8 клас - в крак със новите порядки и все още със догадки( със щот е поезия)

  • 81 667
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Русе
  • Мнения: 11 928
Та искам да попитам, вашите деца взеха ли коренуването? До къде сте с материала по математика?
  В момента са на коренуване. Изрази с корени. Голяма мъка. Днес вече за втори ден ще обяснявам три задачи.

# 646
  • Мнения: X
Моят син се е записал да участва на олимпиадата по математика (ходи от 5 клас). Обаче гледаме примерните задачи и там задачи с корени, а нашите са далече от тези уроци. Изглежда много са изостанали с материала, обаче трудно се ориентирам, защото нали се водят че са по нова програма. Та искам да попитам, вашите деца взеха ли коренуването? До къде сте с материала по математика?
Ключът е в червеното. Simple Smile По старата програма се започваше с коренуване.

# 647
  • София
  • Мнения: 4 094
Smiling Imp догодина ще е интересното, като учат математика на английски, сборника и учебника са на български, работните листа и тестовете са на английски... Ще дойде времето на бисерите за някой "толкова разсеян" Smiling Imp
Само с математиката е такава мешАвица с "англериан" Wink иначе само профилните дисциплини са им по двата учебника - и американския и българския (11-12клас) (Нооо.... българска диплома=> МОН =>учебен план, съгласно изисквания на МОН Head Band)

  Абе на моето и сега не му е езиков проблема.  Whistling Като си беше написано на чист български, какво? Тва бедра и ребра е все едно и също. Да не говорим, че се съмнявам да знае значението на "бедра" извън геометрията.  hahaha
 

Да ти кажа, пък аз в началото си мислех, че не може да е толкова трудно, а сега започвам да мисля, че никак не е лесно това училище - изисква да си непрекъснато на ниво, защото дори и отнощението ти към часа влияе на оценката.


  Именно, Роси. Не се изискват само академични знания, а и отношение, подготовка, поведение и т.н. На всеки се случва да не е перфектен в даден момент, но това не влияе чак толкова на крайната оценка. Примерно по ESL резултатите от тестовете са им 30-ина%, 20% от финалния тест и другите се допълват от подготовка, домашни, поведения и проекти. При отговорно и положително отношение към предмета може спокойно да коригираш малки пропуски.
  Моето има две 0% и едно под 50%. Успехът беше към средна тройка. Знаеш ли как се стегна, пита учителите, прави упражнения  с думи в онова, дето не му помня името, и за 2 седмици изкара 2*100%, 1*93 и 1*87. И успехът вече е средна четворка. Ако се стегне и не клинчи от упражнения, спокойно може да докара висока 5-ица до края на срока. Ама това означава да си е извадил компютъра навреме(там е с 80%), да взима участие (пак 80%), да чете до край какво се иска от него. А това са много по-конкретни цели, върху които да се фокусира, а не да се очаква, че изведнъж ще стане гениален и ще е без грешка по всичко.
  По философия не изчаках госпожата, разбрах, че влизаме на групи и се говори за всички по принцип. И понеже преди това други родители бяха разказали какво им е казала (същото като на теб и на Пенева преди години  Laughing ), а аз напълно споделям мнението й и много отдавна му говоря същите неща, реших, че няма смисъл да правя навалица и си тръгнах.
Скрит текст:
А и я познавам покрай работата ми, много я харесвам и тя мен и предпочетох хлапето да остане анонимно.  Wink

# 648
  • Мнения: X
Тъй като наскоро обсъждахте олимпиадата по БЕЛ, копирам мнението си от темата за олимпиадите.
Нов начален час за олимпиадата по БЕЛ.
Тъй като по решение на МОН изпитният тест за VІІІ-Х клас ще бъде предоставен на всички РУО в 9:30 ч., за начален час на олимпиадата за всички класове и групи се определя 10:00 ч. Изпитните материали ще бъдат изпратени на официалните интернет адреси на всички училища на 17.12.2017 г. в 9:45 часа.

Източник

# 649
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 641
За рождения ден тази година, Дени си е поканила 7 деца от новото училище в къщи едната вечер. Ще намерят с какво да се забавляват предполагам, не ги мисля.  А на другия ден си е поканила 3 деца от старото училище - пак в къщи. Така ми е доста лесно и хем не ги мисля къде са Simple Smile

aunt Ogg твоят младеж пак ме разсмя с тези ребра Joy

# 650
  • Мнения: 14 133
Ели, браво на Алекс.
Бързо оздравяване и на Калоян.

# 651
  • София
  • Мнения: 4 889
Рожден ден.... Зависи от бюджета. Ако сте склонни да похарчите около 200 лв препоръчвам залата на Калипсо. Много е подходящо за тийнове.

# 652
  • София
  • Мнения: 3 536
Моето никога не би сбъркало бедра с ребра и дроб с далак , но като заговори за математика определено ми трябва преводач. Оня ден били взели адресната система с паничката.
Дали някой може да се досети какво е туй чудо?
Скрит текст:
Паничката е графиката на квадратната функция, а адресната система е координатната

# 653
  • столицата
  • Мнения: 3 852
И моето се е записало за вси4ки олимпиади.  Laughing Едва ли ще се готви специално. По мат са  по4нали корените. май трябва да хвърля един поглед 4е понякога си измисля свои на4ини за решаване Sunglasses
Габи, какво е това Калипсо
Аз се насо4вам към домашно празнуване в празен апартамент на близки newsm78 Но пък дали няма да им е ску4но Rolling Eyes Поне няма да сме ограни4ени вав времето

# 654
  • sofia
  • Мнения: 1 191
Здравейте, по математика излиза, че набора е доста назад. Сега са на медицентър на триъгълника. Учителят им не е съвсем читав имам чувството - като им проверява контролни, забравя да провери задачи и децата му казват, че е пропуснал. Дава на контролните задачи с грешни условия - последното на векторите беше с грешно зададена задача, която пак децата са открили. Наборът ми каза, че господинът изглеждал така, все едно е пил поне две чаши ракия преди работа. Thinking То вярно, че не е лесно да си учител по математика в хуманитарна гимназия, но чак пък толкова. Rolling Eyes
Иначе на набора му е доста трудно и е доста натоварен. В понеделник и сряда остава след часовете на СИП по АЕ, във вторник остава на консултации по латински, в четвъртък ходи на урок по италиански, само петъка му е свободен. Тогава уж ще ходи на тренировки, но напоследък имат организирани кулутурни мероприятия - миналата седмица театър, тази седмица концерт.
Записал се е на олимпиада по философия и физика. Като чух за физиката щях да падна просто, питах го да не е вдигнал температура. Laughing

# 655
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
....
Моят син се е записал да участва на олимпиадата по математика (ходи от 5 клас). Обаче гледаме примерните задачи и там задачи с корени, а нашите са далече от тези уроци. Изглежда много са изостанали с материала, обаче трудно се ориентирам, защото нали се водят че са по нова програма. Та искам да попитам, вашите деца взеха ли коренуването? До къде сте с материала по математика?
Vyara D, нашия клас днес започват уроците за коренуването  newsm78
А що се отнася до РС, втора среща още не е насрочена в нашата гимназия.
galimar, и аз поощрявам наборката, защото тази година има мерак за участие в олимпиадите... В старото училище въобще не им казваха за олимпиади, състезания и т.н. В голяма изолация бяха  Sick Тя, математичката беше ужасна направо... ooooh!

# 656
  • София
  • Мнения: 4 889
Калипсо е заведение със специално обособена зала за тийн рождени дни на долния етаж. Атмосферата е много мофетна, атрактивна е за тийновете- сепарета, приглушена светлина  голям дансинг. Залата е безплатна, плащате само консумацията на децата. Ако искате, може да си доведете ди джей или да ползвате техния срещу 50 лева. Просто е вариант за всички, които нямат големи апартаменти и не могат или не искат да предоставят дома си на банда тийнейджъри. Последният рожден ден на моя младеж беше в Мола и за 5-6 деца ни струваше близо 200 лв.- кино и хапване. Аз лично мисля да заложа на Калипсо, ако се навие младежът.

# 657
  • Мнения: 8 236
Сега сме на тема РД на малката, но покрай търсенето за нея открих товa http://area52trampolinepark.com/bg/what-is-inside]http://area52t … bg/what-is-inside

# 658
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Добро утро, мами  bye

Сега сме на тема РД на малката, но покрай търсенето за нея открих товa http://area52trampolinepark.com/bg/what-is-inside]http://area52t … bg/what-is-inside
peneva_a, и аз хвърлих преди няколко дена поглед на това предложение - за залата трябвало специални чорапи да си закупят потребителите, май онлайн можело да се закупят  newsm78 Иначе ми се видя интересно дори за тийновете  Peace И DJ предлагат за тях.
Днес осмокласничката ще представя своя презентация на ИЕ за една от провинциите на Испания. Дано се представи успешно newsm10 За 23 ноември беше планирана, но... бавно минават учениците и днес й дойде реда...

Успешен ден на всички love001

# 659
  • София
  • Мнения: 4 889
Снощи моят младеж още от вратата почна: Мамо, имам тройка на есето по български... И аз като започнах една тирада, ама много задълбочена, даже наказание измислих в движение. Изслуша ме и после ми вика: Майтап бе мамче, имам петица. Wink

Общи условия

Активация на акаунт