Всичко за разделното събиране на отпадъци

  • 21 979
  • 259
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 822
Картоните кутии са в синия контейнер/хартия, въпреки фолиото. Специално съм питала.

# 136
  • Мнения: 19 339
Сега минах през място, където има и синя кофа. На самата кофа има картинка на тетрапак опаковки. Така че явно е в синята кофа, където я има.

# 137
  • Мнения: 3 117
Картоните кутии са в синия контейнер/хартия, въпреки фолиото. Специално съм питала.
Благодаря, имаше значи нужда да попитам. Simple Smile

# 138
  • София
  • Мнения: 1 628
Район Средец защо го няма в списъците?

# 139
  • Мнения: 4 871
Имам един въпрос.
По принцип купувам сирене Маджаров,  опаковано в найлонова опаковка ето така

Добре, това е за жълтата кофа, но въпросът ми е трябва ли да изплакна найлончето? Самото сирене е сухо, няма суроватка, но пак има нужда понякога от изплакване, най-малко за да се махне миризмата, но пък щом бутилките от олио се хвърлят така  Thinking . А щом хора сортират боклука, не ми се иска боклука да вони.

# 140
  • София
  • Мнения: 1 628
Аз изплаквам повечето опаковки ...поне ги трупам чисти докато се съберат и отида до кофите.

# 141
  • Мнения: 3 067
И аз плакна.

# 142
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Момичета, имам питанка Simple Smile Четох пак правилата по повод на блистер от лекарства, който бях запомнила, че не се рециклира ( а преди да ги видя тук, изхвърляхме разделно също Confused ). Та за хартия пишеше да не се изхвърля ако отдолу има специално покритие- метално или пластмасово фолио. Досега такива опаковки изхвърляхме при хартията, даже вчера най- компетентно се изказах по въпроса тук Rolling Eyes Същото пишеше и в една качена тук статия за завода за разделен боклук- " В Пазарджик обаче има инсталация, където могат да се преработват и особено омазнени и замърсени хартии, така че част от тези отпадъци отиват там. В същата инсталация се преработват и кутиите тип тетрапак, като от хартията се отделя алуминиевият слой, разказа ни още Тодор Додов."
Та питам се всъщност рециклира ли се този тип хартия:thinking:

# 143
  • Мнения: 888
Блистер от лекарства, ненужен или с изтекъл срок на годност, с недопити таблетки трябва да се върне в аптека. Не знам всички аптеки ли ги приемат, веднъж в годината имаше акция за събиране на опасни отпадъци преди, с някакъв мобилен бус за София.
Ако в блистер няма хапчета не виждам какъв е проблема да се изхвърли с останалата пластмаса.
Така или иначе и те си ги сортират и сепарират после. Преди да сложат иглу-контейнерите редовно изхвърляха клони, дрехи, биологични отпадъци и какво ли не съм виждал.
Не стига, че правят пари на наш гръб, не благоволяват да си събират контейнерите редовно, нямат достатъчно кофи на повече места, вдигат ги веднъж седмично в най-добрия случай.
При нас тази седмица са пълни от вторник, има торби и по земята. Опорочават цялата идея.
Да видим кога ще ги изпразнят.

# 144
  • Мнения: 888
http://www.eltechresource.com/?cid=50

Този линк може да е полезен за някой.
Фирмата идва безплатно на адрес (има сключен договор с доста общини) и изнася от вратата на дома ви ненужна, стара техника, независимо от габаритите и.
Най ме дразни като видя бай Ганьо как си е изхвърлил стария телевизор или монитор до кофите, минали са циганите, опоска ли са го, а около контейнера е пълно с малки стъкла, пластмаси.

# 145
  • Мнения: 2 386
http://www.eltechresource.com/?cid=50

Този линк може да е полезен за някой.
Фирмата идва безплатно на адрес (има сключен договор с доста общини) и изнася от вратата на дома ви ненужна, стара техника, независимо от габаритите и.
Най ме дразни като видя бай Ганьо как си е изхвърлил стария телевизор или монитор до кофите, минали са циганите, опоска ли са го, а около контейнера е пълно с малки стъкла, пластмаси.


Използвала съм фирмата за да вземат стара пералня от къщи - много съм доволна.
Ползвала съм ги и за компютри.

# 146
  • Мнения: 3 067
Аз смятах да се обадя на екобус, и те идват и вземат безплатно и рециклират, но пише че заплащат и символични суми за уредите.

# 147
  • Мнения: 888
Аз смятах да се обадя на екобус, и те идват и вземат безплатно и рециклират, но пише че заплащат и символични суми за уредите.


http://ekobus.net/  Това е по-добре, не знаех за тях. 5-15 лв. са по-добре от 0 лв. Yum

# 148
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Точно без лекарства вътре ги хвърляхме при пластмасата. Обаче сега като прочетох, че не трябва Thinking Може би се смятат за опасни
Това с изнасянето на техника е супер, само съм чувала, до сега не ни се е налагало да изхвърляме.

# 149
  • Мнения: 3 158
Лекарства не се връщат в аптеката,поне не в България.Няма ред за унищожаването им-отиват в общия боклук.Общините отговарят за подобен род боклуци-стари лекарства,батерии,опасни отпадъци.Правят някакви акции веднъж годишно,но не знам изобщо дали някой е информиран за тях.На страницата на Екобулпак пише,че не може да се изхвърлят блистери,както и опаковки с ламинирани покрития.Търсих го във връзка с една кутия от понички и се оказа,че трябва да е общия боклук.

Общи условия

Активация на акаунт