Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 790
  • 744
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 119
Vasencetto, страхотна колекция! Не забелязах "Другият"?...

# 511
  • Мнения: 372
Vasencetto, страхотна колекция! Не забелязах "Другият"?...

Четох го от библиотеката. Още го нямам. Simple Smile
Но той ми е по-назад в списъка за "искам да купя" - първо - защото го четох съвсем скоро и второ - защото преди него са: "Под купола", "Сърца в Атлантида" и "Тъмната кула"- нямам нито една от тях все още.
Много ми е "млада" колекцията, едва преди година почнах да си купувам книги на Кинг.
Преди това- основно книжки с приказки, енциклопедии и учебници за децата.

# 512
  • София
  • Мнения: 316
Скрит текст:
Към тази колекция до към 20 декември ще добавя Кери, Бурята на века и Бягащият човек.
Много съм щастлива, това е коледният подарък на съпруга ми към мен Simple Smile

П.С. Моят подарък за него е Хобит, Властелинът на пръстените и Недовършени предания на Толкин.


Страхотни подаръци и не само Кинг, Толкин също е друга вселена. "Тъмната кула" има ново издание с твърда корица, но не знам дали цената не е по-висока. С упорство се събират книги, на мен ми остават само 4-ри (не броя новата, която предстои през март) и една единствена, която може би няма да открия, прословутото "Гробиште" .
П.С. Когато купя и последните 4-ри книги ще се похваля и с моята колекция. Simple Smile

# 513
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Аз се чудя на нещо.. Не знам дали това е правилната тема..ама..
Често в книгите на Стивън Кинг се споменава пиене на аспирин / като обезболяващо/ едва ли не с шепи, дори и от деца.. Ами това си е опасно .. или американския аспирин не е като нашия аспирин??

# 514
  • София
  • Мнения: 2 007
Аз се чудя на нещо.. Не знам дали това е правилната тема..ама..
Често в книгите на Стивън Кинг се споменава пиене на аспирин / като обезболяващо/ едва ли не с шепи, дори и от деца.. Ами това си е опасно .. или американския аспирин не е като нашия аспирин??
По-скоро американските тела не са като нашите Satisfied Общата им култура явно и тя. Масово по филми и книги американците лекуват с аспирин всичко от махмурлук, през настинка та до огнестрелна рана. Ама и на мен ми е любопитно някой познаващ ги отблизо да каже дали наистина е така.

# 515
  • Мнения: 2 119
Снощи до късна доба четох "Град Отчаяние". Принудих се да я оставя, защото рискувах после да сънувам кошмари!
От години не съм чела нещо толкова въздействащо ми! Невероятна тръпка е! На много пъти се насълзявах, веднъж ревах. А съм стигнала само до средата.
Но защо винаги в книгите на Кинг, има смърт на деца?!...Гадно е!

# 516
  • София
  • Мнения: 316
Снощи до късна доба четох "Град Отчаяние". Принудих се да я оставя, защото рискувах после да сънувам кошмари!
От години не съм чела нещо толкова въздействащо ми! Невероятна тръпка е! На много пъти се насълзявах, веднъж ревах. А съм стигнала само до средата.
Но защо винаги в книгите на Кинг, има смърт на деца?!...Гадно е!


Е не във всички негови книги... Но да доста често убива деца и то по брутален начин.

# 517
  • Мнения: 21 571
Аз се чудя на нещо.. Не знам дали това е правилната тема..ама..
Често в книгите на Стивън Кинг се споменава пиене на аспирин / като обезболяващо/ едва ли не с шепи, дори и от деца.. Ами това си е опасно .. или американския аспирин не е като нашия аспирин??
По-скоро американските тела не са като нашите Satisfied Общата им култура явно и тя. Масово по филми и книги американците лекуват с аспирин всичко от махмурлук, през настинка та до огнестрелна рана. Ама и на мен ми е любопитно някой познаващ ги отблизо да каже дали наистина е така.

Аспирин не се дава на малки деца и не се пие толкова често сравнително отскоро, от 20тина години. Преди беше най-масовото лекарство и у нас. Като много малки деца с това ни лекуваха - аспирин, амидофен за температура и аналгин за болка, толкоз Simple Smile Не е чудно, че в по-старите книги на Кинг се споменава. Сега не знам каква е концепцията в Щатите по отнощение на аспирина, когато се роди детето ми вече на децата не се даваше аспирин.

Аз да похваля първата новела от "Ако има кръв". Много е кинговска, може да събуди доста плащеща представа за едно съвсем тривиално предметче от ежедневието. Втората , обаче ми е много скучна и съм закъсала по средата.

# 518
  • София
  • Мнения: 11 492
Аспиринът е като уискито и цигарите в старите криминални романи. Не може да не знаете. Буквално на Джеймс Хадли Чйес и мнозина други, на всяка страница е - наля си 2 пръста скоч. Цигарите - също. Та в САЩ, до неотдавна, Малборо яздеше кон и беше номер 1! Забравяте тези времена.
Аспиринът при Стивън мисля, че е най-вече при махмурлук, пък и книгите му се превеждат по цвят свят, няма да пишат алка залцер или някое местно завъртяно:). В други романи пишат - прие пеницилин, а не примерно - доксациклин.

# 519
  • Мнения: 21 571
За махмурлук, или като натупат някого, глътне една шепа аспирин.

Аз понеже продължавам да се боря с "Ако има кръв" и след като  преодолях втората новела, която не разбрах напълно, сега съм на третата. Тя се явява нещо като продължение на крими историите от поредицата  за  Бил Ходжис, "Мистър Мерцедес" и прочие. И там героинята си припомня нещо, което детективът и е казал, обучавайки я, а именно, че лицата на всички хора се делят на два типа - едните приличат на лисица, а другите на прасе. Това всъщност се оказа, че не го е измислил Стивън Кинг, а Ед Макбейн, който също е упоменат, като един от двамата любими автори на героя на Кинг и макар да не го пише изрично в новелата, явно полицаят го е научил от негов роман.

В резултат на тая работа аз втори ден
до умопомрачение наблюдавам всички лица по телевизията, понеже вече уподобих познатите си, и верно, всички човешки лица се свеждат до една от двете форми, като се гледа формата на лицето, очите, скулите , формата на очите едни определено са лисичи, а другите - от прасешки тип. Simple Smile

# 520
  • Мнения: 153
Здравейте! Вчера прочетох "Мистър Мерцедес" много ми хареса въпреки  резервите с който подходих към книгата започнах "Търси се" прочетох 120 стр от нея добра е засега.

Започнах днес и сериала в момента гледам 5 епизод на 1 сезон много добри актьори и актьорска игра.

2 сезон е написан по "Търси се" нали?
Първо да прочета книгата и после да гледам сезона за да не видя нещо от сюжета което не съм прочела нали?

Последна редакция: ср, 23 дек 2020, 13:23 от mara70

# 521
  • Мнения: 21 571
Разбира се, първо прочети книгата. Винаги се прави така. Simple Smile

# 522
  • Мнения: 75
Има тема за Стивън Кинг и сега да я открия!😁
Признавам, че доста често препрочитам някоя книга - просто, защото ми липсва неговият стил и изказ.
Весели празници, момичета!

# 523
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
И аз съм така! Ето, сега например, много ми се чете Кинг, а мога само старите неща да чета, защото няма нови. Ще си препрочета Роуз Мадър или Историята на Лизи май. Всичко съм изчела.

Честита Коледа на всички! Бъдете здрави, вие и семействата ви.

# 524
  • Мнения: 3 269
Хей, здравейте! И аз откривам темата сега, а съм  голяма почитателка на Кинг.
Личен фаворит ми е “Неизживени спомени”. Последно прочетох “Извисяване”.  Хареса ми. Финалът ме разочарова на момента, но като поразмислих си имаше своя чар. Сега ще започна “Другият”.

Общи условия

Активация на акаунт