Ново жилище след продажба на две стари

  • 29 620
  • 328
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 577
Агент , не съм чела назад, но възможно ли е да не иска да продава, защото е само негово? Иначе моментът е най-подходящият за стара панелка. След 10 г. ще е непродаваем. Ако е толкова непреклонен за продажба, не е ли по-добре да вземете заем за ремонт и да го дадете поне под наем? Идва ми и друга идея, но е идиотска - ако е двустайно, да го пооправите, да живеете там временно, да продадете вашия и да купите нов,  по-голям. После давате този под наем и си помагате за новия заем.

# 301
  • Мнения: 25 813
Имаше хубави идеи, но явно удря на камък с комуникацията.

# 302
  • София
  • Мнения: 3 687
Не е до комуникация. Вие бихте ли си продали наследствения имот, ако имате покрив над главата си? Аз лично не. И какви разходи щом никой не живее? Само един годишен данък, сигурно е около 100 лв. Казал е че ще ремонтира.

По-добре две жилища осигурява си и двете деца горе долу по  равно.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 22:12 от Тук съм

# 303
  • Мнения: 25 813
Не е до комуникация. Вие бихте ли си продали наследствения имот, ако имате покрив над главата си? Аз лично не. И какви разходи щом никой не живее? Само един годишен данък, сигурно е около 100 лв. Казал е че ще ремонтира.

По-добре две жилища осигурява си и двете деца горе долу по  равно.
Чакай малко сега... Ако имам наследствен имот, който е за ремонт и във времето само ще губи от стойността си, ще го продам. Ако съм навряна в 55 м2 с 2 големи деца, пак ще го продам и ще завъртя нещата да се разширим. Ако съм си добре и не ми трябват пари, пак ще го давам под наем, да не пустее...Но да му ударя ключ и да си заровя главата в пясъка няма как.

# 304
  • София
  • Мнения: 3 687
То пък като ще забогатее с  едни 200-300 лв. месечно от наем. Кой знае какви мизерници ще дойдат. По-добре  ключ и да чака. Не влага  пари. Ей така отгоре му е дошъл.

# 305
  • София
  • Мнения: 38 711
Напротив, всеки месец идват разни сметки, горе-долу 50 и нагоре лв иммного ме нервират!
И да. Като си направя сметка, то ние няма да можем даже ремонта да изплатим с този наем!

# 306
  • Мнения: 25 813
То пък като ще забогатее с  едни 200-300 лв. месечно от наем. Кой знае какви мизерници ще дойдат. По-добре  ключ и да чака. Не влага  пари. Ей така отгоре му е дошъл.
Въпрос на гледна точка, аз бих предпочела да ми идват 300лв, то е за ремонт така или иначе.

# 307
  • Мнения: 10 568
Не бих държала заключено жилище, от което може да се изкарат някакви пари. 300 лева са си 300 лева, за една година 3600, кой ги дава.

Агент, откъде се генерират тези сметки. 50 лева за жилище в което не се живее са доста пари според мен.

# 308
  • София
  • Мнения: 38 711
Ха де, ще ходя да се разправям.

# 309
  • София
  • Мнения: 3 687
Напротив, всеки месец идват разни сметки, горе-долу 50 и нагоре лв иммного ме нервират!
И да. Като си направя сметка, то ние няма да можем даже ремонта да изплатим с този наем!

Какви и за какво са тези сметки? Нали никой не живее.






# 310
  • София
  • Мнения: 16 111
ако има парно - всеки месец се плаща %сградна инсталация.
Соф. вода също пишат прогнозни сметки, според минали месеци.
Засичат, ако им отвориш 1 -2 пъти годишно.
Уж приемат някакъв самоотчет по тел., но ...
Ако наследника е ходил и светвал лампа - пак се отчитат няколко лв.
От двата монополиста ще се съберат 50 лв. без проблеми.
Нали има и сметки към блока - фонд Ремонти го направиха задължителен, минимум 5 лв.
Нещо за чистачка, асансьор и подобни - още 10 лв.

# 311
  • Мнения: 25 813

Какви и за какво са тези сметки? Нали никой не живее.



Ако има някакво потребление за ток. Домоуправител, такси...малко, по малко...

Не бих държала заключено жилище, от което може да се изкарат някакви пари. 300 лева са си 300 лева, за една година 3600, кой ги дава.
 

+1

# 312
  • София
  • Мнения: 3 687
Е аз пък бих. Защото в ОК 300 лв. ще взимат само ако е ремонтирано. Това означава още кредити. И къде е келепира?
Ако сметките са за парно, след изравнителната ще намалеят. Сметките не са от една крушка. На инкасатора на Соф. вода съм казала, че никой не живее - 0 ми  е отчета. Отварям веднъж годишно да засича.

Последна редакция: сб, 16 юни 2018, 23:14 от Тук съм

# 313
  • София
  • Мнения: 38 711
С електричеството се оправих. Теца и водата нещо не са в ред.

# 314
  • Мнения: X
Е аз пък бих. Защото в ОК 300 лв. ще взимат само ако е ремонтирано.
Като намериш в София жилище под наем за 300 лева, свирни. Дори гарсониерите в Западен парк удариха 500.

Общи условия

Активация на акаунт