнения по моя казус? И можете ли да ми препоръчате лекар във Варна?
Благодаря ви! Успех на всички!

# 112
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Искай второ мнение на гинеколог.Според мен тоя ти говори врели некипели.

# 113
  • Мнения: 7
Препоръчайте някой  Sad

# 114
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
И аз бях в дълго търсене за Плевен.От препоръчани лекари също попаднах на некадърници.Извинете ме....Подследно реших да следвам съветите на д-р Бързашки в Плевен.Има една доц. Хинкова в Плевен.Въобще не я препоръчвам, въпреки че някои са били много доволни от нея.За мен е по-добре да си скъса дипломата на лекар.

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Здравейте!
Нова съм във форума.
Ще се радвам ако дадете вашите мнения и по моят проблем.
Преди два месеца ходих на профилактичен преглед и се оказа, че имам 6 см. киста. Доктора каза, че според него е лутеинизирала /или нещо такова, от неспукан фоликул/, но за всеки случай ме изпрати да изследвам туморни маркери - СЕА 125 и НЕ 4. И двата бяха в норма СЕА 125  е 19 при норма от 0-35, а НЕ 4 е 45 при норма 0-70. Изписа ми два месеца да пия контрацептив, аз си взех Ясмин /той каза да си взема които искам/ тъй като преди съм го пила и съм се чувствала добре от него. След двата месеца прием отидох на преглед, той погледна на ехографа и каза, че според него кистата е ендометриозна. Беше вече около 3 см. Каза, че щом до сега не се е пукнала- няма да се пукне. Попитах дали да пия още месец контрацептива, той каза че било все едно, както съм си преценяла. Освен това каза, че е необходима лапароскопска операция, за да я махнат и да огледат всичко останало. След лапароскопията трябвало или да започна лекарства, които спирали цикъла или веднага да забременея /не зная как мога да забременея веднага...../
Аз реших, че ще поискам и друго мнение.
Можете ли да ми кажете вашите мнения по моя казус? И можете ли да ми препоръчате лекар във Варна?
Благодаря ви! Успех на всички!

Напомня ми на моята история това с първата лекарка, която видя кистата .

Препоръчвам ти др. Желязкова , която работи при др. Петинка Цветкова.
Ето тук има координати и за двете места , където преглежда http://zdravencatalog.com/d-r-petinka-borisova-cvetkova-akusher-ginekolog/

Работи и с направления и има опит с кисти и ендометриоза.

# 116
  • Мнения: 7
Много ти благодаря! Ще запазя час и при нея! Направо вече много се шашнах.На теб къде ти правиха лапарото?

# 117
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Много ти благодаря! Ще запазя час и при нея! Направо вече много се шашнах.На теб къде ти правиха лапарото?

Аз направих лапарото  е Плевен.
Бъди спокойна и запиши час при Цветкова, тя ще те насочи и ще ти даде съвети .

# 118
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета Wink Днес ми поставиха втория золадекс, и лекарката го постави толкова повърхностно, че направо усещам импланта и ми седи подутина, като топче. Първият път ми го сложи друга лекарка и нито виждах нито усещах топчето. Кой е правилният начин? След първата инжекция ми дойде цикъла и днес при прегледа се видя фуликул, който не би трябвало да го има. Случвало ли ви се е?Ох, тъкмо мислех, че нещата се поуспокоиха и сега пак се притесних...  #Crazy

# 119
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Какъв имплант??? Shocked За съдържанието на спринцовката ли пишеш?
За Лукрин Депо пише, че се слага мускулно или подкожно.На мен Лукрина ми го сложиха мускулно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт