Боледуване на децата ни - тема 56

  • 47 063
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 795
Месечинке,и Габи веднъж ми направи такъв номер,посред нощите.Викнах линейка!
Ходихме при педи.Нямало нужда от кръв.Да си допиела АБ.Гърдите били чисти,а детето си кашля сухо вече.Да съм сменяла сиропа.Алергична била кашлицата...Страшно несериозно подходи,а са 3 почивни дни тук.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 25 252
И аз мисля, че е алергично, но тя нещо предпписа ли ти? Аз бих давала ксизал и синекод, но при вас май не ги дават току-така.
Спадна му температурата и сега пак е ОК. Играе си.

# 287
  • Мнения: 1 874
Месечинка ужас,дано не се повтаря!

Моят бавно свали температурата чак преди 30мин падна на 37и1 .Уж само 37и6 а упорита.Ако продължи да вдига и да кашля утре пак сме при лекарката.Той още снощи и нощес ми се видя топъл малко та може и още тогава да е имал,но не съм я мерила.Той сутринта каза че повече го боли гърлото като преглъща.Та надявам се на гърло да е влошил,по добрият вариант е от колкото да е слязло надолу.

# 288
  • Мнения: 3 795
Аз не вярвам в тая модерна алергична кашлица!Как като не ходи на училище,градина и няма алергия?!Иначе пие ериус от месец.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Просто лигавицата алергизира от вируса, раздразва се и дори когато реално причината, секрет или каквото е там изчезне продължава да е раздразнена още известно време.

# 290
  • Мнения: 3 795
Благодаря.Не бях се замисляла за тази опция,но не ви прилича и на това.Такава опашка след вирус още сме нямали.

# 291
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Напълно подкрепям Месечинката. От толкова кашляне, лигавицата става чувствителна и раздразнена. Отделно и че е по-прилепчива към прахови частици промяна във въздуха, пък дори и към вируси. Никаква мода не е. Прости факти.
От рязкото качване на Т и аз съм наплашена. Малката така ми ги вдигаше скоростно, от ледени ръце и сини устни и ужасно прегряло тяло. Ни компреси, ни хексалгин. Побелях покрай тия изпълнения. Дано да не вдига повече!

# 292
  • Мнения: 68 703
Месечинке, още вчера като спомена 40 Т в събота, ме усъмни да е ентеровирус. Ентеровирусите са ми любими, тъй като при тях никога, ама никога не е вдигал висока Т. До 37, 2-3 максимум, като първият път даже бе без Т.
Както казах, прилича ми на друга болест, при която драйфането е просто последица, а не то да е самата болест.

Треперенето - това си е втрисане, действително се появява, когато Т хвърчи нагоре. Така беше сина ми при един упорит вирус, когато вдигаше до 39 и над 39 именно с това треперене, тракане на зъбите, конвулсии...целият се треше, беше страшно за гледане. Посиняване не помня дали е имал, честно казано.

Аз на твое място не бих чакала до довечера, бих го завела още на момента на лекар - спешен ли ще е, в детското отделение в болницата ли направо, на частен педиатър ли...пуснете му едни кръвни.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Тет,
снощи вдигна толкова, не в събота. После цяла нощ ок, тази сутрин ок и изведнъж вдигна пак. В момента в който я свали се разбесня пак, сега играе, хили се, боричкаме се. Не му се гади, не повръща, хапна малко картофи и пие чай. Чакам ММ да се прибере, той след 2 часа си идва и ще видим на къде ще поемаме.

# 294
  • Мнения: 68 703
Има някаква гадина, щом вдига Т. Добре е, че бързо смъква, значи съумява да я тушира някак си.

# 295
  • Мнения: 1 961
за магарешката кашлица се пие АБ, но не какъв да е. Зарежи това с ваксините, колко деца я минаха всички ваксинирани. Дано все пак не е това
Вие да не объркахте Дани с Лайт. На Лайт детето пие много често АБ. На Дани миналата зима нямам спомен почти да е боледувал, а и цяла година. Пу пу
Месечинка моето така вдигаше при ангина, с тресене и посиняване...
Лайт...аз и преди съм писала и пак ще го напиша..махнете сливиците.  Стискам палци
Моето има секрети и сутрина като се събуди си покашля, но го пратих на градина, че имат мероприятие. Ще видим като го взема, нещо ми е неспокойно

# 296
  • София
  • Мнения: 1 832
Нашата лл ми беше казала, че щом има Т е вирусно, а щом няма е от храна. Не зная колко е истина това. И моят син, когато имаше четири дни 39 и 39+ трепереше и лл ми каза в такива случаи разтривки от китките нагоре "на сухо" от между пръстите нагоре към рамото. Тогава пи сумамед и докато го приготвя и прочета как се прави той трепереше и ревеше. Много ме хвана яд, че нито лл нито в аптеката  ми казаха, че трябва да се приготвя АБ, до тогава не беше пил АБ.
Месечинке, дано минава каквото и да е и да няма повече такива изпълнения!

# 297
  • Мнения: 68 703
Верабел, той АБ не смъква Т. За целта трябва температуропонижаващо-нурофен, панадол, хексалгин... АБ отделно .

# 298
  • shumen
  • Мнения: 18 057
Лайт,дано не отиде към бронхит при Вас.
Месечинке,ужас.Моя го е правил това с тресенето веднъж при рязко качване или сваляне на Т.Тогава ми изкара акъла.
Аз вече ще откача направо.И мен пак ме хваща и ми иде да ревна,да се  #2gunfireКакво е това чудо вече не знам.

# 299
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ааа Тет, моят на морето изкара един ентеровирус 3 дни с близо 40° Т. болки в корема и дрисък.

Общи условия

Активация на акаунт