Храните, които не ям

  • 58 951
  • 568
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 736
Изобщо не ям: бамя, зелен фасул, броколи, брюкселско зеле, цвекло, фасул, чийто люспи не са бели, всякакъв вид карантии включително и пилешки дробчета, шкембе чорба, доматена супа, коприва, спанак, лапад, кориандър, кисели, желета, прясно мляко, млечни продукти от коза, боза (ненавиждам я), мразя манджите в, които някои хора слагат хем картофи, хем ориз, мразя запръжките и не вкусвам такава храна, избягвам колбаси и пакетирани сладки неща (без хубав шоколад).....
Като ги изброих тези неща, ще рече човек, че умирам от глад, ама не- имам си и запаси даже!  Simple Smile

# 46
  • MI
  • Мнения: 11 867
Коя горчица? Simple Smile И на мен не ми е любима храна, но например оригиналната дижонска горчица няма нищо, ама наистина нищо общо с буламачите ала американа.

# 47
  • Мнения: 36 666
Опитвала съм различни видове обикновена и някаква, която изглеждаше скъпа (в малко бурканче и по-едрозърнеста) - нагарча силно и не ми харесва.
Същата работа и с хумуса - допреди няколко години знаех, че хумус е плодородна почва, после разбрах, че е и нещо за ядене. Въпреки това, изглежда като почва и има вкус на почва.

# 48
  • Мнения: 5 825
   Да отбележа, че също не ям люто. Около мене ме притискат да ям люто, тъй като е било доста полезно, но не мога да ям и това е. А относно горчицата - няма по-гаден вкус и миризма. Купувала съм различни видове, като последната беше дижонска горчица, смятайки че беше сладка горчица, нямаше по-голяма гадост. Отгоре на това люти ужасно много. Направо ми се повръща от горчица щом усетя миризмата й. Също отвратителен и е хумусът.

   Мразя да ям и свински, телешки или какъвто и да е черен дроб. Насилвам се да го ям, тъй като е бил полезен за хора, които страдат от анемия. И в болницата, в която бях заради пневмония миналата година, докторът ми препоръча да ям черен дроб. Но аз едвам го ям. Отгоре на това и доста присяда.

   Също не харесвам авокадото. Никакъв вкус няма и е гаден. Артишокът също не го харесвам.

   Моят бивш приятел ми викаше, че съм доста претенциозна и капризна към храната и затова съм толкова слаба.

Последна редакция: ср, 18 окт 2017, 11:12 от Jennifer_w

# 49
  • Мнения: 136
Храните ,които не ям са : шкембе , пача, агнешки главички, бекон и лапад. Не съм голям привърженик и на мидите и охлювите . Мисля,че е това . Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 279
Месо и животински продукти, бял хляб, банички, боза.
Иначе обичам и ям всички видове зеленчуци (особено зелените) и повечето плодове.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 626
Не ям:
гъби, наденица, кренвирши, вурстове, недопечени кървясали стекове, каймак на прясно мляко

Гъбите - преядох един път с масловки
Наденицата  - много ми е гадна , мазна, и неприятна
кренвиршите и вурстовете - и те са ми много неприятни
rare и edium rare недопечените стекове - пълни са с кръв и ме потрисат. Имам чувството, че ям сурово месо
каймак - ненавиждам го от малка

# 52
  • MI
  • Мнения: 11 867
Опитвала съм различни видове обикновена и някаква, която изглеждаше скъпа (в малко бурканче и по-едрозърнеста) - нагарча силно и не ми харесва.
Същата работа и с хумуса - допреди няколко години знаех, че хумус е плодородна почва, после разбрах, че е и нещо за ядене. Въпреки това, изглежда като почва и има вкус на почва.
Дижонската е люта, не горчива. НА който не му харесва люто разбирам, иначе си е ОК, а и като марината на някои меса е супер. А авокадото няма вкус ако не е узряло. Артишокът пък си има начини като се готви да не горчи после.

А черният дроб е полезен, но на пасло в планината животно, не на отглеждано в интензивно стопанство. Аз обичам, но не купувам вече.

# 53
  • София
  • Мнения: 19 322
Горчицата се маже тънко, а за добавка към сосове е супер. И аз не ям горчица с лъжицата от буркана.
Веднъж погрешка изядох пълна лъжица настърган хрян, мислейки го за ряпа. Сълзи ми излязоха на очите, кашлях, кихах, но не намразих хряна.
Пържен праз с яйца има потресаващ вид, но иначе е много вкусно, ако обичаш лук. Интересното е, че мъже са ме питали как го ям OMG. Добре, че с ММ вкусовете ни съвпадат, освен че не ям пача и кожи и жили - напр. на джолан.
Трябва да си свикнал с бамя от малък, както аз, иначе не всеки я яде.
Интересното е, че доста мъже имат лоши спомени с бамя от казармата, когато по пазарите не се намираше, а пък и не е особено евтина. Явно за БНА е имало  Grinning

Последна редакция: ср, 18 окт 2017, 12:27 от Cuckoo

# 54
  • Мнения: 2 909
МРАЗЯ толкова много нещо, че не си ги спомням всичките.
Някои са:
каймака, повечето варива, месото, миди и охльови, шкембе чорба, пача, ябълки с кори Grinning , смокини , обикновени чушки и да не продължавам, хаха.
Но пък убивам  за добре направен таратор, люто или пък кашкавал и сирене.

# 55
  • Мнения: 14 700
На прима виста:шкембе,сланина,пача,мляко с ориз. SickКитайско никакво,поне от това,което съм опитвала в Б-я.Навън не знам как е.Не обичам борш,но съм го яла,когато бях на диета.Яла силно казано.Вместо една седмица,когато съм гладна,пряко сили ядях по една купичка първите два дни.После продължавах с др.храни от диетата. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 9 241
Съвсем случайно попаднах в темата (излезна ми като интересна/наскоро коментирана) и се замислих какво не ям.

Месо,но трябва да ям и се ограничавам до риба (морски дарове) и птиче.Понякога телешко(много рядко).Карантии и с пистолет в главата няма да ям. Blush

Млечни.Без прясно мляко и кашкавал,просто не ги понасям.Замествам млякото с ядково,соево или кокосово.Кисело ям,но предпочитам козе.Сирена обичам -извара, моцарела, пармезан, рикота,горгонзола,чедър, гауда и фета (на прима виста това са тези,които обичам). Ементал,камембер,бри и рокфор също бих яла,но зависи с какво.Сигурна съм,че пропускам някои сирена. Simple Smile

Зеленчуци - не съм капризна и май мога да ям всички,може би без  сух/бял боб,бамя,царевица лук (замествам със зелен или праз)  и друго не се сещам,но ако се налага ще ги ям. Обичам кореноплодни,обичам и кръстоцветни. Тук ми е най-лесен избор какво бих хапнала.

Плодове - сушените плодове ( без фурми и кайсии), сливи,мушмула,кисели ябълки,ягоди,диня (много рядко бих яла),грозде (освен ако не е стафидното).

Ядки - не обичам много,но са протеин и трябва да хапвам.По-лесно ще е да напиша кои ям - бадем,бразилски бадем и шам фастък.Понякога лешник,кестен(не е ядка,май).

Подправки -обичам пикатно и дори лютиво и нямам прeтенции.Само с канелата съм на Вие.

Десерти - ако много ми се иска - шоколад или панакота,но аз никога не съм обичала бисквити,сладки,кекс (освен един лимонов),вафли и торти.

Не ям - бяло брашно,бял ориз,гриз,желе,маргарин,масло,сладка,трушии,сусам (обаче ям сусамов тахан) кетчуп, майонеза,зелени маслини с махнати костилки и на тяхно място с ядка или чушка, компот с разкашкани плодове (само от дюли бих яла,но пресен,а не в буркан).
Избягвам пържени храни.
Май е това,но почти съм сигурна,че мога и друго да се сетя.

# 57
  • София
  • Мнения: 117
Добре, хубаво е да знам, че не съм единствена...

Малко съм капризна и си го признавам, но няма как да ме накарат да ям нещо, което не харесвам.
Нещата не са хич малко... а именно:

- Охлюви: гнусни са ми.
- Миди: и те са ми гнусни
- Сготвени чушки и домати (сурови ям)
- Шкембе и други вътрешности от сорта на черва (пилешки дробчета и сърчица ям)
- Зелен боб
- Печени чушки
- Чушки и домати в туршия
- Броколи
- Коприва
- Свинско месо
- Брюкселско зеле
- Рукола 
- Бамя
- Грис
- Миш- Маш
- Крем- Карамел
- Патладжан
- Хайвер
- Бекон
- Лапад

ииии май е това... до този момент. Grinning

# 58
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Божеее колко неща не ядете. Аз не ям само охлюви, артишок, пачи яйца и не пия козе и овче мляко, ако е кисело го ям. Броколите не са ми любими, но на крем супа стават.. Май само това не ям, умирам си за всякаква карантия, шкембе, мозък, сланина, уши, сърца, дробчета, агнешко, овнешко. Не бих яла и козе месо брррр гадост..

# 59
  • София
  • Мнения: 117
Пача и сланина и аз не ям... и месото ако е с мазнинки също не го ям.
Не харесвам пача иии от шунка от тези на "Леки" примерно, дето е опакована като салам. И не на последно място... не харесвам синьо сирене... няма как да ме накараш да ям някое от тези неща. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт