Темата за СТИВЪН КИНГ - №14

  • 66 873
  • 744
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 153
Здравейте! Вчера завърших "Търси се".
Много ми хареса успя и да ме уплаши:
Скрит текст:
моментът когато Морис стреля по Линда Саубърс

Имам си и любим цитат от нея:
Скрит текст:
"Сред най- открития в живота на читателите е фактът, че са читатели, което означава не само да умееш да четеш, но и да обича книгите. Да си влюбен в тях страстно и безнадежно."

 
Започнах "Край на дежурството" съвсем в началото съм прочела съм само 18 страници, но ми харесва прочетеното досега.

Последна редакция: вт, 29 дек 2020, 10:08 от bubanka

# 526
  • Мнения: 7 690
Аз намерих "Прокълнатият Сейлъмс лот" в библиотеката, та съм подхванала нея. Добре върви, на места прекалено описателна, на места малко скучна. По средата съм, но усещам, че няма да е нещо "уау".  Мисля да продължа с двата тома на "Сблъсък" след това.

# 527
  • Мнения: 779
Прочетох "Страшни сънища за продан" - първа част. Това са сборник разкази, имам и втора част. Добри са.
Започнах "Институтът".

# 528
  • Мнения: 3 269
“Сейлъмс лот” не ми хареса на мен. Не можах да я дочета.
Hastar, сподели впечатления за “Институтът” като напреднеш. Двоумях се дали да започна него или “Другият”.

# 529
  • Мнения: 7 690
"Институтът" беше интересна. Не бих казала, че е страшна или напрегната, но е увлекателна и не искаш да я оставяш докато не я прочетеш до край.
Краят беше малко претупан, но като цяло добра книга. Малко различна от стила на Кинг, който предпочитам, лично аз.

# 530
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 064
На мен "Сейлъмс Лот" ми беше харесала.Мисля че е една от добрите книги на Стивън Кинг.Ще я запомня и с това че при нея в някои пасажи съм брал такъв страх,както в никоя друга книга.Но това беше преди доста време.

# 531
  • Мнения: 7 690
Такива усещания ми е носила само "Гробище за домашни любимци". Оттам насетне всяка книга на Кинг сравнявам с нея и се надявам да ме доближи до тези чувства, но не успява. Въпреки всичко книгите му носят някаква особена енергия и рядко попадам на наистина слаба. С изключение на Шоушенк. Не ме грабва и не ме грабва, а колко пъти я почвах аз си знам.

# 532
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 064
И "Гробище за домашни любимци" не е лоша."Талисманът" беше последната книга засега която прочетох от Кинг,но с нищо не я запомних,освен с това че беше бая обемиста.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 18 048
При мен с "То"  изпитах, най-големия ужас.
В момента съм на "Доктор Сън" и също е доста зловещо...  и някак навява чувството на безнадеждност и обреченост.. Бррр....

# 534
  • София
  • Мнения: 4 904
"Талисманът" беше последната книга засега която прочетох от Кинг,но с нищо не я запомних,освен с това че беше бая обемиста.
"Талисманът" е по-скоро детска, затова най-вероятно не те е впечатлила кой знае колко.
Но сърдечно ти препоръчвам да вземеш втората й част - "Черният дом" - за мен това е една отнай-бруталните книги на Кинг.

# 535
  • Мнения: 779
“Сейлъмс лот” не ми хареса на мен. Не можах да я дочета.
Hastar, сподели впечатления за “Институтът” като напреднеш. Двоумях се дали да започна него или “Другият”.

Ами до средата съм. Много резки преходи отначало. Както вървиш и си свирукаш и е едно спокойно и ведро и! Бам! Попадаш в дупка и си чупиш крака, че и не можеш да излезеш от нея... Образно казано. Към средата съм, каквото се е завързало - завързало, но подозирам, че ще има още "дупки" ... Да видим как ще стигна до края.)))

# 536
  • Мнения: 153
Честита 2021 скъпи съфорумци. Пожелавам Ви много здраве, късмет,
по-пълни Кинг колекции и време да им се насладите напълно.

С коя книга започвате новата година?
Коя смятате да е първата книга която ще прочетете през годината?

Аз започвам годината с "Край на дежурството".
Смятам първата прочетена през 2021 да бъде "Пожарникаря" на Джо Хил.

# 537
  • София
  • Мнения: 320
Честита 2021 скъпи съфорумци. Пожелавам Ви много здраве, късмет,
по-пълни Кинг колекции и време да им се насладите напълно.

С коя книга започвате новата година?
Коя смятате да е първата книга която ще прочетете през годината?

Аз започвам годината с "Край на дежурството".
Смятам първата прочетена през 2021 да бъде "Пожарникаря" на Джо Хил.


За много години на всички! Simple Smile

Аз смятам да запозна с "Кери" и да чета всички книги на Кинг по година на издаване. Освен "Тъмната кула", нея мисля да си оставя за десерт, което по мои сметки ще е някъде октомври-ноември Grinning

П.С. не започвам с никоя книга, защото си прочетох всичко и исках да почна на чисто, за да отдам цялата година на Кинг.

# 538
  • Мнения: 153
Здравейте, влизам да излея тук читателските си премеждия.
Днес имах работа из града и минах покрай една  книжарница очудих се че е отворена и влязох "на лов" за Кинг.
Продавачът със задоволство ми каза, че тъкмо е получил доста книги на Кинг и ми ги показа от показаните нямах само "Роуз Мадър" старо издание за 18 лева и когато му казах че цената ми е висока ми каза "Няма да я намериш на друго място" се сетих за нашето мото "Млади сме ще чакаме". Нищо не купих от там.

Минах през спирката на  СБА и влязох в друга антикварна книжарница, от която съм купувала книги и както винаги първият ми въпрос беше "Какво имате на Стивън Кинг" продавачката ми показа няколко заглавия и със задоволство останових, че имам всички предлагани заглавия.
Попитах какво имат на Робърт Лъдлъм които е вторият ми любим автор след Кинг и вече не се намират негови заглавия по книжарниците и  си купих 3 книги на обща цена 13 лв които продавачката ми даде за 10 лв.


Заглавията които си купих на Лъдлъм са:
"Апокалиптичният часовник", "Сделката на Ринеман" и ""Заговорът"Аквитания""

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 16:37 от mara70

# 539
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Не съм се записвала в тази тема. Кинг не ми е самоцел, чета по 1 негова книга годишно, така успявам да се насладя на всяка дума.
Кинг за мен е класа. Кралят!
Чета "Институтът" в момента.

Общи условия

Активация на акаунт