Октомври дойде! Добре дошло при мен , дете! - Тема 14

  • 34 065
  • 700
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 158
Мами кога започнахте с профилактиката с Вит.Д? Аз имах малко помощ тези дни от майка ми, само в домакинството, че иначе не мога да се оправя, хубавото на нея и е че тя си прави пас и изобщо не се бърка в другите неща.

# 616
  • Мнения: 1 639
Wild Poppy,аз също много ме е страх защото като виждам колко кърма имам и ме е страх какво ще става. Аз спокойно сега изцеждам по 80 мл от двете гърди, а малкия е на 6 дена и мога още поне 20 да изцедя без проблем. Смисъл аз гледам на всяко цедене да изцеждам точната доза за малкия за да не я стимулирам повече ама нали от време навреме го слагам и на гърда че да видя дали ще изяде нещо повече от 30 мл...докато кърмя от едната гърда, от другата тече и то много....направо ужас. То нито хипер нито да нямаш кърма е добре. Иначе малкия спи като порче като си му дам дозата от биберона за деня и се буди пред 3-4 часа дори и нощем, щото още не са почнали коликите де. И вашите бебоци ли бяха така отначало, заспиваха ли на гърда? Аз имам чувството че Стани само това прави, спи, събужда се за малко, хапва си, ама съм забравила, предполагам че е нормално за бебе на 6 дена де.

# 617
  • Мнения: X
Пийкок, радвам се, че е по-добре буболечето Hug
Pink Bear, от 20 ден по 2 капки от вит. Д давам аз.

# 618
  • София
  • Мнения: 5 623
Pink Bear, от 20ти ден по 1 капка вит.Д.

Ема, докъм втората седмица максимум и моя беше същия - яде, спи, ака. Заспиваше и сам, но не е имал тежка жълтеница, за да е от това.

В този ред на мисли, оплаквам се, че зверчето снощи в 9:30 беше изкъпано и нахранено и заспа в ЧЕТИРИ сутринта, като за тоя интервал е имал сумарно един час сън на ръце. Ми яде, ака, пишка, друсах, пях, люлях, в шезлонг го слагах, в леглото, дрънкалки, играчки, баща му го разнася - е нищоо! Давам Био гайа и лефакс, не са му силни коликите, не се гърчи и не червенее. Сега ще спи цял ден и довечера пак. Как да му сменя режима?

# 619
  • Мнения: 766
Момичета, кажете за бебе на 12 дни какво да давам за коликите, много я мъчат а бебезана не помага?

# 620
  • Мнения: 158
 Unknown 16 по каква схема даваш био гайа и лефакса. Ние от снощи сме с колики, така мисля де, гърчи се Беба, плака и цялата беше червена. Две поредни хранения пръснах лефакс и се успокои, днес не съм давала обаче и сме спокойни отново.

# 621
  • Мнения: 18 688
Ема, най-странното е, че гърдите ми дори не са напрегнати. Вероятно съм я притиснала насън, знам ли. Видях, че вероятна причина е и често и кратко сукане, а сега покрай коликите диването си щади коремчето и яде по малко и начесто. Или просто извадих късата клечка. Grinning

# 622
  • Мнения: 1 872
Някой пробва ли с методите за успокоение на др Карп? При нас помагат. Ама и бебчо
досега не е ревал наистина продължително. Само е кисел вечер към 10-11.

# 623
  • Мнения: 267
Ема, най-странното е, че гърдите ми дори не са напрегнати. Вероятно съм я притиснала насън, знам ли. Видях, че вероятна причина е и често и кратко сукане, а сега покрай коликите диването си щади коремчето и яде по малко и начесто. Или просто извадих късата клечка. Grinning
Wild poppy, а какви са симптомите на запишен канал?!
Моето диване си има предпочитания към лявата гърда🤔Ще ми докара някой проблем...да съм подготвена😉

# 624
  • Варна
  • Мнения: 917
Моето бебе отделя миризливи газове... това с някаква чревна инфекция ли се свързва? Притесняеам се... има колики и ака веднъж на ден

# 625
  • Мнения: 1 639
Някой на който му се е случвало или му се случва в момента ще даде ли съвет. Сложих малкия на гърдата и изцока около 50-60 мл, което хубаво ама после си поопипах гърдите по навик още пт първото дете и имам под мишницата малка бучка, мисля че е възможно да е от това че заспах със сутиен и сигурно нещо съм притиснала, и със сина ми се случваше.след цяла нощ спане, после се поотпуска. Обаче викам дай да изцедя повечко да не се запуша и изцедих 150 мл....това е ужасяващо много. Наистина незнам какво да правя. Как да я урегулирам тази кърма? Знам че не трябва да цедя много и докрай, и че.не трябва да е на по-малко от 3.часа,.нещо друго...?

# 626
  • Мнения: 1 872
Ема, и двете гърди ли предлагаш на хранене, или само едната? Ако предлагаш само по една, с паузи от по 6 часа за всяка, би трябвало да намалее.

# 627
  • Мнения: 18 688
Ние редовно се успокояваме с Карп. Свалих си филма, доста ми беше полезен, защото като четях за техниките, определено не си ги представях по начина, по който се правят.

Mrs.Bamboo, втвърдяване/бучка по гърдата е запушеният канал. Колкото по-дълго е запушен, започва да боли, да става горещо мястото, да се вдига t. В момента моето е, колкото пръст дълго и толкова широко.

Ема, цеди само до облекчение, не се улисвай, защото с ел.помпата може да не се усетиш и да прекалиш, а сега не ти трябва.

# 628
  • Мнения: 257
Ема, довчера и аз бях по същия начин. Адски много кърма, бебо не успява да изсуче всичката, а гърдите ми бяха станали чак на червени отоци освен бучките. Вдигнах и температура, много се стреснах. Пих парацетамол, горещ душ +нежен масаж на гърдите, особено около бучките, после изцедих и наложих със зелеви листа. Температурата спадна, а на  следващия ден си взех и лецитин - 4 таблетки ударна доза, после по 2 на ден. То е хранителна добавка. Казаха ми да цедя най-много по 20-30мл от гърда, за да не се пък хиперстимулират. Цедя и двете след всяко хранене и замразявам каквото събера. Слава богу за 2 дена отока спадна и сега чакам и кърмата да се регулира. Бучките също се разкараха за тези дни масажи и зеле.

Моето момче си смуче палеца Frowning Кърмя го на поискване и си суче достатъчно уж, а днес веднага след като пусна зърното след хранене и лакомо си засмука пръста Flushed  Предложих пак гърда, но изглежда пръстчето беше по-хубаво за смукане. Пробвах да дам залъгалка, но не я иска

# 629
  • София
  • Мнения: 5 623
Unknown 16 по каква схема даваш био гайа и лефакса. Ние от снощи сме с колики, така мисля де, гърчи се Беба, плака и цялата беше червена. Две поредни хранения пръснах лефакс и се успокои, днес не съм давала обаче и сме спокойни отново.

Био Гайа сутрин по 5 капки на гладно. Лефакс преди всяко хранене по 1 впръскване, като на нощните не давам.

Общи условия

Активация на акаунт