Стар Трек : Дискавъри / Star Trek : Discovery

  • 36 679
  • 470
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9 197
Статия за сезон 2 от преди няколко дни
Star Trek: Discovery Season 2 Release Date, Cast, Episodes, Trai …  and More Details

Направи ми впечетляние това,че освен Паик новите епзизоди ще включват ретроспекция за Маикъл и Спок.
Също и това,че ще преминат на по- дипломатическа мисия,а не на военна.

Определено ще е доста различен сезон.

# 256
  • Мнения: 36 489
Пише, че ще е тази есен? Мислех, че чак догодина ще го гледаме, дано да е вярно Simple Smile
Жалко, че не мога да видя клипчето - нямам достъп.

Днес видях тази новина - https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/star-trek-discovery- … zman-take-1120416
Двама режисьори са напуснали, заради оплаквания и за сега на тяхно място ще застане Алекс Кърцман (режисьор и шоурънър е почти едно и също, нали??). Нещо не им изнася бюджета, но доколкото знам, тази платформа (CBS All Access), която прави сериала, е прохождаща и не разполага с възможностите на Нетфликс и Амазон. Те би трябвало да го знаят предварително - не разбирам защо се оплакват. Освен това пише, че двамата уволнени крещели на сценаристите (и един на друг) - все повече такива инциденти излизат наяве - добре, че става дума за хора от двата основни пола, иначе някой можеше да интерпретира поведението им като някаква форма на сексуален тормоз...

# 257
  • Мнения: 9 197
Шоурънър е този, който се занимава с всекидневната организация по дадено шоу.По-скоро е като изпълнителн продуцент,а не като режисьор.

И на мен ми се иска да е тази есен,но се сещам как отлагаха и отлагаха началото на сезон 1,но да нещо такова беше,че се очаква да почне както е запознал е първия сезон.

И аз не го виждам,а и мисля,че е свалено.
Но някои фенове съдят по тази снимка от него,че ще има и нови униформи и комуникатори (дали така се казват ???)
Скрит текст:


# 258
  • Мнения: 36 489
Може би ще има сериал-разклонение за академията, както и такъв, в който ще участва Патрик Стюарт - за това е намеквал във видеото от преди няколко седмици. За втория прочетох, че може би ще е анимиран. Видях новините преди дни, но не ми изглеждат напълно сериозни - по-скоро слухове...Въпреки това, много новинарски сайтове писаха за тези проекти, значи сигурно все пак са истински.
http://www.denofgeek.com/uk/tv/star-trek/58555/star-trek-academy … ies-inches-closer

Допълвам си поста - сега видях, че в сайта, който следя, също са обърнали внимание на новината и Петър е описал нещата много по-добре и подробно: https://scifi.bg/novini/2018/06/chaka-ni-eksploziya-ot-star-trek-seriali/

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 12:01 от Petia Ivailova

# 259
  • Мнения: 36 489
Сериалът е спечелил две награди Сатурн - за най-добър сериал, излъчен в нова медия (това явно значи платформа за гледане) и за най-добра актриса - печели Сонекуа Мартин Грийн Simple Smile
https://en.wikipedia.org/wiki/44th_Saturn_Awards
Обаче нещо не ми вдъхват респект тези награди - уж са престижни, но като гледам, почти всичко, което е излязло на екран миналата година, е номинирано. А и Райън Джонсън е спечелил за най-добър сценарист....
Впрочем, Орвил също печели за най-добър сай-фай сериал, с което не съм много съгласна. Не че е лош, но има по-добри.

# 260
  • Мнения: 9 197
А Дъг Джоунс (Сару) е с номинация за награда Еми за подържащ актьор в драматичен сериал.
За повече инфо тук
Септември месец ще ги раздават наградите.

А някъде мернах,но не се сещам къде,че Шазад Латиф (Аш) е бил в разширения списък.

# 261
  • Мнения: 9 197

В интервю Алекс Курцман (изпълнителния продуцент и съ-създател на сериала) е казал,че сезон 2 ще се излъчи по Netflix в началото на 2019,но добавя в иделния случай.
В същото интервю е споделил,че е подписал  5 годишен договор с ТВ CBS и феновете смятат,че това може да е края на Дискавъри.
Още не е известен броя на епизодите.Спекулират с бройка от 13.

# 262
  • Мнения: 36 489
Защо да е краят на сериала - нали се излъчва и на двете платформи?

# 263
  • Мнения: 9 197
Фенска теория е.
Друга,която видях е,че ще има отделен сериал за Мишел Йео (капитанката).
А и още за една се сещам,че Лорка ще се върне.
Фенски щения.
Обаче бих искала да видя Лорка,ако стане ще е оригиналния.

# 264
  • Мнения: 36 489
Според мен това колко сезона ще е сериалът, зависи само от гледаемоста. Няма официални рейтинги - има спекулации, но повечето платформи си пазят в тайна точните числа.

И аз искам да видя Лорка - не е невъзможно, защото не сме видели истинският да умира. С капитанката ще е трудно. Оригиналната е мъртва, а другата може и да я дадат пак, но мен ме е яд, че й простиха толкова лесно.

# 265
  • Мнения: 36 489
Нови неща от Комик Кон в Сан Диего:
(трейлърът беше публикуван и в друга тема, но го слагам и тук)


Снимки от втори сезон:
Скрит текст:







Видео от панела (още не съм го гледала):



Малко снимки от Комик Кон-а:
Скрит текст:



Курцман е казал, по време на панела, че може и да видим "истинския" Лорка (звучи колебливо), както и че Пайк е негова противоположност като характер (т.е. противоположност на този, когото познаваме, не на другата версия, която още не сме виждали). Той твърди, че втори сезон ще се стреми повече (в сравнение с преди) да свърже новия сериал с познатите събития - както знаем, действието в Стар Терк Дискавъри НЕ СЕ развива в паралелна вселена, за разлика от това във филмите на Ейбрамс. Потвърдени са слуховете, че по някое време ще видим и млада версия на Спок Simple Smile

# 266
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 805
Много ми е обещаващ.

# 267
  • Мнения: 36 489
Ethan Peck ще играе Спок в следващия сезон на Дискавъри. Не мисля, че съм го гледала някъде.
Скрит текст:
Още една интересна новина - от екипа на сериала обявиха, че клингоните ще изглеждат много различно през втория сезон. Нещо увъртат, че били еволюирали, но според мен просто отстъпват под натиска на традиционно настроените фенове.

# 268
  • Мнения: 9 197
А тази новина от преди няколко дни - Patrick Stewart to Return as Capt. Picard in New ‘Star Trek’ Ser … or CBS All Access Smiley
Цял нов сериал Стар Трек.

# 269
  • Мнения: 36 489
Да, ще се гледа Simple Smile

Нещо по-клюкарско - след конвенцията на Стар Трек имаше разни коментари в Туитър и Уилям Шатнър и Джейсън Айзъкс за втори път успяха да се изпокарат. Работата е в това, че по време на конвенцията, Айзъкс казал, че като малък страшно се възхищавал на Кърк, като подчертал, че става дума за капитан Кърк, а не за Уилям Шатнър.
При което последният подскочи и написа в Туитър, как може някакъв непознат да си позволява да го подкача и да го обижда - че го блокира и изобщо не иска да го чува повече - бил жалък, опитвал се да краде от чужда слава и т.н. (и преди го бил блокирал, но после го отблокирал - сега съжалява за това).
Много, много дребнаво. Smirk

Знам за спора, защото следвам и двамата в Туитър. Не съм проследявала в детайли как се развиха нещата, защото се подразних.

Общи условия

Активация на акаунт