Коледни подаръци 2017/2018

  • 117 805
  • 850
  •   1
Отговори
# 30
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Дъщеря ми има Baby Born, аксесоарите са на безумни цени😉
За две годишно трактор с педали-няма да може да го кара-много са тежки, имаме от лятото, но 3 и половина е, и й е трудно карането, според мен това е за 4+. Сега каза че искала електрическа кола-един розов мини купър, не е познала, търтей няма да си отглеждам, ще върти педали и таво е😂 Има колички които се бутат с крака, вижте тях, за две годино е по-добра идея😉
Букета е идея, може за майка ми или  майката на ММ, а може и за двете😂. За бащата на ММ вчера половинът ми каза, че би се зарадвал на смартфон, та сега чакам черния петък😉

# 31
  • Мнения: 363
Включвам се и аз. Много готина тема.
И сега моля за съвет.
Какъв подарък е подходящ за дете момче на година и половина?
Какво да купя на родителите?
И какво на девера и етървата?

# 32
  • Мнения: 4 518
Включвам се и аз. Много готина тема.
И сега моля за съвет.
Какъв подарък е подходящ за дете момче на година и половина?
Какво да купя на родителите?
И какво на девера и етървата?
Племенникът ми е на година и половина, ще му взимаме лаещо куче. Сестра ми това каза, че иска, НО той още не говори (знам, че другите деца на тази възраст казват доста думички), защото му говорим не само на български език. Та още е на звуци и лесни думи, които чува всеки ден.

# 33
  • Германия
  • Мнения: 1 072
А, точно преди няколко дни гледах, дали не се е появила вече темата. Simple Smile Миналата година ми беше много полезна, защото освен за моите родители и сестра ми трябваше да мисля подаръци и за лелята на приятеля ми, нейния приятел и братовчедите му, при които празнувахме. Тази година е малко по-лесно, защото сме при моите родители, но пък сега трябва да мисля подаръци и от приятеля ми за тях, а и от тях за него...

Баща ми имаше рожден ден преди два дни и за него сестра ми и аз "откраднахме" идеята на майка ни за неговия коледен подарък. Та сега ще трябва да се реваншираме.
За момента идеите, които имам, са:
- за майка ми: памет карта за телефона. Тя има от сравнително скоро смартфон и прави много снимки и видеоклипове, та вградената памет далеч не ѝ е достатъчна. Това ще е разбира се само един от подаръците. За другите не съм сигурна...

- за баща ми - нов калъф за киндъла. Старият е доста поолющен. Това трябваше да е подаръкът му за рождения ден, но тези, които ми харесаха щяха да отнемат няколко седмици, за да пристигнат.
- за сестра ми и приятеля ми - никаква идея. Мислех си за него хубави слушалки (тип антифони), защото неговите се счупиха след дългогодишно ползване. Но пък той си направи устата тези дни, че мисли да си поръча, та трябва да видя какво да му търся иначе.

А трябва и за себе си да измисля подаръци...

# 34
  • Мнения: 4 518
Илайза, аз не го разбирам това с измислянето на подаръци от някой друг, че и за мен. Как става? Питат те какво искаш и ти казваш, или?
Не се опитвам да се заяждам, но за мен е по- ценно някой да е помислил какво бих харесала, отколкото да кажа "искам....". Ако ме питат за мъжа ми идват с предложения или аз давам предложения. Никога не знам какво точно ще му подарят. Не искам и моите подаръци да знам, въпреки че винаги питам и съм любопитна. От любопитство миналата Коледа разбрах, че приятелят ми ще ми предложи да се оженим. Е, съжалявам, че разбрах.  Ако съм казала, че искам халат и ми го купят седмица по-рано защо да не ми го дадат? Знам какво ще получа, те са го купили вече. Не знам, губи ми се смисълът...

# 35
  • София
  • Мнения: 22 984
Дъщеря ми също е на 1г и половина и казва едва няколко думички, не знам, около нас всички дечица на тази възраст са така. Много обича да си играе с неща за готвене, за това мисля да и взема някаква кухня, но пък другият месец има имен ден и може за този повод да и я купя, а за Коледа да мисля друго.

Аз също съм от тези, които си казват какво искат. ММ не го бива в подаръците. Обичам изненади (приятните  Mr. Green) , но предпочитам и да получа нещо, което ще ми хареса и ще си го ползвам с кеф. Вече сме си свикнали така и всички са доволни. Laughing

# 36
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
За да няма неприятни изненади с ММ си правим общ подарък.Коледа ни е любим празник затова си взимаме някаква коледна украса.Тая година ето това ще ни е общият подарък http://dims-92.com/AnonymousDisplayProductFromVendor?param=45536 … 435383b543d42473b
За децата освен това което са си поръчали им правя и малки подаръци.Взимам им неща от които имат нужда и ги опаковам отделно.Например чорапки,бельо,дрешка и задължителната и за двамата плюшка(големи фенове са на тия прахосъбирачки).Правя им и коледни шейнички ето такива http://1001idei.com/images/pictures/2016/12/shejna-05.jpg
На роднини подаръци не правя,както и те на нас.Родителите дават парички на децата

# 37
  • Мнения: X
Аз тази година реших на дечицата ще подарявам книжки.
Имаме няколко бебета около нас по на близо 2 годинки- само аз им подарявам книжки и те много се радват.

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 16:54 от Анонимен

# 38
  • Мнения: 1 401
Ехааа, супер тема!
Детето през декември първо има имен ден, после е Коледа, а няколко дни след това е рожденик. Ще стане на 3, живот и здраве. Обожава животните и книжките - натам съм се насочила. Единичните животни от серията на Анимал Планет са със страхотно качество (има ги в Хиполенд). Отскоро знае и кой е Мики Маус, мислех да включа и такава играчка. Досега всички музикални инструменти, които сме виждали по някакъв повод, са му оставяли положително впечатление, има ксилофон само, мисля поне барабан и/или детски формат китара да взема.
От бабите и дядовците - само книжки ще поръчам, какви красоти има на цената на големи подаръци, а и пак подчертавам, синът ми от 6-месечен всеки ден разглежда книжките си.
С мъжът ми нищо май няма да си подаряваме, защото цяла година се "точим" на едно канапе от Икеа и най-накрая ще го купуваме тези дни. Ако успеем и килима да сменим до празниците, направо ще съм супер щастлива Sleeping

Две племенички имаме, на 4,5 и 6г, подарявала съм плюшени, 30-сантиметрови кукли Ана и Елза, много добро качество, пъзели, уших им тихи книжки, комплекти за правене на гривни. Тази година мисля по един дървен куфар, вътре с три дървени мечета/за голямата са момичета/ и дървени дрехи към тях, да "обличат" и сменяват. Това знам, че го обичат.
И съм дотук с измислянето...

# 39
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Шейничките са много хубави. Имаш ли някъде подробно описание за човек с две леви😂

За дете на година и половина дървен център за игра или маса с големи блокове(мога да потърся линкове, ако не ги знаете), легото също на тази възраст взе да се харесва при нас. Имахме и ферма с животни които издават звуци, също се харесваше, но бързо й омръзна. Миналата година й подариха Мики разказвач, на втората седмица се счупи, та аз съм против тези интерактивните..или поне БГ вариантите им..имаме едно куче на ФишерПрайс е какво ли не е видяло..здраво е още.
За книгите и аз покрепям с две ръце😉

# 40
  • Германия
  • Мнения: 1 072
Илайза, аз не го разбирам това с измислянето на подаръци от някой друг, че и за мен. Как става? Питат те какво искаш и ти казваш, или?
Не се опитвам да се заяждам, но за мен е по- ценно някой да е помислил какво бих харесала, отколкото да кажа "искам....". Ако ме питат за мъжа ми идват с предложения или аз давам предложения. Никога не знам какво точно ще му подарят. Не искам и моите подаръци да знам, въпреки че винаги питам и съм любопитна. От любопитство миналата Коледа разбрах, че приятелят ми ще ми предложи да се оженим. Е, съжалявам, че разбрах.  Ако съм казала, че искам халат и ми го купят седмица по-рано защо да не ми го дадат? Знам какво ще получа, те са го купили вече. Не знам, губи ми се смисълът...

Аз също най-много се радвам на изненади. За това и до момента никога не съм казвала на приятеля ми какво искам, а съм го оставяла той да избира. Той пък никога не ме е разочаровал. Simple Smile
С родителите ми е по-сложно. Живеем на 2000км един от друг и въпреки, че се чуваме всяка седмица, те не са много наясно от какво имам нужда. Понякога просто им давам насоката, а пък те избират конкретния подарък. Тогава все още има момент на изненада. По-рядко ходим и го купуваме заедно. Това е по-лесният вариант като става дума за техника или дрехи/обувки. Но никога не си нося купените заедно подаръци преди Коледа - винаги ги намирам под елхата. Пък и общо взето всеки път има по някоя малка изненада от тях.

Въпреки че се радвам на подаръците, те не са ми най-важното за празника. Коледа е един от двата пъти в годината, в които се събирам с родителите ми на живо, и приятната атмосфера ми е много по-ценна. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 952
wafi, отдавна търся в Али-то, но куклите в реален размер пак ми излизат скъпи... Над 100лв. По-евтините са мънички.
Сега преговарям с едни испанци, да видим колко ще ми излезе доставката.
Оказа се, че Испания са голям производител точно на такива реалистични бебета за масова употреба. /Че колекционерските наистина не са много достъпни/. Ние през лятото си купихме от Испания едно бебе, но сега искаме друго... Ето го нашето. Хората по улиците постоянно го мислят за истинско. В метрото ни отстъпиха място да седнем.  hahaha :

Скрит текст:





А ето и линк към испанските бебета, ако някой го интересува :

https://www.disy.es/munecas/munecas-berenguer-dolls/munecos-bebe … r-dolls-disy.html

# 42
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Утро, мерси за линка...дали ще има доставки в цял свят. Нашата иска 'малка сестричка', може да я изненадам за подарък за РД😂😂😂мноо се смях за Метро😂😂😂😂

# 43
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Шейничките са много хубави. Имаш ли някъде подробно описание за човек с две леви😂



Аз взимам от Джъмбо близалки тип бастунче с двойно лепяща лепенка залепям отгоре другите лакомства
Ето моите от миналата година https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1363591833662098&set … ype=3&theater

# 44
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Шейничките са много хубави. Имаш ли някъде подробно описание за човек с две леви😂



Аз взимам от Джъмбо близалки тип бастунче с двойно лепяща лепенка залепям отгоре другите лакомства
Ето моите от миналата година https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1363591833662098&set … ype=3&theater
Записала съм си ги, ще направя и аз видях метода за закрепване Hug

Общи условия

Активация на акаунт