Ново жилище след продажба на две стари

  • 29 635
  • 328
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 25 847
Емоции, емоции, но трябва да се мисли трезво и прагматично. Поне да го пусне под наем, за да не им е в тежест. Така заключен не е много умно да стои. А сега е чудесен момент за продажба, цените са в небето.

# 286
  • Мнения: 2 499
А какъв му е мотивът да не продава? Какво казва?

# 287
  • София
  • Мнения: 38 950
Ами че ако продадем или ще ги изхарчим бързо като готови пари или ще трябва да теглим заем за друго жилище, а той не иска да теглим още заеми.

От друга страна, аз съм забранила да се тегли заем за ремонт на онова жилище. Той не че се е затърчал да го ремонтира де. Даже не го е почистил.

# 288
  • Мнения: 2 499
По принцип е прав. Има смисъл да се продава жилище, ако веднага парите се използват за друг имот. Ако стоят, дори и да не ги похарчите, бързо се обезценяват.
А казвал ли е каква му е идеята? Какво ще го прави жилището и как вижда във времето вашето разширяване (знам че сте натясно). Предложи му да изработи стратегия. Например живеем хикс години, изплащаме си настоящия заем, след това продаваме, доплащаме за по-голямо с нов заем и т.н.
Ние имахме подобен казус. Продадохме едното жилище, взехме заем и купихме малко по-голямо. В момента живеем в едното жилище, другото се дава под наем и си помагаме за вноската.
При добър план, нещата са осъществими. Но ние с моя мъж сме гъвкави и не се водим от емоции и сантименти.

# 289
  • София
  • Мнения: 38 950
Неговият план е да вземе един бонус ноември, да направи ремонт и да го пуснем под наем.
Това прави една година без да се ползва поне. А през това време вървят сметки.

# 290
  • Мнения: 2 499
Да,но наемът не решава вашия жилищен проблем. Той как предлага да се разширите?

# 291
  • София
  • Мнения: 38 950
Никак. Казва, че децата са големи и скоро ще си хванат пътя. Което е пълна глупост, още поне 6 години голямата ще е с нас, а малкия 12-13. Ако се паднат една смяна, няма къде да си учат.

# 292
  • Мнения: 2 499
Ооох, много е трудно така като се е запънал и не иска да търси решение на проблема.
Не знам какво да ти кажа. Кажи му, че за теб не е вариант да продължавате да живеете натясно. Настоявай му той да търси варианти как да се разширите. На някои хора им трябва повече време, докато им узреят някои идеи. Дано и той да узрее.
От заеми ли се плаши?

# 293
  • София
  • Мнения: 38 950
Според него, с онзи наем ще покриваме сегашния си заем и животът ще ни се види розов.

# 294
  • Мнения: 2 499
Розов и в дядовата ръкавичка.😔
Аз лично не бих си давала апартамента под наем, но вноската ни е голяма, защото искаме да го изплатим в по-кратък срок. Т.е. даваме го от зор, а не заради "големи" печалби.

# 295
  • Мнения: 10 661
Агент, а аз мисля, че съпругът ти е прав. Цените на имотите са нереални в момента...

# 296
  • Мнения: 25 847
Агент, а аз мисля, че съпругът ти е прав. Цените на имотите са нереални в момента...
Точно защото цените са във пика си, сега е момента да се отървеш от панелка в непривлекателен район, за ремонт. Не е казано, че парите трябва да ги издумкат, хора с финансова култура са все пак, имат и кредит който чака погасяване.

# 297
  • Мнения: X
Точно защото цените са във пика си, сега е момента да се отървеш от панелка в непривлекателен район, за ремонт.
Абсолютно вярно. Максимум година, в краен случай, две и цените ще тръгнат надолу. Сега е моментът за продаване.

# 298
  • Мнения: X
Да е някое хубаво жилище, в хубав район, че да му се свиди. И да иска да го запази за децата..
Ама както сте натясно и със заем.. Безсмислено е.

Защо не му предложиш ако го продаде, да покриете сегашния заем и да си живеете малко така. А след време да продадете този и да доплатите за друг.

# 299
  • Мнения: X
Давате много хубави предложения, но те биха имали смисъл, само за прагматичен човек. От писанията на Агент съм останала с впечатление, че мъжът ѝ е доста опак, емоционален и непрагматичен чешит, така че всички умни идеи са напразни,

Общи условия

Активация на акаунт