Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 704
  • 744
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 899
mara70, щом ти е харесала "Дума Ки", "Торба с кости" е сходна на нея Wink

Vasencetto, съветвам да проявиш търпение с "Томичукалата". Действието се развива бавно, по-бавно от обикновеното за Кинг и това отказва много хора да стигнат до края. Спомням си, че лично аз я четох като на инат, от рода на "Щом е на Кинг ТРЯБВА да я прочета." Ако беше на друг автор със сигурност щях да я зарежа и щеше да е грешка. Финалът ми отвя главата. И то години преди да се появят други книги, че и филми, аналогии на които ще срещнеш в сюжета.

# 496
  • София
  • Мнения: 314
Четем Simple Smile Само, че не Кинг, понеже почти всичко негово съм прочела и се развличам с други мрачни романчета. Simple Smile

# 497
  • Мнения: 152
Kally May, благодаря, че ми каза, но докато стигна до  нея, доста време ще мине даже не съм я купила още.Disappointed RelievedСега ме чака писане на курсова работа по международни отношения и външна политика за четвъртък и казуси и задачи по стратегически мениджмънт за университета, но имам 3-4 почивни дни след това и съм си казала, че тогава ще чета трилогията "Мистър Мерцедес", че откога се каня пък за рождения си ден миналия месец си купих най-накрая "Край на дежурството".

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 16:34 от mara70

# 498
  • Мнения: 21 463
Здравейте, имам син на 13г., луд фен на Стивън Кинг, обаче на филмите по негови книги..... За съжаление не обича да чете. Ще ми се да му подаря книга от автора, ама такава, по която няма филм, защото ще види филма и ще захвърли книгата.....Та кое заглавие на Кинг, по което няма филм бихте ми препоръчали, така, че да го завладее и да почне да чете това диване?!?! Благодаря Ви Simple Smile

Защото не му вземеш някой от сборниците с разкази, те са хубави и се четат лесно, не са дълги. Или втората част на Четири след полунощ - там са Библиотечна полиция и Слънчевото куче. Мисля, че не са екранизирани.

# 499
  • София
  • Мнения: 11 472
Четем Simple Smile Само, че не Кинг, понеже почти всичко негово съм прочела и се развличам с други мрачни романчета. Simple Smile
Какви например, споделете някои мрачни романчета;)))

# 500
  • София
  • Мнения: 314
Четем Simple Smile Само, че не Кинг, понеже почти всичко негово съм прочела и се развличам с други мрачни романчета. Simple Smile
Какви например, споделете някои мрачни романчета;)))


Ами книгите на Джонатан Баркър, на мен ми допаднаха.Също така : "Осем перфектни убийства", "Престъпления с неочакван край", "Стаено зло", "Хана сама вкъщи", "Намисли си число", "Детето", "Верити", поредицата за Ким Стоун : "Игри на злото","Сподавен списък", разбира се и малко от Лъвкрафт и По. Но се случва и да зацикля и да не ми потръгне никоя книга, тогава просто препрочитам нещо любимо от Кинг. Изборените книги са наистина приятни за чете, прочела съм и други, които не са толкова добри за споменаване. Но колкото и добра книга да  чета, Кинг си остава единствения, който може да получи 5 звезди. Simple Smile

# 501
  • Мнения: 5 741
Четем Simple Smile Само, че не Кинг, понеже почти всичко негово съм прочела и се развличам с други мрачни романчета. Simple Smile
Какви например, споделете някои мрачни романчета;)))
Джон Конъли препоръчвам, той ми е голям любимец.

# 502
  • Мнения: 424
В момента и аз съм на вълна Джон Конъли и поредицата за Чарли Паркър. Много ми харесва и книгите са много и историите интересни... Толкова ми допадна даже чета предпоследната книга на английски. 😁😁

# 503
  • Мнения: 5 741
В момента и аз съм на вълна Джон Конъли и поредицата за Чарли Паркър. Много ми харесва и книгите са много и историите интересни... Толкова ми допадна даже чета предпоследната книга на английски. 😁😁
“ Книга на костите”? Тя излезе на български. Чакам сега последната от поредицата. Извинявам се за спама.

# 504
  • София
  • Мнения: 314
Меган, благодаря за препоръката, може би ще почна да чета него, защото напоследък доста се изчерпах от към интересни неща. Честно казано, мислех през 2021 да прочета всички книги на Кинг, в последователността, в която ги е публикувал.

# 505
  • Мнения: 5 741
Меган, благодаря за препоръката, може би ще почна да чета него, защото напоследък доста се изчерпах от към интересни неща. Честно казано, мислех през 2021 да прочета всички книги на Кинг, в последователността, в която ги е публикувал.
Чети ги хронологично, всяка книга е с различна история, но има герои които се появяват в доста от книгите, а и личния живот на Паркър търпи развитие. Това лято ги препрочитах и ми доставиха същото удоволствие като при първия прочит. Първите книги са си основно криминални истории, но в следващите започват да се появяват и свръхестествени моменти.И за да не е спам, да си кажа, че още не съм чела "Ако има кръв", приготвила съм я за отпуската по Коледа.

# 506
  • Мнения: 2 117
Billie Jean, благодаря за споделените книги.Всички съм си ги добавила в любими и ще ги следя, а веднага поръчах двете на Анджела Марсънс и "Верити" - намалени са в Ориндж.

# 507
  • София
  • Мнения: 314
Billie Jean, благодаря за споделените книги.Всички съм си ги добавила в любими и ще ги следя, а веднага поръчах двете на Анджела Марсънс и "Верити" - намалени са в Ориндж.


Книгите на Анджела Марсънс ги открих случайно, много приятно очарована бях. Верити също е приятна изненада, на скоро видях, че автора на Верити има още две книги, нямам отзиви защото ги нямам, дано да са добри. Отделно съм чела и други книги, но не ме впечатлиха така както изброение. А книгите, които чакат ред да бъдат прочетени са поредицата Метро 2033 и т.н. и всички останали на автора, но още не им е дошло времето.
И за да не се оклонявам от темата Кинг, през тази година си попълних колекцията за детектив Ходжис, от трите книги имах и бях чела само "Търси се". Доста негативни отзиви бях чела, за тези три книги, но на мен доста ми допаднаха, а и беше добро опреснение понеже са свързани с "Ако има кръв". За което ти завижам, че не си чела Меган. Когато излизат нови книги на Кинг винаги има едно притеснение дали ще е добра и т.н. е според мен този сборник си е добрия стар Кинг, така че ще бъде вълнуващо да им се насладиш. Simple Smile

# 508
  • Мнения: 766
Четох скоро "Бягащия човек" - истинско удоволствие!
Започнах "Играта на Джералд" - отегчи ме още в началото, разгърнах средата и към края - не ми допадна и няма да я чета.

# 509
  • Мнения: 371
Скрит текст:
Към тази колекция до към 20 декември ще добавя Кери, Бурята на века и Бягащият човек.
Много съм щастлива, това е коледният подарък на съпруга ми към мен Simple Smile

П.С. Моят подарък за него е Хобит, Властелинът на пръстените и Недовършени предания на Толкин.

Общи условия

Активация на акаунт