Моля за съвет - бременност и физическо насилие

  • 21 847
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30 802
Аз пък се чудя тия млади жени как така бързат да забременяват...има нещо много болно в това да се опитваш да си оправиш живота чрез бременност. Не ги ли е още жал за тях самите, че са още момичета, а бременността си е гадно нещо...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 599
Е, какво да им е жал. Нали трябва да се обезличат в името на любовта за да докажат на милото, че наистина го обичат.

# 32
  • Мнения: 30 802
И какво? На 20 бременна, на 21- надебеляла, провиснала, със стрии, бедна, сдухана в депресия, без работа, без образование...дано не съм права, да не е взела някакво наркоманче с малко пари и гръб от мама, че последният убиец такъв беше.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
И доказва с какво- с бременност, която не можела в никакъв случай да прекъсне, щото било убийство?
И в същото време е оставила наркомана да ѝ направи дете, което и да успее да се роди след побоищата, няма да е нормално?
И тя мислела за " бебо"?

За нищо не мисли- аз си оставам на мнението, че някаква личност, изживяваща се като писател, е решила да напише поне новела........

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Горкото дете.... само това мога да кажа. Бебето, не майката, щото и тя е почти дете. Не случило на баща, на майка пък съвсем.

Отиде ли на лекар, момиче? Какво стана от сутринта до сега? Ако имаш късмет да пометнеш (защото в тази ситуация си е жив късмет) си опичай акъла занапред и се прибирай при майка си. Ако не.... не знам какво да ти кажа... безнадеждно ми се вижда.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 399
Струва ми се, че на авторката и се губи едно основно положение. Живот на принципа на "уайт траш" няма как да се комбинира с идиличната пасторална картинка на традиционното семейство, събрано около масата за вечеря. Има два варианта - или да зареже господина веднага и да си налегне парцалите, за да успее да се стабилизира след някоя-друга година ( не ми изглежда глупава, т.е. с нужното свиване на ушите и работене ще успее да го постигне), или да се отдаде на типичния за настоящата си среда начин на живот - ще лъже, маже, ще влачи бременна, ще се бие с любимия (и да, за нейно добро е и тя да почне да взема).
Нейна работа е какво ще избере, но поне да е наясно, че ходене по ръба между две противоположни действителности няма да й се получи.  Този мъж никога няма да стане любящ и грижовен татко от филмите, и няма да спре, не и достътчно скоро, не и заради нея.
Ама не сте прави, че такива двойки има от скоро. Терминът, който преписахме от американците е нов, както и частта с наркотиците, но по подобен примитивен начин от край време живеят сериозен процент от населението. Сега, дали ще друса, дали ще пие, дали ще е сварка или ще ходи по курви, все едно е.

# 36
  • Мнения: 46 508
Аз пък се чудя тия млади жени как така бързат да забременяват...
Щото е пълно с хора, които им обясняват, че тогава им е времето и не трябва да чакат.
За мен също е безумно да се прави бебе на 20 г., с човек, с когото е заедно едва от 1 г. и вече е видяла, че има много сериозен проблем. Ама - детски акъл, връзват се на приказки и си мислят, че можеш да промениш човек като родиш от него.
За съжаление е минало, както и времето за аборта, така че е няма какво да се направи по този въпрос, освен да си извади поука, за да не повтори същата грешка напред.

Сега важното е да се спаси преди да стане късно. Като майка се съмнявам, че майка й, въпреки всички думи, които е казала ще я изостави в това положение. Наговорила й ги е, за да я стресне и да се осъзнае. Веднага трябва да я потърси или на първо време да остане при приятели.

# 37
  • Мнения: 30 802
Е кои са тия хора, дето казват, че тогава им е времето? Напротив, основното послание е да се учи и работи.

Само че около себе си гледам едни кифлета- млади майки. Общо взето явно върхът на фантазията им е да разхождат Стоке, O-Bag, айфон розово злато и прическа. Имали са късмет, че са хванали заможни, без огромни дефекти (но пак мачовци с тенденция да го играят бейове). Но те са си доволни, щото имат статус символи.

Та и тази може да е така: вместо да е скромното момиче на работа с дънките и конската опашка, може да са я подмамили със старо Волво, някоя чанта и малко джобни, да си е въобразила, че е принцеса...

То и на мен на 20 години ми разправяха как ми е време, ама ме беше жал за себе си, буквално, как така ще се прежаля...

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е кои са тия хора, дето казват, че тогава им е времето? Напротив, основното послание е да се учи и работи.
Това е посланието (да се учи и работи) в нормалните семейства от средна и над средна класа. Като казвам класа нямам предвид само финансов статус, а образователен и професионален такъв. В под средната класа е масово схващането, че след завършване на училище жената няма какво друго да прави освен да почне веднага да ражда, за да не мислела за глупости.  ooooh! И преди 100 год е било така, и преди 20 пак беше и след 20 ще е така. Много е прав бг таткото за класите. Ябълката рядко ражда портокали.

# 39
  • Мнения: 46 508
Е кои са тия хора, дето казват, че тогава им е времето? Напротив, основното послание е да се учи и работи.
Ами разгледай темите, не са малко подобни препоръки.

# 40
  • Мнения: 949
Ти замисляла ли си се, че той щом "взима", каквото и да е това, има увредена сперма и кой знае горкото същество, което е в теб, как е афектирано от това. Плюс целият стрес и побой също влияят.
Ти си просто мазохист, а онзи е садист. Вземи се в ръце и се спасявай, защото много скоро ще е късно!!!

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 599
Не знам, Сирен, но и аз като тебе бях. Искаше ми се да живея И не исках да си създавам неудобството от една бременност. То добре, че егоизмът ми е бил с доволно силен глас, та родих на почти 35, когато не само бях на достатъчен акъл за дете, но и имах финансовата възможност да го отгледам и сама, ако се наложи. Не се наложи де, да ни е жив и здрав таткото, но си е огромна опора мисълта, че можеш и сама, а не да зависиш от някакъв... няма да слагам епитети.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 990
Авторке, освен ако не си случайно забременяла 15-годишна от приятелчето - дрога, нямаш друго извинение за тази безотговорност към себе си и към живота, който създаваш. Той хубаво "взима", но (1) с кой акъл си тръгнала да раждаш от него дете и (2) с кой акъл все още стоиш при него. Никакво уважение към новосъздадения живот - нито какво ще му предложиш, нито на каква отрепка гените ще носи.

# 43
  • Мнения: 30 802
На мен ми направи впечатление един тънък момент...момичето все едно използва наркомански жаргон. Обикновеният човек ще каже "взима наркотици". Думичката "взима" е в същия речник като "бело". Тоест за нея тия среди и тоя вид говорене са леко нормални дори...чувала го е и преди.

# 44
  • Мнения: 46 508
Е, живее с наркоман все пак, какво чудно има да говори като него.

Общи условия

Активация на акаунт