Боледуване на децата ни - тема 56

  • 47 038
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 961
един секрет да пуснете за магарешка кашлица освен..иначе инхалации с вентолин бих пробвала за бронхита

# 241
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
И аз за моите забелязвам, че значително по-лесно се повлияват с инхалации. Сиропите за втечняване вършат работа, но по-бавно и мъчително. Ацц и флудитек сме ползвали доста дълго време до преди да се сдобия с инхалатора. Сега малко фр и пулмикорт оправят за 2-3 дни кашлиците им.
Чето обаче кашлицата е непродуктивна и от гъстия и жилав секрет изкашлянето е трудно за децата. А ацц са го изписвали на голямата и при затлачване до ушите буквално. Ударна доза приемаше и всичко се втечни. Та не мисля, че само аб оправя работата. Но и аз смятам, че в случая на Уми си трябва смяната на сиропа. Понякога опашката на вируса е такава, че при общо добро състояние, кашлицата може да се влачи доста дълго време.

# 242
  • Мнения: 3 795
И аз взех да мисля,че е магарешка кашлица,но май и тя с АБ се лекува,а и нали уж са имунизирани.
Има някакъв секрет от време на време в гърлото,а задна хрема според унг няма.Вече никаква няма.Промивам обилни.Сутринта кашляне сухо,сега кашля късо и влажно,от гърлото.Първите дни правих инхалации с фр.После  спрях.

# 243
  • Мнения: 10 609
И аз взех да мисля,че е магарешка кашлица,но май и тя с АБ се лекува,а и нали уж са имунизирани.
Има някакъв секрет от време на време в гърлото,а задна хрема според унг няма.Вече никаква няма.Промивам обилни.Сутринта кашляне сухо,сега кашля късо и влажно,от гърлото.Първите дни правих инхалации с фр.После  спрях.

А, с лукчета пробвала ли си?

# 244
  • Мнения: 68 661
Върнах се пак да те прочета....бронхит към пневмония сте били диатностицирани вторият път. Тогава какво се чу на дишането и как я поставиха диагнозата. Второ - на контролата кой я преслушва - същият лекар, поставил диагнозата, или друг?  Имаш ли му доверие  на него...в смисъл не ми се връзва следното: гърди и дишане абсолютно чисти, няма грам сопол и хрема според УНГ, а кашля?  Освен да е от гърлото или както Месечинка каза-алергия, ама пък тя от къде?
Та ако детето ми продължава да кашля така, бих го водила през ден поне на слушалки и бих искала отговор откъде, каква е тази кашлица?

А ако Габи няма вече Т и е жизнена, не бих се плашила толкова...

ПС...защо не пробваш да спреш сиропа за ден два да видиш има ли промяна2

# 245
  • Мнения: 3 795
Нейната лекарка я преглежда и двата пъти.Утре пак ще идем да я чуе.За мен има заден сопол.Разкашля се доста.Темп няма.

# 246
  • Мнения: 1 874
Уми може гърлото да е ,да й дразни.

Аз водих моят на лекар ,с фарингит е ,тоест леко червено гърло и от там го дразни и кашля.Днес цял ден кашли, де малко, де повече,като цяло повече от вчера.Остава си Димекса и Ацц спрея .Прибави Ксизал разбира се.

Платих 3 лв за бележка и си имам амболаторен лист и касов бон Grinning

# 247
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Мойто повръщало 2 пъти тази сутрин в градината ooooh! Взехме го, уж беше добре, следобед взел да вдига лека Т, дядо му го гледаше. И мм ми звъни в 5 без нещо, че бил с почти 40 градуса ooooh! Толкова не е вдигал досега, много се панирах. Сега спадна и живна. Утре сме на доктор. Не повръща, не му е лошо вече, но тази Т... Това сега стомашен вирус ли е, какво е?

# 248
  • Мнения: 68 661
По-скоро е друг вирус с екстра повръщане. Гърлото как му е?
Дано мине бързо...

# 249
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Вчера беше перфектно, днес не съм го гледала. През почивните дни изкара нещо с прокашляне, буквално за един ден. Суха кашлица, дадох ксизал и в неделя намаля, в понеделник нямаше нищо. И сега това...

# 250
  • Мнения: 68 661
Барнал го е вирус. Бързо да го смачквате и да го газите...

# 251
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Пак повърна, каза, че го боли корем. Мисля да ида до аптеката като заспи, не ме пуска сега... Какво да му взема, рекомфорт и нещо от рода на хидратин алфа, това-онова... Така и не ги запомних, не е карал стомашен вирус досега.

# 252
  • Мнения: 68 661
Рекомфорт за болка. Направо две наведнъж да сдъвче. Но дали сега или като поспре повръщането?
Моето се успокоява от плацебото...веднага като ги глътне и казваше, че му е по-добре.
Спрайт заради натриевия цитрат може.
Хидратин алфа моят не пие...много е солено някакво такова.
Да почива и го гушкай.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Сега се сетих че имам рекомфорт, той обаче заспа. Боли го само като го напъне да повръща. Ще му дам като се събуди. Отивам за хидратин алфа. Газирано не пие, имам натриев цитрат. Ако се закучи работата ще давам. И свещички вомакур си мисля да взема...

# 254
  • Мнения: 68 661
Нека си поспи душичката....и това ще мине. Hug

Общи условия

Активация на акаунт