Не го обичам вече!

  • 56 155
  • 536
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 214
и аз съм изненадана колко от пишещите тук дадоха съвет авторката да си кюта така........
и не проумяха,че не е до пеперудите, понякога нещата се изчерпват и съжителството за доброто на децата  е нищо повече освен фалш и лицемерие
авторке от сърце те съветвам ако не си щастлива-раздели се с този човек на мига
много щастие ти желая и те съветвам ако нямаш намерение да пишеш в темата да помолиш за ключ,защото само си чешем езиците в нея Peace

# 511
  • Мнения: 54 626
Развеждайте се, кой/какво ви пречи? И закона даже го позволява.  Laughing
Авторката да не си е показвала гачите във форума и нямаше да съжалява, че е пуснала тема.

Ох, бе Цеце, докато схвана какво пишеш?! Laughing Laughing

# 512
  • Мнения: 39
Авторката да ме извини,но е леко егоист.Ако иска да се случи вариантът да запази и продължи връзката си,може би ще е добре да не взема решения чисто еднолично,а да обсъди въпроса с мъжа си,който също е пълноправна страна в техните взаимоотношения.Амбициозен или не,спрял в развитието си или не(по нейните критерии),той също е посветил същото време от живота си в тази връзка,и заслужава нужното уважение,изразяващо се в това да знае,че жена му не се чувства щастлива,има друга тръпка,обсъжда с психолог евентуалната им раздяла,( а могат да я обсъдят заедно с мъжа и тримата,ако той е склонен разбира се)Разбирам,че не го обичаш вече,и в това няма нищо нередно,но не се води в решенията си само от твоите чувства и страхове,защото семейство се крепи от двама души.Включи мъжа си в „играта„ направете си равносметка за съвместния ви живот,и каквото се случи след това.Плюс това не вярвам мъжа ти също да е особено щастлив,ако си е отишъл сексът между вас.Успех!

Последна редакция: нд, 29 окт 2017, 01:31 от plamеnski

# 513
  • Мнения: 4 622
Е, ако става дума за децата все ще им дадат лош пример - ако преживеят раздялата няма да им е много приятно, но и ако виждат, че мама и тате живеят без да се обичат, децата в бъдещи връзки ще си седят с незадоволителни партньори, които няма да ги обичат съвсем, само защото не пият и не бият. Може да им се изкриви представата за това какво е любов. Според мен не е ок да стоиш с някого,  когото не обичаш, лицемерие и използвачество е. И е нещо,  на което не искам да науча моите евентуални деца. След раздялата света им ще се срине така, както са го познавали досега, от родителите зависи как ще го изградят наново. Може новото да е много по-хубаво от старото. Но това вече е до желанието на родителите.

# 514
  • Мнения: 5 259
Чак пък да им се срине света ...

# 515
  • София
  • Мнения: 24 839
Чак пък да им се срине света ...

Интересно- на възрастните може да им се срине света, ама на децата- не им се полага...... Mr. Green.

# 516
  • Мнения: 18 704
Ако разводът е неизбежен, светът на децата се срива и после се изгражда наново. Няма какво да се лъжем - голяма травма е, но за съжаление много деца всеки ден минават през това. Още повече ще минават занапред, понеже в България няма нито висок морал, нито болшинството от хората имат здрави принципи и отношение към семейството. Трудно е да се улучат двама души, които хем да си подхождат, хем да имат истински силно отношение към семейството си. Аз имам такова, но не можах насила да накарам отсрещната страна да има същото, даже е безсмислено да казвам колко бързо се отказах. Все пак семейството се гради от двама. И понеже разводите скоро ще бъдат ежедневие, трябва да се абстрахираме от минусите им, ако вече са се случили. И да гледаме само плюсовете Simple Smile Това е.

# 517
  • Мнения: 4 622
Ами, срива се, всичко познато досега се разрушава и се гради нещо ново, което не непременно е по-лошо от предишното. Детето особено ако е по-интровертно сътресението е много по-голямо. Но пак смятам, че по-добре така, отколкото уж да има семейство, но да няма любов, а само изгода.

# 518
  • Мнения: 27
Аз пък ще попитам нещо съвсем различно. Ти как изглеждаш? Преди да започнеш да го напускаш, на твое място бих се заела здраво със себе си. Направи си проект. Напиши в един тефтер всички области от живота си, които си готова да обновиш. Ако той се държи прилично, не те малтретира, уважава те, грижи се, а просто тръпката е отминала и ежедневието е донесло скука, значи един проект за подобряване на самата теб е шанс за промяна на връзката. Всичко започва от това и по мое мнение от жената.

Как изглеждаш? Чувстваш ли се страхотно в тялото си? Направи нещо за себе си! Бъди секси! Не казвам стани модел, но почувствай се така сякаш си прясно излязла на пазара за самотни сърца и се грижиш за външността си, сякаш си в еуфория от предстоящата връзка. Как е стилът ти? Може би има нужда от обновяване? Прическата? Това са малките неща, които правят големи промени!

Доволна ли си от работата си? Мотивирана ли си?

Доволна ли си от контактите си? Как поддържаш приятелствата си? Правиш ли интересни неща с приятелки?

Какви са възгледите за живота ти? Какви книги четеш в момента?

И чак след като сложиш всичките си навици или поне голяма част от тях под въпрос и им направиш едно генерално пречистване и сложиш дългосрочни и краткосрочни цели за промяна-такава, че отново да те кара нещо в стомаха ти да пърха и да се вдъхновяваш от самата себе си, идваме на втора фаза:

Какво влагаш във връзката си? Една жена винаги влага първо личността си (Визия, маниери, начин на общуване с другите хора извън връзката, кариера, начин на поддържане на дома, възгледи, планове, емоции и тн) и след това влага усилия за самата връзка. Проблемът на повечето износвания на бракове и връзки и потъване в скука е (мое мнение), че хората спират да обновяват тези два фронта и се основават на стари навици, стари методи, стари спомени, старата еуфория, която рано или късно си отива  и вече не е адекватна.

Освен влагането в личността си с цел да сме вдъхновени от себе си и да възстановим самочувствието, което ни кара с лекота да флиртуваме (да, флиртуване с чужди мъже за мен е ок колкото да си поддържам тонуса и да ми галят егото без да искам нищо от тях :Д), влагането в точната доза студенина и топлина във връзката е критично (мое мнение). Моменти на старание, измисляне на интересни преживявания заедно или просто повече секс, гушкане, ново бельо, редувани с моменти на "нямане на време" за връзката, защото сме заети със себе си (според мен това много мотивира мъжете) и с някоя нова страст, поддържат част от теорията на ластика. :Д

Та...моят съвет е просто инвестирай в себе си. Инвестирай във връзката си. Ако това не го накара да оцени промяната ти, ти ще си спечелила едно обновено самочувствие, което ще ти даде сила да вземеш важното решение готова ли си или не за някой нов.

За мен в брак или не, човек винаги е "на пазара" за сърца. Никой не може да задължи приятеля ми-нито гражданският, нито църковният брак, нито децата- да ме обича, да му е завъртяна главата от мен, да ме иска, сексът да е страхотен през целия живот или просто да иска да е с мен завинаги. Искането е резултат от съдба, необясними емоции, но и от истински труд. Когато се чувствам депресирана и без никаква мотивация, дебела, живея в някакъв сос от негативност, го пренасям и върху него. Някак си няма я тръпката. Когато обаче силата е в мен, всеки път когато тръпката се разбие като вълна по стените на връзката ни и монотонността за известно време владее фронта, аз се издигам и винаги намирам начин да я възобновя.

Ако чаках съдбата, гаджето ми или нещо външно да ми помогне, никога нямаше да имам толкова страхотна връзка каквато имам с тази философия. Моята инициатива и моето непрестанно вдъхновение от живота-било то и тежък на моменти, виждам, че мотивира и него и той се грижи повече, по-добре и по-всеотдайно за мен.

Успех.

Последна редакция: пн, 30 окт 2017, 12:04 от misiq_tynyk_badjak

# 519
  • Мнения: X
Аз пък ще попитам нещо съвсем различно.
Скрит текст:
Ти как изглеждаш? Преди да започнеш да го напускаш, на твое място бих се заела здраво със себе си. Направи си проект. Напиши в един тефтер всички области от живота си, които си готова да обновиш. Ако той се държи прилично, не те малтретира, уважава те, грижи се, а просто тръпката е отминала и ежедневието е донесло скука, значи един проект за подобряване на самата теб е шанс за промяна на връзката. Всичко започва от това и по мое мнение от жената.

Как изглеждаш? Чувстваш ли се страхотно в тялото си? Направи нещо за себе си! Бъди секси! Не казвам стани модел, но почувствай се така сякаш си прясно излязла на пазара за самотни сърца и се грижиш за външността си, сякаш си в еуфория от предстоящата връзка. Как е стилът ти? Може би има нужда от обновяване? Прическата? Това са малките неща, които правят големи промени!

Доволна ли си от работата си? Мотивирана ли си?

Доволна ли си от контактите си? Как поддържаш приятелствата си? Правиш ли интересни неща с приятелки?

Какви са възгледите за живота ти? Какви книги четеш в момента?

И чак след като сложиш всичките си навици или поне голяма част от тях под въпрос и им направиш едно генерално пречистване и сложиш дългосрочни и краткосрочни цели за промяна-такава, че отново да те кара нещо в стомаха ти да пърха и да се вдъхновяваш от самата себе си, идваме на втора фаза:

Какво влагаш във връзката си? Една жена винаги влага първо личността си (Визия, маниери, начин на общуване с другите хора извън връзката, кариера, начин на поддържане на дома, възгледи, планове, емоции и тн) и след това влага усилия за самата връзка. Проблемът на повечето износвания на бракове и връзки и потъване в скука е (мое мнение), че хората спират да обновяват тези два фронта и се основават на стари навици, стари методи, стари спомени, старата еуфория, която рано или късно си отива  и вече не е адекватна.

Освен влагането в личността си с цел да сме вдъхновени от себе си и да възстановим самочувствието, което ни кара с лекота да флиртуваме (да, флиртуване с чужди мъже за мен е ок колкото да си поддържам тонуса и да ми галят егото без да искам нищо от тях :Д), влагането в точната доза студенина и топлина във връзката е критично (мое мнение). Моменти на старание, измисляне на интересни преживявания заедно или просто повече секс, гушкане, ново бельо, редувани с моменти на "нямане на време" за връзката, защото сме заети със себе си (според мен това много мотивира мъжете) и с някоя нова страст, поддържат част от теорията на ластика. :Д

Та...моят съвет е просто инвестирай в себе си. Инвестирай във връзката си. Ако това не го накара да оцени промяната ти, ти ще си спечелила едно обновено самочувствие, което ще ти даде сила да вземеш важното решение готова ли си или не за някой нов.

За мен в брак или не, човек винаги е "на пазара" за сърца. Никой не може да задължи приятеля ми-нито гражданският, нито църковният брак, нито децата- да ме обича, да му е завъртяна главата от мен, да ме иска, сексът да е страхотен през целия живот или просто да иска да е с мен завинаги. Искането е резултат от съдба, необясними емоции, но и от истински труд. Когато се чувствам депресирана и без никаква мотивация, дебела, живея в някакъв сос от негативност, го пренасям и върху него. Някак си няма я тръпката. Когато обаче силата е в мен, всеки път когато тръпката се разбие като вълна по стените на връзката ни и монотонността за известно време владее фронта, аз се издигам и винаги намирам начин да я възобновя.

Ако чаках съдбата, гаджето ми или нещо външно да ми помогне, никога нямаше да имам толкова страхотна връзка каквато имам с тази философия. Моята инициатива и моето непрестанно вдъхновение от живота-било то и тежък на моменти, виждам, че мотивира и него и той се грижи повече, по-добре и по-всеотдайно за мен.

Успех.

 Peace    Много точно казано.

# 520
  • Мнения: 14 966
По темата- хареса ми постът на работещата над съвършените бедра.
Ако човек обича себе си , доволен е от постиженията си , другите по-малко дразнят.
Но в случая това семейство , за да функционира , трябва и двата механизЪма да се допират. Авторката не поясни повече какво има предвид под обобщителното  , че той не се развива.
Аз направих предположение , че може изобщо да се разминават вижданията им относно бита и стандартите.
Тогава споменах гарсониера, или  живот в лускозен квартал.
Сега бих добавила , че ако жената иска и работи в посока да се усъвършенства , но мъжа се задоволява с работа от 8 до 5 и му е все едно / ден да мине , друг да дойде/, не любовта ще излети , ами изобщо не виждам бъдеще. Едно е да обичаш себе си , друго е да те задоволява парнтьорството , особено когато има деца.
Не може единият да мъкне и влачи цялото бреме , а другия да си попийва ракийката .
Изказвам се съвсем условно , защото авторката не пише вече.

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 17:00 от bubanka

# 521
  • Мнения: 1 153
Цитат
Всеки е щастлив, когато се жени, но какво се случва след сватбата? Честното писмо от Олга Чикакина, жената, която прекарала 12 години в брак, ни дава прекрасен отговор на този въпрос. Тя може да ни научи на много с него. Тя казва, че бракът й не се различава много от другите бракове, т.е. животът е изпълнен с любов, но също така и с падане. Минавала е през мигове, когато се е молила да остане омъжена, през моменти на силни несъгласия, недоразумения и болки. Но след 12 години тя все още е омъжена и това са уроците, които е научила ... 1.Страстта ще изчезне Луди емоции, сълзи и обсесии за партньора, които са част от любовта, непременно ще преминат. Връзката трябва да бъде такава, че да се чувстваме добре в нея. Стабилна и спокойна. Очаквайте топлина и любов от нея. Ако не знаете какво е пред вас, не е добре. 2. Бракът не е страна Изявлението "Щастливи до края на живота" крие много неща, като болест, лоши чувства, умора и стрес, гняв и обиди във взаимоотношенията. Въпросът е само как двойката ще се справи с препятствията. 3. Двойката трябва да бъде в същия социален мащаб Факт е, че браковете, в които партньорите не са в същия социален мащаб, завършват с развод. Любовта може да приближи и обедини хората, но когато началния ентусиазъм намалее, се появяват различия, които не могат да бъдат преодолени, като несъвместимост на манталитета, отношението към живота и парите ... Не се опитвайте да имитирате приказките. 4. Партньорите трябва да се развиват заедно Факт е, че хората се променят с течение на времето. Различните ситуации ни оформят и непрекъснато се учим, напредваме и променяме. Ако партньорите не го правят поне с темпо, бракът едва ли ще оцелее. 5. Вие трябва да се съгласите един с друг Може би ви вбесяват някои навици на партньора и може би не сте съгласни в някои отношения, но на по-дълбоко ниво, трябва да го приемете заедно с всичките му недостатъци. Трябва да позволите на партньора си да бъде това, което е. Разбира се, можете да го насърчите да отиде в по-добра посока, но това трябва да бъде вариант, а не условие. 6. Жената не трябва да се поставя на трето място, зад децата и съпруга си Първо намирам време за себе си, а след това за съпруга и детето. Жената, която се жертва за другите, скоро ще се почувства нещастна вътре. Бракът не означава постоянна жертва, нито пък трябва да бъде пречка за това да бъдеш независим и интересен човек. 7. Вие трябва да искате да бъдете с партньора си, но той също трябва да бъде безплатен През последните няколко години съм живял според този принцип. Не се страхувам, че съпругът ми ще ме напусне, защото има право да намери истинското си щастие. За мен това е нормално. Важно е да няма катастрофални последици за вас, които да не можете да преодолеете. Време е да премахнете розовите очила и да разберете, че всеки човек може да напусне във всеки един момент. 8. Всяка страна може да има свои собствени интереси и желания Всеки трябва да има свое собствено пространство и време за себе си. Това трябва да бъде аксиома за всяка връзка. Например, свободното ми време включва упражнения, йога, четене, докато съпругът ми иска да посети приятели. 9. Вие определено трябва да имате домашни любимци Те са източник на безкрайна радост и удоволствие. 10. Трябва да имате подобни темпераменти Ако единият партньор пръщи от енергия и не може да се успокои докато не свърши всички задължения, а другият едва си мърда пръста, шансовете, че този брак ще оцелее са много малки. 11. Страстният секс не е най-важното нещо След 12 години брак, не винаги е възможно да имате страстен секс и романтика като първя ден. Нещата се успокоиха след три години. За да имате силни чувства един към друг, както и желание, трябва да разберете какво иска и обича всеки. Интимността също е важна и трябва да бъде споделена. Помнете - в "нормалните" взаимоотношения, където има любов, дори сексът може да бъде по-малко важен. Това не е най-важното нещо на света и това не е проблем. 12. Решенията трябва да се споделят Това се отнася за големите, ключови решения, които засягат живота на двамата - как да отглеждате детето си, къде да отидете на почивка, каква кола да купите ... Най-важната работа, която може да гарантира стабилен брак е желанието да постигнете компромис, да слушате и да чувате партньора, да оставите място, за да прекарва времето си по желание. Целият семеен живот е комбинация от любов, доверие, взаимна подкрепа, търпение и силна воля. Редът на важността на тези неща може да се променя на всеки няколко години.


Много добре казано. Ето и източника: https://www.blitz.bg/daydzhest/izpoved-na-edna-zhena-12-zaklyuch … k_news553911.html

# 522
  • Мнения: 2 214
и на мен постът на Тънък баджак ми хареса bouquet bouquet bouquet

# 523
  • София
  • Мнения: 24 839

Сега бих добавила , че ако жената иска и работи в посока да се усъвършенства , но мъжа се задоволява с работа от 8 до 5 и му е все едно / ден да мине , друг да дойде/, не любовта ще излети , ами изобщо не виждам бъдеще. Едно е да обичаш себе си , друго е да те задоволява парнтьорството , особено когато има деца.
Не може единият да мъкне и влачи цялото бреме , а другия да си попийва ракийката .
Изказвам се съвсем условно , защото авторката не пише вече.

Питам се, когато се жениш, дали за бъдещия инженер, доцент, шеф на " Рога и копита" се жениш или за човека, който е показал че умее да обича, че можеш да разчиташ на него?

И за какво бреме, мъкнато от авторката иде реч, че не разбрах?
Къде писа тя, че той си пийва ракийката, а тя издържа семейството?

Ти като се жени, да не би да подписа договор, в който фиксира до какъв пост трябва да стигне мъжа и как да расте заплатата му?

И последно, откога " да се усъвършенства в работата" е еквивалент на усъвършенстване в духовен и чисто човешки план?

# 524
  • Мнения: 2 208
Е, именно заради разминаването при нас и дълбоките различия, и в крайна сметка съжителството, аз така и не се реших на второ дете от БНД-то. Когато вече нямаш емоционална връзка с човека, не говоря за пеперуди и влюбеност, а чисто човешки взаимоотношения, не виждам как може хората да се чувстват добре заедно и най-вече как това ще е добре за детето/децата. Не говоря изобщо за секс, а за най-простички и обикновени семейни неща-усмивка, благодарност, уважение, изслушване един на друг, следване на съвет, съобразяване един друг. Когато тези неща ги няма, не виждам смисъл да се продължава. самата мисъл, че не знаеш човекът, с който живееш в какво настроение ще се прибере и дали някоя твоя дума няма предизвика гаден поглед или подмятане, е болезнена и побъркваща. Да се оглеждаш на всяка крачка, да внимаваш за всяка дума, да се съобразяваш с всяко свое действие.... това е лудост...Поне за мен....А в дадената ситуация при мен изобщо не ми минава мисълта да се огледам за принц, с кон или без такъв...за момента ми стига мъжко внимание и претенции.
Толкова е истина това и толкова точно е казано!

Общи условия

Активация на акаунт