Към родилите наскоро в МД- София: какво да нося?

  • 1 662
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 170
Браво, бе, desytka, направо ме срази Grinning.
Много мерси и аз на всички.  Hug
И аз си пожелавам леко и безпроблемно раждане Praynig... както и на останалите "чакащи" Wink

# 16
  • Мнения: 1 170
А, само още нещо искам да добавя, че се сетих: това с разделянето на необходимото на две е страхотна идея. Аз дори бях пуснала в "юнската"тема питане, ама там мамите нещо не ми обърнаха внимание Sad- дали е необходимо, както си мисля? Е мерси и за този отговор Grinning

...в МД стимулират кърменето и сами ще преценят дали му стига коластрата и даже няма да ти дават адаптираното мляко, ако кърмиш...

Hipo, това много, много ме радва. Така ми се иска да си кърмя бебелака... Praynig

# 17
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
      desytka, списъка е страшен. polimoli

Браво, бе, desytka, направо ме срази Grinning.
за нищо леко и безпроблемно раждане ви желая мами  Grinning

# 18
  • Мнения: 4 155
Нас ни изписаха от МД преди 2 седмици. Раждането беше със секцио. Това, което не бях предвидила в списъците бяха някакви дрехи, с които да се чувстваш удобно през деня. По време на визитациите трябва да си с нощница, лигнин и без сутиен и бельо - евентуално може потник. Но след визитация можеше да се облечеш така, както ти е удобно. Тези дрехи е по-добре да ти ги донесат след като родиш. Както и нещата за кърменето. И без това кърмата идва след 2-3 ден.  В началото на май беше ужасно студено. Вечер температурата в стаята беше около 10-на градуса. Затова поисках да ми донесат анцунг и желетки. А за бебето едно одеало, с което го завивах докато се кърмихме.
В началото докато му даваш адаптирано мляко е хубаво да имаш лигавник.
За обезболяване си носих солпадеин, но не съм го пила. Ако имаш възможност поискай упойката ти да е с морфин- ще ти спестят много болки. В реанимацията може да си поискаш обезболяващи, когато те боли.
По-добре си купи 3-4 лепенки за секцио от санитарните аптеки. Аз ползвах 2 вида - едните бяха на 3М водоустойчиви, а другите бяха дишащи. На 3М бяха 5 лева, а другите 2 или 3. Каквото и да вземеш ще е по-добре от лейкопласта, който слагат там. От него ми се беше възпалила кожата, а бях с тяхна превръзка само ден и 1/2.
Сменят ти превръзката в реанимацията, после на 3 и 5 ден. На 7-мия ден ти режат възелчетата в края на операцията(раната) и казват, че не ти трябва лепенка. Но аз поисках да ми сложат една на 3М, за да се изкъпя спокойно.
Ако си със секцио, лигнин ще ти трябва само за визитациите. Иначе дамските превръзки са по-удобни.
Трябва ти и много минерална вода и сокове - не препоръчват да се пият сокове в кутии, а прясно изцедени.... Но аз пих пасирани компоти и сок от ябълка в кутии. Първия ден след операцията си на диета. Дават ти ч кофичка кисело мляко, 1 парче кашкавал и 1 пар. сирене и няколко бисвити. По-добре се подготви да имаш какво да ядеш ако огладнееш. Това е деня след операцията. Вечерта бях много гладна и добре, че ми донесоха.
Хайде да не прекалявам - леко раждане и на двете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт