RYANAIR - 10

  • 100 733
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 553
Да следя ! Благодаря, Bradley ! Simple Smile

# 16
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да напишем все пак на майчин език за новите правила с кабинния багаж: тези, които носят едновременно малък (35 -20-20) и голям (55-40-20) безплатен багаж, ще имат право да вземат със себе си на борда само малкия, големият ще бъде поставен безплатно в багажното.

# 17
  • Мнения: 19 007
Сложих инфото за ръчния в първия пост  Peace

# 18
  • Мнения: 1 122
А чекирания багаж остава само 20 кг.
The check-in bag allowance will increase from 15kg to 20kg for all bags
The standard check-in bag fee will be cut from €/£35 to €/£25 for this 20kg bag

# 19
  • Мнения: 1 366
Днес чекирах...
На 1-ва страница пише, че чекирането отваря 2-4 дни преди полета, ако нямаш закупени места, и 30 дни преди това ако имаш... Е, нашето отвори 2 месеца преди полета.  newsm78
 Бордната карта само това малкото талонче ли е? Защото ми свали ПДФ файл А4, като това талонче е 1/4 от листа, някакви други неща пише на останалото място...  За първи път чекирам с Райън и е малко различно всичко от Уиз.

# 20
  • Мнения: 4 936
Имаме издадени билети Madrid - Sofia за 3. 1 2018 2 бр + багаж. Няма да можем да ги ползваме.
Ако ги анулираме сега колко % от платената сума може да претендирам да ми възстановят?

# 21
  • Мнения: 19 007
Днес чекирах...
На 1-ва страница пише, че чекирането отваря 2-4 дни преди полета, ако нямаш закупени места, и 30 дни преди това ако имаш... Е, нашето отвори 2 месеца преди полета.  newsm78
 Бордната карта само това малкото талонче ли е? Защото ми свали ПДФ файл А4, като това талонче е 1/4 от листа, някакви други неща пише на останалото място...  За първи път чекирам с Райън и е малко различно всичко от Уиз.

Ще сверя инфото и ще ъпдейтна, май правиха промени  Simple Smile
само тази 1/4  от листа ви трябва

# 22
  • Мнения: 964
А чекирания багаж остава само 20 кг.
The check-in bag allowance will increase from 15kg to 20kg for all bags
The standard check-in bag fee will be cut from €/£35 to €/£25 for this 20kg bag

Bradley Cooper, отразете също и тази информация, моля.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 023
Имаме издадени билети Madrid - Sofia за 3. 1 2018 2 бр + багаж. Няма да можем да ги ползваме.
Ако ги анулираме сега колко % от платената сума може да претендирам да ми възстановят?

Не се анулират билети и не се възстановява % от сумата.
Може да се смени името на пътуващия срещу такса от 110 Е.

3мимка, чекирането при закупено място е 60 дни преди полета от няколко месеца.

# 24
  • Мнения: 5 945
Здравейте! Тъй като прочетох, че вече т.н ръчен багаж ще се транспортира в багажното отделение на самолета /освен ако не е заплатено друго/ - това според вас означава ли, че в него може да се превозва багаж, който е позволен при чекиран голям куфар - чудя се как да си взема няколко бутилки вино и даже май съм на крачка да платя голям куфар, но ако мога в малкия да си ги сложа - още по-добре.  Имате ли някаква идея относно това?

# 25
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Няма да може! По-напред е даден линк към статия на английски с въпроси и отговори, там се пита точно това и отговорът е, че този багаж се събира на изходите за отвеждане към самолета, което означа, че минава през проверка за сигурност и подлежи на познатите рестрикции. 

# 26
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Здравейте! Тъй като прочетох, че вече т.н ръчен багаж ще се транспортира в багажното отделение на самолета /освен ако не е заплатено друго/ - това според вас означава ли, че в него може да се превозва багаж, който е позволен при чекиран голям куфар - чудя се как да си взема няколко бутилки вино и даже май съм на крачка да платя голям куфар, но ако мога в малкия да си ги сложа - още по-добре.  Имате ли някаква идея относно това?

Зависи къде се чекират багажите. Ако както до сега се чекират на гейта, няма как да сложите вино, тъй като няма как да минете секюрити контрола с него.  Peace

# 27
  • Мнения: 200
запис, да следя темата

# 28
  • Мнения: 1 893
Ще пътувам в началото на ноември и имам платен куфар 15 кг. При новите условия за багаж ще мога ли да нося 20 кг.?

# 29
  • Мнения: 5 945
Благодаря ви! Да, трябваше да се замисля, че този багаж си минава през вътрешните проверки. Но ни се е случвало един от куфарите ръчен багаж да ни предложат да го вземат още при чек-гишетата и отива директно на лентата. Явно е въпрос на шанс и рискът не е оправдан. А да се случва нещо като намаления  от време на време за голям куфар?

Общи условия

Активация на акаунт