Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 7

  • 81 544
  • 728
  •   1
Отговори
# 405
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ако става въпрос за този тип носилки, отговорът е АБСОЛЮТНО НЕ!




Има реален и потвърден риск от задушаване! Позата "люлка" е официално и напълно отречена във всякакъв вид носилка!
Ако се притеснявате от "овързването" на слинга, погледнете Caboo или Papoozle. Това са предварително вързани еластични слингове.

# 406
  • Мнения: X
Ако става въпрос за този тип носилки, отговорът е АБСОЛЮТНО НЕ!






Има реален и потвърден риск от задушаване! Позата "люлка" е официално и напълно отречена във всякакъв вид носилка!
Ако се притеснявате от "овързването" на слинга, погледнете Caboo или Papoozle. Това са предварително вързани еластични слингове.


Точно този тип гледах. Ориентирах се към Baba sling и Minimonkey.
Сега ще разгледах посочените от вас

# 407
  • Мнения: X
Разгледах двата модела. Caboo ми изглежда със сложно поставяне. Няма ли модел, който да е максимално опростен? Има ли раници, подходящи за новородено?

# 408
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ринг слинг погледнахте ли?
За новородени са подходящи следните носилки:
- еластичен слинг;
- тъкан слинг;
- ринг слинг;
- предварително вързаните Caboo  и Papoozle;
Раниците не са подходящи за новородено, независимо как ги рекламират търговци и производители.
Предимства и недостатъци на подходящите за новородено носилки (по-скоро от личен опит):
- еластичният слинг се връзва веднъж и след това бебето може да се вади и слага многократно без да се налага да се връзва отново (може да се наложи да се дозатегне). Недостатък е, че умалява бързо и започва да провисва щом бебето достигне 6-7кг. Освен това за летните месеци трипластовото връзване не е подходящо.
- тъкан слинг - трябва да се връзва и развързва при всяко слагане и вадене на бебето, но пък може да се връзва еднопластово на гърба на бебето и при подходяща плътност може да се носи до голяма възраст на детето;
- ринг слинг - на мен не ми беше удобно когато го тествах с моето дете, може би защото беше вече над 6 месечен и шаваше доста.
- предварително вързаните носилки спестяват "овързването".

# 409
  • Мнения: 991
Момичета,благодаря ви за ценните съвети,информация и споделения опит.Много сте полезни. Flowers Bouquet
Аз имам още няколко месеца за размисли,но засега съм се спряла на Кокади Флип,Тула ФТГ или Емеибейби.Извинявам се предварително за въпроса,предполагам изброените ранички са коментирани доста в темата,но коя бихте ми препоръчали и има ли и недоволни между вас?

# 410
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Момичета,благодаря ви за ценните съвети,информация и споделения опит.Много сте полезни. Flowers Bouquet
Аз имам още няколко месеца за размисли,но засега съм се спряла на Кокади Флип,Тула ФТГ или Емеибейби.Извинявам се предварително за въпроса,предполагам изброените ранички са коментирани доста в темата,но коя бихте ми препоръчали и има ли и недоволни между вас?

И трите раници са чудесни, единствено Емеи е с една идея по-трудна за нагласяне от останалите.


Разгледах двата модела. Caboo ми изглежда със сложно поставяне. Няма ли модел, който да е максимално опростен? Има ли раници, подходящи за новородено?

Кабу е много лесен за поставяне. Ринг като цяло не препоръчвам за супер неопитни носещи + новородено бебе (евентуално ако консултант ви покаже как се прави седалка, но пак има огромна вероятност в последствие да не се справите сами).
Аз лично препоръчвам да посетите среща организирана от библиотека за слингове преди да направите своя избор. Имат различни модели, които могат да се пипнат/пробват. Освен това много от библиотеките предлагат безплатен наем на еластичен слинг. Така може да се убедите, че всъщност не са страшни и сложни.

# 411
  • Мнения: X
Здравейте! В крайна сметка поръчах ерго раница Amazonas Smart Carrier. Надявам се да свърши работа. Живот и здраве зимата ще я изпробваме.

# 412
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Няма раница, която да е подходяща за новородено. Това го пиша сигурно на всяка страница.
Абсолютният минимум е 3 месеца, ако раницата е регулируема и бебето е по-едро.

# 413
  • Мнения: 2 288
Ринг слинг погледнахте ли?
За новородени са подходящи следните носилки:
- еластичен слинг;
- тъкан слинг;
- ринг слинг;
- предварително вързаните Caboo  и Papoozle;
Раниците не са подходящи за новородено, независимо как ги рекламират търговци и производители.
Предимства и недостатъци на подходящите за новородено носилки (по-скоро от личен опит):
- еластичният слинг се връзва веднъж и след това бебето може да се вади и слага многократно без да се налага да се връзва отново (може да се наложи да се дозатегне). Недостатък е, че умалява бързо и започва да провисва щом бебето достигне 6-7кг. Освен това за летните месеци трипластовото връзване не е подходящо.
- тъкан слинг - трябва да се връзва и развързва при всяко слагане и вадене на бебето, но пък може да се връзва еднопластово на гърба на бебето и при подходяща плътност може да се носи до голяма възраст на детето;
- ринг слинг - на мен не ми беше удобно когато го тествах с моето дете, може би защото беше вече над 6 месечен и шаваше доста.
- предварително вързаните носилки спестяват "овързването".
Това мнение, според мен е за поставяне на заглавната страница, в болднат шрифт!

# 414
  • Мнения: 548
След като ме отказахте от раницата се връщам на идеята за бюджетен слинг.
Мнение за този - за новородено и доста високи родители, ориентирам се към размер 6?
https://lovetobenatural.co.uk/little-frog-obsidian-woven-wrap.html

# 415
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Pure_nature то една страница назад не се зачита тук, какво остава за заглавната Joy


След като ме отказахте от раницата се връщам на идеята за бюджетен слинг.
Мнение за този - за новородено и доста високи родители, ориентирам се към размер 6?
https://lovetobenatural.co.uk/little-frog-obsidian-woven-wrap.html

Little frog е подходящ избор като за първи слинг. Грамаж (пише го в описанието на продукта) от 190-250g/m² e ок като за новородено, размер 6 е в общи линии универсален. Аз лично бих избрала нещо по-плътно (това от линка е 200), за да може да се ползва по-дълго време.
В официалният им сайт в раздел "второ качество" (почти незабележими дефекти, които не се отразяват на носенето и безопастостта) има и по-евтини.
Second grade

# 416
  • Мнения: 40
Здравейте мили мами!
Можете ли да ми препоръчате ергономична раница за 9 месечно бебе (8,5кг.), която да се поставя лесно, да става както за носене отпред (евентуално бебето да може да гледа и напред) така и за гръб?
В първите месеци ползвах слинг и бях доволна, след това малката ми принцеса свикна в количка, но от около седмица иска да е само на ръце и вече трудно се издържа...
Благодаря предварително!

Последна редакция: ср, 30 май 2018, 15:03 от natalia28

# 417
  • София
  • Мнения: 8 649
Еми то...почти всички марки стават Grinning Те се поставят лесно, но имат ремъци за регулиране, на които трябва да нацелиш позицията. Не всяка раница пасва на всели родител. Затова трудно ще можем адекватно да препоръчаме. Хубаво е да мерите, за да видите коя ви пасва на структурата.

# 418
  • Мнения: 1 775
Какъв ви е бюджетът? За мен най-лесната раница за боравене е Тула, но е добре да се мери, тъй като някои носещи предпочитат по-меки колани.

# 419
  • Мнения: 4 393
Момичета, попадна ми това събитие за 1- ви юни във фейса: https://m.facebook.com/events/1725213984234140?acontext=%7B%22re … 22%7D&aref=98
Може да се изпробват слинговете.

Общи условия

Активация на акаунт