Защо слабите жени са по-страстни?

  • 41 081
  • 461
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 14 654
Едно е да изядеш хамбургер, направен вкъщи, съсем друго - макдоналдс или бургър кинг. Същото с кроасаните. За съжаление тялото ги възприема като съвсем различни неща. 

Ела да го обясниш на пубера ми, аз не успявам, а и вече не опитвам. Разчитам, че като порасне още малко отново ще се върне на супичките и манджичките, които ядеше като малък, нейде из темите бях мернала пост на кака Сийка, ако не се лъжа, която сподели подобно нещо - като станели на 20, пак им се прищявало готвенко от мама.

# 436
  • Наблизо
  • Мнения: 6 098

Достатъчно е да им намилаш,че ще станат дебели.Особено на препубертетни и пубертетни деца.

Продължаваш да настояваш на твоето, но не е така!
Децата, които са тъпкани като малки, едно че се сдобиват с разширен стомах и второ- свикват да ядат по много.
През пубертета още повече напълняват и точно тогава са заплашени от анорексия, защото започват драстичните диети.
Прочети какво написа Нелиг по-горе.Всъщност не е до самата храна,а до самочувствието и възприемането.Когато майка ти ти намила,че а си качила някое друго кило,а ще отвращаваш другите..дори и да си под 50кг,се стига до такива болести.Те не са и толкова заради и спрямо храната,а чрез храната.

# 437
  • MI
  • Мнения: 11 810
Ела да го обясниш на пубера ми, аз не успявам, а и вече не опитвам. Разчитам, че като порасне още малко отново ще се върне на супичките и манджичките, които ядеше като малък, нейде из темите бях мернала пост на кака Сийка, ако не се лъжа, която сподели подобно нещо - като станели на 20, пак им се прищявало готвенко от мама.
Янечек, ти си направила кавото  е трябвало - показала си им какво е хубава храна и си ги възпитала на някакъв хранителен режим. Ще се побунтуват малко, пък ще се върнат към корените. Simple Smile Мисля, че Сийка е права, поне при моите познати е така. Ако обаче го водиш от малко като награда постоянно в Макдоналдс или му купуваш буклуците както беше писала горе че правят много майки, вече е друго, възприемат този модел на поведение. То и аз навремето имах период като ядях всякакъв боклук, после почнах и аз като майка ми да готвя.  В случая със синовете ти е по-вероятно да намерят жени които ще им готвят. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 438
  • Мнения: 440
Няма ли кой да я заключи тази тъпа тема...

# 439
  • Мнения: 14 654
В случая със синовете ти е по-вероятно да намерят жени които ще им готвят. Stuck Out Tongue Winking Eye
Aууу, какво сексистско изказване! Трай, да не надушат форумните феминистки, че ще бъдеш виртуално линчувана!

# 440
  • Варна
  • Мнения: 10 493

А "Ям каквото ми се яде и когато ми се яде" е кофти подход в общ план, и то по силно обективни и логични причини, нямащи нищо общо с желанието за определена визия.


На 40 г. съм и съм 53 кг., до преди 3 г. бях 49 лг. дали заради жлезата понапълнях или годините си казаха думата не знам, но на тези килограми не знам защо трябва да се ограничавам и да изпадам в крайности.

# 441
  • MI
  • Мнения: 11 810
В случая със синовете ти е по-вероятно да намерят жени които ще им готвят. Stuck Out Tongue Winking Eye
Aууу, какво сексистско изказване! Трай, да не надушат форумните феминистки, че ще бъдеш виртуално линчувана!
Ахаха, чудех се да го напиша ли точно за да не ям бой, ама не се сдържах. Joy Напоследък установявам, че мъжете въобще не са еволюирали колкото си представяме, критерий си е, макар и далеч не единствен. Та пожелавам ти да намерят интелигентни и свестни момичета, които наред с всички други качества и да готвят добре и с удоволствие.

# 442
  • Мнения: 14 654
Eх, че си мила, благодаря за пожеланията Simple Smile Но аз съм съгласна снахите да не готвят, стига да не ми изхвърлят в кофата гюмчетата с храна, с които ще зареждам мамини златни за седмицата (гледам, че това си е форумна практика - Уиш примерно зарежда Говендъра с манджа). И снахи ще изхранвам, само и само да не ми седят дечицата гладни.

# 443
  • Мнения: 6 389
Точно с това се сблъсках преди няколко дни. Цял живот съм била слаба, та чак кльощава. От тези, дето нагъват като разпрани, но само хабят храната. Преди 5-6 години обаче инсулиновата резистентност ми разказа играта като за нула време качих над 15 кила. През последната година сложих нещата в ред и свалих 17 килограма чрез НВВМ хранене. В резултат, вместо да се радва, майка ми започна жива да ме оплаква. А тези дни директно ми изтърси, че съседките я били питали дали не съм болна от нещо страшно, че много съм била отслабнала. За протокола, нямам недохранен вид. С 58 кила на 175 сантиметра няма как да изглеждам недохранена. Ама, на, не се притесни когато думнах 15 кила сланина за нула време, сега взела да се притеснява.  ooooh!

Браво, че си успяла да пребориш инсулиновата  резистентност. Не всеки има воля за това, а като няма - здравето си пати.

Иначе по темата за страстните жени - мисля, че първо трябва да харесват себе си и тялото си, да са с подходящия партньор (който също ги харесва изобщо като хора; щото имаше един пример даден: мъж към жена си: гледай и се учи, че хич те няма; много депресиращо ми звучи това като отношение, после каква страст, какви 5 лв) и да не мислят много (в смисъл да нямат проблеми, които да са им вечно в главата; ей, ми не мога да се обяснявам нещо днес Joy ).

# 444
  • MI
  • Мнения: 11 810
Eх, че си мила, благодаря за пожеланията Simple Smile Но аз съм съгласна снахите да не готвят, стига да не ми изхвърлят в кофата гюмчетата с храна, с които ще зареждам мамини златни за седмицата (гледам, че това си е форумна практика - Уиш примерно зарежда Говендъра с манджа). И снахи ще изхранвам, само и само да не ми седят дечицата гладни.
Друго си е да се събирате и всяка да приготвя различно нещо, а не само ти да бъхтиш. Да не са сакати младите, че да ги изхранвате до старини. Той и на Уиш е още ерген, затова. После има два варианта - или крадене/доброволен обмен на рецепти и доволен мъж, или война защо така милото е свикнало на домашна храна, т.е. разглезили сте го. Има и трети - синовете да ви крадат рецептите, но за такъв вариант само съм чувала, на практика не съм виждала.

# 445
  • Мнения: 14 654
Те моите могат да си готвят и сами де, големият даже се записа в клуба по готварство към училището си и е научил как се прави великата мусака, гладен няма да остане Simple Smile

# 446
  • Мнения: 6 965
Toчно децата, на които като малки не им е обръщано внимание на качествено хранене, в пубертета изперкват на тема диети, защото нямат хранителна и спортна култура, и от малки са им създадени мании по сладко, тестено и тн., без които буквално не могат и изпадат в депресии. Това го казвам с идеята, че и аз съм яла доволно количество баници, кифлички и вкусотии от бабината фурна, но си ги хапвам, когато ми се прияде, а не защото съм пристрастена и не мога да живея без шоколад всеки ден. Това е като мамите, които виждат, че детето е тъжно (за нещо си) и му купуват шоколад да му мине. И малкото човече израства с идеята, че всичко се компенсира с храна.
Ако от малък си възпитан, че да се движиш е хубаво (не да те записват насила на спорт) и те привикнат на ежеседмична активност + някакъв нормален режим на хранене (например, да си свикнал да закусваш обилно, да не пропускаш обяда и да не прекаляваш с вечерята, да гледаш да има И зеленчуци към другите храни, и тн), после много по-леко преминаваш през пубертетно напълняване и други екстри. И аз като детето на Янечек някъде около пубертета много налитах на хамбургери и прочие неща, то си е някаква част от хормоналните промени - както на бременните им се хапват непривични неща или на жените в цикъл им се хапва мазничко. После рязко ми мина.

Когато бях малка, мама ми обясняваше, че римляните ходели по минимум 2 км на ден, за да са здрави и гледахме всеки ден да се разходим двете из квартала като римляните. През това време си говорихме, минавахме да си напазаруваме, в някои дни тичах и не си спомням някой да ме е карал някога насила, чаках с нетърпение тази част от деня.

ПП. Това с веганските мами е ново и стискам палци да не се разрасне, че край, изчезваме като вид.

# 447
  • MI
  • Мнения: 11 810
Янечек, той и ММ знаеше да готви, после се оказа че предпочита да яде. Joy
Скрит текст:
Компенсира с други неща, но готвенето го заряза в момента в който установи, че се справям по-добре от него. Повечето са така, но пък най-добрите готвачи са мъже, така че не се знае. Но аз съм на принципа, че всеки трябва да знае да прави всичко вкъщи, пък после да се разпределят задълженията. Дразня се от хора, които сакън голямо унижение да сготви или да отпушиш канала. Последното и на мен не ми е приятно, но съм го правила нееднократно докато живеех сама.

За веганските мами няма шанс скоро да изчезнат, дори се увеличават май. Винаги от едната крайност скачаме в другата...

# 448
  • Наблизо
  • Мнения: 6 098
Скрит текст:
Toчно децата, на които като малки не им е обръщано внимание на качествено хранене, в пубертета изперкват на тема диети, защото нямат хранителна и спортна култура, и от малки са им създадени мании по сладко, тестено и тн., без които буквално не могат и изпадат в депресии. Това го казвам с идеята, че и аз съм яла доволно количество баници, кифлички и вкусотии от бабината фурна, но си ги хапвам, когато ми се прияде, а не защото съм пристрастена и не мога да живея без шоколад всеки ден. Това е като мамите, които виждат, че детето е тъжно (за нещо си) и му купуват шоколад да му мине. И малкото човече израства с идеята, че всичко се компенсира с храна.
Ако от малък си възпитан, че да се движиш е хубаво (не да те записват насила на спорт) и те привикнат на ежеседмична активност + някакъв нормален режим на хранене (например, да си свикнал да закусваш обилно, да не пропускаш обяда и да не прекаляваш с вечерята, да гледаш да има И зеленчуци към другите храни, и тн), после много по-леко преминаваш през пубертетно напълняване и други екстри. И аз като детето на Янечек някъде около пубертета много налитах на хамбургери и прочие неща, то си е някаква част от хормоналните промени - както на бременните им се хапват непривични неща или на жените в цикъл им се хапва мазничко. После рязко ми мина.

Когато бях малка, мама ми обясняваше, че римляните ходели по минимум 2 км на ден, за да са здрави и гледахме всеки ден да се разходим двете из квартала като римляните. През това време си говорихме, минавахме да си напазаруваме, в някои дни тичах и не си спомням някой да ме е карал някога насила, чаках с нетърпение тази част от деня.

ПП. Това с веганските мами е ново и стискам палци да не се разрасне, че край, изчезваме като вид.
Тези деца точно или си стоят дебели или се научават сами да се хранят нормално,но важното при тях е че няма заклеймяването на храната.Когато уважаваш храненето и си научен че е важно,смяната от вредна на здравословна храна минава по-безболезнено.
Обратно - когато храната е заклеймявана и е набивано в главата,че да надебелееш е края на света...тогава хранителните разтройства са в кърпа вързани,неврози и крайности в храненето (от орторексия и анорексия до булимия и bindge eating).Всичко е психологическо и всъщност проявлението му е чрез храната,а не заради храната.

# 449
  • MI
  • Мнения: 11 810
Скрит текст:
Тези деца точно или си стоят дебели или се научават сами да се хранят нормално,но важното при тях е че няма заклеймяването на храната.Когато уважаваш храненето и си научен че е важно,смяната от вредна на здравословна храна минава по-безболезнено.
Обратно - когато храната е заклеймявана и е набивано в главата,че да надебелееш е края на света...тогава хранителните разтройства са в кърпа вързани,неврози и крайности в храненето (от орторексия и анорексия до булимия и bindge eating).
Всичко е психологическо и всъщност проявлението му е чрез храната,а не заради храната.
Hands Plus1 Само да допълня, е една от мерките която препоръчват при наличие на подобен проблем е да се започне да се храни цялото семейство задължително заедно, ако не го прави. Т.е. храненето да започне са се свързва не само с напълване на стомаха, а като социална дейност. Нещо, което всъщност е било практика хилядолетия наред.

Общи условия

Активация на акаунт