RYANAIR - 10

  • 100 931
  • 763
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8
Здравейте, този петък ми предстои първото ми летене. Малко ме притеснява следното, изчетох доста неща, но все пак да попитам. Приятеля ми ще чекира онлине бордната карта и ще бъда само с ръчен багаж. Имам ли право на 2 чанти, едната с размери 55х40х20 и 20х35х20 ? И мога ли да имам малката чанта след като билета не е plus там както се водят? Чета и коментари, че взимали чантите преди качването безплатно, това значи ли че ще се чакат после със всички останали куфари, които са чекирани и ако да колко време отнема? И друго ако имам право на малката чанта, а бъда само с голямата пак ли ще я сложат в багажното на самолета? Извинявайте за странните въпроси... Малко ми е напрегнато с този багаж... и трябва от магазините след контрола да взимам цигари и се притеснявам с тез чанти.... Ще се радвам ако някой ме насочи, че ми е стрес за този първи полет...

# 91
  • София
  • Мнения: 6 596
stelito90, четохте ли първа страница на темата? Има доста полезна информация:
"Багаж

Имате право на един ръчен багаж с размери 55см-40см-20см с тегло до 10кг  и една малка чанта с размери  35см-20см-20см

Важно! От 1 ноември 2017 голямата чанта ръчен багаж задължително ще се превозва в багажното на самолета (безплатно), освен ако не сте заплатили Priority Boarding! Багажът се оставя на гейта преди отвеждане към самолета."

# 92
  • София
  • Мнения: 2 695
От 15-ти януари ще е правилото за голямата чанта и багажното, последния пост от миналата страница. Simple Smile

# 93
  • София
  • Мнения: 16 208
Стелито, имаш право и на малка чанта, и на по-голяма. Не зависи от плюс, приорити и чекирано място. Съобрази се с размерите от първия пост. Изобщо прочети го внимателно и ще успокоиш. Вземат куфарите след 90тия пътник, но не винаги. Ако не искаш да си даваш куфара застани близо до изхода. Така като ви поведат към автобуса ще си от първите и няма да го вземат. Но пък ще дремеш в рейсчето и после пред стълбата.
На изхода за самолета ги вземат, получаваш ги на лентата за голям багаж. След колко време - зависи от летището и колко самолета кацат по същото време там.
Цигари те съветвам да вземеш от града,  преди пътуването. Не всеки път на летището има от търсените видове. А и цените са еднакви. И провери колко бр. цигари може да внесеш в държавата, в която отиваш.
Успокой се - пътуването е много приятно, няма нищо страшно.  

Важно! От 1 ноември 2017 голямата чанта ръчен багаж задължително ще се превозва в багажното на самолета (безплатно), освен ако не сте заплатили Priority Boarding! Багажът се оставя на гейта преди отвеждане към самолета."

Това се отложи за 15.01.2018 г. - корпоративно решение.

# 94
  • Мнения: 8
Стелито, имаш право и на малка чанта, и на по-голяма. Не зависи от плюс, приорити и чекирано място. Съобрази се с размерите от първия пост. Изобщо прочети го внимателно и ще успокоиш. Вземат куфарите след 90тия пътник, но не винаги. Ако не искаш да си даваш куфара застани близо до изхода. Така като ви поведат към автобуса ще си от първите и няма да го вземат. Но пък ще дремеш в рейсчето и после пред стълбата.
На изхода за самолета ги вземат, получаваш ги на лентата за голям багаж. След колко време - зависи от летището и колко самолета кацат по същото време там.
Цигари те съветвам да вземеш от града,  преди пътуването. Не всеки път на летището има от търсените видове. А и цените са еднакви. И провери колко бр. цигари може да внесеш в държавата, в която отиваш.
Успокой се - пътуването е много приятно, няма нищо страшно.  

Важно! От 1 ноември 2017 голямата чанта ръчен багаж задължително ще се превозва в багажното на самолета (безплатно), освен ако не сте заплатили Priority Boarding! Багажът се оставя на гейта преди отвеждане към самолета."

Това се отложи за 15.01.2018 г. - корпоративно решение.


Благодаря за инфото. Вече ми е по ясно с този багаж. Шашкам се от самото летене и от там се притеснявам за всичко останало.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 181

Book by 23:59 Thursday, 26th October.
Travel on Tuesdays and Wednesdays, from 7th November - 14th December 2017

# 96
  • Мнения: 1 416
Здравейте, въпрос към летелите с Райън от Букурещ. Дава ми опция за паркинг, фирма ParkVia. Изгодно ми се струва, към 50 лв ще платим за 3 дни. Пише, че паркингът се намира на километър от летището, а те осигурявали безплатен транспорт от и до там. В общите условия обаче, пише, че фирмата не носи отговорност при повреда или изчезване на колата ...  newsm78 Това да не е някой неохраняем паркинг, просто изсипани някъде коли. Някой да е ползвал тази услуга? Може ли да ми обясни от първо лице как се случват нещата. Такси ни иска 40 лв на човек еднопосочно, ще сме 6 човека, те самолетните ни билети струваха по-малко Simple Smile)) А автобус не ни устройва, тъй като не съвпада с часовете ни за тръгване и прибиране.

# 97
  • Мнения: 1 036
Park via са няколко паркинга. Аз ползвам този паркинг- координати- 44.562000, 26.065636. Той е най изгоден /всички съм проверявала/. Намира се до един хотел- Hotel Otopeni-един вид в разширения му двор. Цената обикновенно е около 7-9 лв. на ден, но зависи от големината на престоя т.е. с времето намалява. Прави се разервация он-лайн и се плаща при пристигането в брой. Бус те кара до "Заминаващи" на летището. При пристигане се обаждаш на телефон, който ти дадат  и пак от "Заминаващи" те вземат до 10-на минути. Удобно е! Правили сме го десетина пъти и не е имало проблем.

# 98
  • Мнения: 1 416
А как резервирате? През сайта на Райън, или от сайта https://www.parkvia.com?

# 99
  • Мнения: 1 036
През сайта. После получаваш инструкции. Ако имаш навигация ползвай моите координати-техните не са верни.

# 100
  • Мнения: 1 416
Кой сайт по-точно? Simple Smile

# 101
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Записче, темата е интересна, незнам защо чак сега я виждам.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 41 016
Да попитам...Райън кацат само на Бергамо.На колко км е той от Милано?  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 19 061
Около 50, то и до Малпенса е толкова

# 104
  • Мнения: 943
Да попитам...Райън кацат само на Бергамо.На колко км е той от Милано?  Simple Smile

Какви са тези въпроси?карта не можели да отворите гугъл няма те ли?

Общи условия

Активация на акаунт