ВъзкЛоцАттелно-ПодБубителна 57 ЕЛПска

  • 57 532
  • 686
  •   1
Отговори
# 60
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добри, не разбрах обаче кой беше мокър и по хавлия и защо.

# 61
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
аз бе, аз.
къпах се, докато бащицата разтоварва багажа и се появих на вратата по хавлия - суща русалка уголемен модел.
как да не се уплашат милите.
Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 5 656
Снощи синьорина Дреболинда Пианисима с най-голямо нетърпение си облече парадните дрехи за Хелоуин -
Скрит текст:
   
             молец-вампир:

С една приятелка тръгнаха да обикалят по блоковете, пък аз вървя след тях, щот тъмно, нали, кучета, че и хора лоши има. За първи път ще обикаля, трепети големи, радост и пърхане. И разочарование. Тук не ги пуснали във входа, там не им отворили вратата, още по-там открехнали, ама ги наругали и ги изпъдили. Пък децата и песнички си бяха подготвили. Питам ги - а като не ви дадат лакомство, какъв номер ще правите? - като предварително сме се разбрали да няма мазане по дръжките с паста за зъби и чупене на яйца по изтривалките. Те си взели лепящи листчета и като ги напъдят, им лепвали на вратата листче с надпис "тези хора не празнуват Хелоуин". Едночасовото обикаляне, мръзнене и молене да им отворят входовете завърши с по една суха паста в кошничките и огромно разочарование за децата. Счупи й се настроението, а след това трябваше да обяснявам цяла вечер какво им пречи на хората децата да се забавляват на един ден годишно и че нищо лошо не са направили, пък на...

Та и аз това се питам всъщност.

През това време идвали у нас две дечица, бях оставила на Философий вафли, банани и локумчета да раздава, та ги почерпил.
И толкоз.

# 63
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
точно по тази причина Змей Недораслий ходи на парти, а не обикаля блока.
не познавам хората, ако просто не му отворят би било по-добре, но ако отворят и започнат да се карат за чуждите празници и да философстват за Будители vs Тикви ще ми е много неприятно.
Уважихме и будителите Simple Smile яви се на състезание и има 108 точки от 140 възможни Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 5 656
Общоелпска гордост е Змейчо, браво на него!  Heart Eyes

Аз явно така и няма да разбера защо се противопоставят Будители и Тикви  Thinking
Обаче според моите домашни любимци днес имам личен празник, защото съм будител. Поради что, бе, израстъци мамини, питам ги, а те - ами защото будиш всички всяка сутрин за училище и за работа. Викам - ама значи тогава съм будилник, а не будител. Нее, и будител си, настояват те, щото обясняваш комбинаторика и вектори, география и история, и всякакви други глупости така, че хем да ги разберем, хем даже да ни стане интересно. Виден историк съм аз, дръжте се здраво някъде!

А кодките ми снощи, докато сме обикаляли блока, решили да си оправят маникюра върху клавиатурата на лаптопа ми и извадили половината бутони, та сега натискам гумички тук-там  ooooh!

# 65
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
всички сме будители/будилници.

# 66
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Без мен. ЛоДж сама си става, откак я гледах от високо Simple Smile.
Не ме включвайте в списъка на будителите, моля. Bowtie
Напоследък има напредък - споменава, че ѝ се спи още.
Иначе - и това пропускаше.
А ние дружно пропуснахме Хелоуин. Не присъства в праз-
ничния календар, но не от будителски мераци.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 219
Добър вечер!

Първо най-важно да кажа на Лоана, честито порастване и тийнеджърстване! То е такова и за родителските тела.   bouquet bouquet bouquet

Второ, Добри нищо не разбрах от пътуването освен, че след като се прибереш у дома се къпеш!  Crossing Arms

Трето, Свечи, искрено съжалявам за случката снощи. Много неприятно.

И да ви кажа за моите преживелици и влизането в всеобщия дискурс за Хелоуин. Бях на парти. Хубаво беше, щот се събрахме приятели, въпреки че историята с тиквите хич не ми е в календара. За сметка на това се опитах под един безумен пост (в който имаше фактологични грешки от гледна точка на етнологията), че Хелоуин и 1 ноември не си пречат. Все се заричам да не вадя научни аргументи пред широката публика... обаче пусто не се въздържах. Ами широката публика не прави разлика между лични нападки, аргументи и дискусия! Текст по-дълъг от две изречения не се чете, а аргументи от гледна точка на обществени процеси, взаимовръзки и символика на ритуалите, както и причинно-следствени връзки НЕ ВАЖАТ! оно си рупа ли рупа... и в края отсича, че опонента нищо не разбира. Еми не мога! Не е това начинът да се развиваме. Хубаво е, че ви има - дори в несъгласието да търсим допирни точки, а не да се противопоставяме.

 Hug

# 68
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
к'во искаш да знеш за пътуването? освен, че след него се изкъпах Simple Smile

навсякъде питахме за местна храна и в 5 от 7 страни ни предложиха шопска салата Simple Smile в македония също, но била македонска Simple Smile
като питах нещо, в 6 от седемте страни бяха сигурни, че съм от съседната Simple Smile Simple Smile Simple Smile чак се забавлявах Simple Smile

избикаляхме (много ми харесва думичката) забележителностите  и тълпите и си изкарахме супер Simple Smile

# 69
  • Мнения: 35 961
специален поздрав за Свеч  Whistling

Скрит текст:

и за всички, които са били разочаровани по някакъв начин от тиквения празник  Hug

# 70
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
поздрав и от Змей Недораслий Simple Smile

# 71
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
О, Бубич, много е готино! Мисля да го пусна нататък, и други да се изкефят.

И Змеевото е готино.

# 72
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049


Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 73
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Тиквеният празник е най-добре да се срещне с тиквена баница, ама няма ни кой да стърже, ни кой да точи. Само обаче да ми оздравеят пръстите и ще съобщя дали новият ми кухненски плот е годен за точене. Представяте ли си ако не става? Цял месец мерене, мислене, проектиране, къртене, мазане, рязане, сглобяване и изобщо чанч - всичкото всуе. Защото, съгласете се, колкото спретната и нова да е кухнята - няма ли къде да точи човек баница - за какво му е?

Допускам, ще ще е годен.

Аз бях на дегустации. Два вида вино, три ракия, две нови породи ярки и един нов колбасарски цех. Чревоугождах до безобразие.

Русалки, казахте? Любим русалков виц:

Скрит текст:
Пьяные челябинские рыбаки ночью поймали русалку. Наутро оказалось, что это сом, и всем стало смешно и немножко - стыдно.

За Ники:

Скрит текст:
Пияни челябински* рибари през нощта хванали русалка. Сутринта се оказало, че било сом, и на всичко им станало смешно и малко срамно.

*Челябинск е промишлен град на Урал. Тъжната му история е тема за цяла страница, но важното тук е, че в руските вицове той има образа на нещо като нашия Перник. Сурови мъже със специфични виждания за етика, тъй да го речем.

Свеч - мисля, че новата ти форумната вънкашност е отлична!

# 74
  • n/a
  • Мнения: 3 341
И ний завърнали се. По стара елпска традиция - вече изкъпани Simple Smile.
Да благодарим на Добри за поставеното добро начало.  Hug
Леко куц начин да пожелая със закъснение - добра седмица на
всинца елпи и елпеиди  Hug

Общи условия

Активация на акаунт