Боледуване на децата ни - тема 56

  • 47 043
  • 736
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 961
И аз да препоръчам Синупрет, като изкарах и аз вирусче като децата и ме боля гърло повече от седмица и накрая и синусите започнаха да се запушват и да усещам неприятния мирис както когато развих синузит и почнах този на детето. Още на втория ден беше ок, но го взимах 3 дни

# 226
  • Мнения: 1 874
И за Синупред мислих,но викам да пробвам първо АЦЦ то, което Дъждец препоръча,една идея по добре му е носа таз сутрин като че ли, не знам не мога да преценя точно.Вчера през деня си кашля умерено, но тази сутрин след събуждане беше повечко,ще видим.Мисля да го заведа все пак за едни слушалки, че някой изкашляния малко по дълбочки ми се виждат с лек секрет на моменти.Реших да го оставя в нас  да видя как е кашлицата през деня.                                       

Фер,не и преди съм го давала не съм забелязала да му влияе на настроението.

# 227
  • Мнения: 21 275
Тантум протект спрей ползвали ли сте ?

# 228
  • София
  • Мнения: 1 832
Синулан форте джуниър колко продължително може да се дава? И през колко време?

# 229
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Беше ни изписан за месец, после го сменихме с бронховитал. Това след ужасната пневмония плез февруари.
Преди това го е пила за по месец. Обикновено го редуваме с нещо. Но аз обичам и предпочитам да давам нещо стимулиращо, колкото да ми е чиста съвестта и лл ми угажда и ми изписва сиропчета. Simple Smile

# 230
  • София
  • Мнения: 11 493
Някоя от вас слагала ли е на детето си ваксина против хепатит А? Една позната ми сподели, че ще слага, та се зачудих. По принцип не слагам никакви допълнителни ваксини (само тези по календар слагам стриктно), но като се сетя, че хепатит А се кара доста тежко, започнах да се замислям Rolling Eyes

# 231
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не съм слагала, но преди няколко дни една позната се оплака, че в групата им в градината имало карантина заради хепатит А и сериозно ми мина през ума. Гадна болест е и се чудя защо не е в календара като толкова лесно се хваща...

# 232
  • София
  • Мнения: 11 493
Да, миналата седмица една майка от групата сподели, че в детската градина на детето на нейна позната имало хепатит А Worried
Тази болест я бях забравила. Мислех, че вече я няма, един вид.

# 233
  • Мнения: 3 795
Здравейте, момичета!Не съм писала отдавна,нали вече сме големи...,но имам нужда да си излея мъката,че вече се отчаях.Месец и половина изкара здрава първолачката,после лепна някакъв вирус с ужасна кашлица и хрема и понеже не беше пила дълги време АБ,докторката изписа Дуамокс за седмица.3 дни след аб нещата се повториха и 2 седмици след първия АБ последва втори Клацид заради бронхит,клонящ към пневмония(црп под 6).Пие го вече седмица,а кашля почти както преди.Вчера бяхме на контрола, гърдите са чисти.Единственото,което ми прави впечатление е,че докато яде,не кашля.И половин час да яде,няма да закашля нито веднъж.Пие още ериус и сироп с Клембутерол и амбриксол.Между двете разбокявания пусках носен секрет-чист.И двете кашлица започнаха идентично, като леко подкашляне,все едно има задна хрема или нещо в гърлото я дразни.Темп.не е вдигала висока.Имаше нещо около 37,2-37,3.Съвети приемам всякакви!

# 234
  • Мнения: 68 666
Уми, привет...описаното от теб ми прилича на вирусна история.

Често ли прави бронхити Габи?

# 235
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На мен на вирусна плюс алергична реакция. Щом са чисти гърдите защо е тоя амброксол? Той разкашля ужасно, бих го спряла при липса на секрет.

# 236
  • Мнения: 3 795
2 бронхита на зима средно.По скоро ларинго-трахеити.

# 237
  • Мнения: 68 666
Нямам много опит със сиропите, знаете, но при един сироп първият път се повлия, втори път изписан същиат ужасно го разкашля-звъннах на педи и та каза, че това не е неговия сироп и да го спирам.

Та пробвай да спреш сшропа. Принципно аз когато давам АБ орален, разчитам изцяло на него и добавки от рода на сиропи за кашлица не давам...

# 238
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Антибиотика освен да умори бацилите, по какъв начин би помогнал за отхрачването при бронхит, например? Аз при нас разчитам предимно на инхалатора, но задачата на сиропа за кашлица е да втечни и изкара секрета. Така разсъждавам аз. Според мен в някои случаи си трябва и сироп.
В случая на Уми обаче и аз мисля, че трябва да спре сиропа. Ако гърдите са чисти и няма какво да изхвърля, сиропа сигурно само дразни детето.

# 239
  • Мнения: 68 666
Както аз ги отхрачвам например....без сироп.
Организмът си има свои механизми и се справя прекрасно и сам,  според мен.
 АБ лекува, да, за това и го давам при нужда. Белият дроб ще се изчисти и сам, ако изобщо има нещо там, защото в случая на Уми дробовете и дишането са ЧИСТИ .

Не говоря за случаи на детска астма, те са си отделно...там може и да си трябват сиропи, не знам.

Сиропите за кашлица помагат отхрачването, но това не значи, че и без тях това не се случва...

Общи условия

Активация на акаунт