Възможни ли са близки отношения след развода?

  • 14 238
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 622
Това поведение не е никак приемливо за майка на две деца на 9 и на 7. На тази възраст децата попиват всичко което виждат. Какъв ли пример им дава мама? Напиваща се и водеща любовници в дома ,който тати плаща.  Кога има време за такъв социален живот, гледайки две деца ?Учудвам се много от търпението ти.

# 16
  • Мнения: 46 520
Това поведение не е никак приемливо за майка на две деца на 9 и на 7. На тази възраст децата попиват всичко което виждат. Какъв ли пример им дава мама? Напиваща се и водеща любовници в дома ,който тати плаща.  Кога има време за такъв социален живот, гледайки две деца ?
Лош.
За съжаление не са случили и на тати, който си гледа неговите неща, а за тях, ако остана време, понякога.
И се чуди защо след евентуална раздяла се очаквало от него по подразбиране и да им е баща, т.е. да ги гледа и физически, и финансово.

# 17
  • Мнения: 6 622
Като майка на 8 годишно , най-много ми е мъчно за дечицата. Немога да си представя да мисля за "приятели" и нощен живот вместо да се радвам на детето ми.

# 18
  • Мнения: 41
Това поведение не е никак приемливо за майка на две деца на 9 и на 7. На тази възраст децата попиват всичко което виждат. Какъв ли пример им дава мама? Напиваща се и водеща любовници в дома ,който тати плаща.  Кога има време за такъв социален живот, гледайки две деца ?Учудвам се много от търпението ти.
Тази седмица положението е далеч по-добро ,имала е сърцетуп сряда.Сега вече въобще не пие ,намалила е и цигарите.Продължава да се нервира че държа тя да покрива половината разходи ако са над издръжката,имал съм възможност а тя изпадала в дългове.Но аз е насърчавам за да работи и да е независима.Не искам да зависи от новия си приятел.Вторник ни е развода  в съда по взаймно съгласие .Ще посетим и психоаналитик ,надявам се да направим  в бъдеще най- доброто за децата в създалата се ситуация. 

# 19
  • Мнения: 7 325
А приятелят в жилището, което плащаш ли ще живее?

# 20
  • Мнения: 41
А приятелят в жилището, което плащаш ли ще живее?
не мисля .поне в началото ...Но не знам ако е семейно огнище дали майката може да реши да го приюти .Аз  бих го изгонил ако се нанесе. 

# 21
  • Мнения: 41
А какво имаш предвид под близки отношения и с каква цел?
Според мен не е нужно да сте близки, особено с човек, който се държи така с теб. Освен за обсъждане на въпроси, свързани с децата, нямате други допирни точки.
Говориш в единствено число - тя не е ли съсобственик на този имот? Т.е. след развода ще трябва да поеме половината разходи по него.

Иначе с това съм съгласна с нея:
Цитат
Според нея аз трябва безусловно да и помагам заради децата...
За децата не би следвало да има разлика след развода. Развеждаш се с майка им, не с тях. Няма промяна в отношенията м/у теб и тях. Финансово, физически, е редно да си ги гледаш и издържаш (наполовина, независимо какво отсъди съдът).
Според нея аз трябва безусловно да и помагам заради децата...за д а спазва добрия тон...Тя разбира това като аз да поемам всички разходи за да се държала нормално и приятелски ( не става дума за интимност).Аз мисля че по принцип трябва да се държим приятелски и е достатъчно аз да плащам лизинга + половината разходи,а тя да почва работа за да оцени труда ми досега . 

# 22
  • Мнения: 46
Аз това безусловно помагане го разбирам, че да издържа финансово не само децата, но и нея. Демек както си е било до сега, той работи, тя си тои вкъщи и гледа децата и между временно, да не скучае забърсва някок любовник. Иска да и плаща, за да не му създава главоболия.

# 23
  • Мнения: 25 750
Аз това безусловно помагане го разбирам, че да издържа финансово не само децата, но и нея. Демек както си е било до сега, той работи, тя си тои вкъщи и гледа децата и между временно, да не скучае забърсва някок любовник. Иска да и плаща, за да не му създава главоболия.
Ха-ха, дай Боже всекиму, и не е луд който е изял баницата, нали знаете.... hahaha

# 24
  • Мнения: 7 325
Тя много неща може да иска, въпроса е той какво е склонен да даде.
Но не знам ако е семейно огнище дали майката може да реши да го приюти .Аз  бих го изгонил ако се нанесе. 
Това с изговането - не го виждам. Ако съда даде жилището на майката нищо не може да се направи ако ще всеки ден различни да мъкне. Дано авторът има добър адвокат, който да му защити интересите, че иначе е за носа отвсякъде.

# 25
  • Мнения: 15 960
Няма нужда да го гони. Достатъчно е да спре да плаща вноските по ипотеката, да ги поеме новият.

# 26
  • Мнения: 25 750
Достатъчно е да спре да плаща вноските по ипотеката, да ги поеме новият.
Новия ще поеме ипотеката ама друг път, най много да поеме гората!

# 27
  • Мнения: 574
Е*аси, хората с какви мъже се уреждат и пак недоволни. Хем пари изкарва, хем през седмицата го няма, хем тя свободна, хем ако й доскучае събота и неделя той е на линия. Хем може да удари нещо чуждо, хем ако пък нещо е суша-той уикенда винаги е на линия. Аз по-идеална връзка не съм виждала. Ама ето че пак не се е възползвала както трябва от намалението. Сега ще си чупи главата с този новия. А пък ти ,авторе, намери си и ти някоя "приятелка" и си гледай живота.

# 28
  • Мнения: 15 960
За да си намери приятелка, авторът трябва да внимава да не остане на стендбай режим за бившата, че той каквато  "мека Мария" изглежда, точно такъв се очертава. Двама подобни мъже знам, още си кукуват самички, щото никоя разумна жена не би заживяла с мъж, който постоянно тича и е в услуга на бившата.

# 29
  • Мнения: 41
За да си намери приятелка, авторът трябва да внимава да не остане на стендбай режим за бившата, че той каквато  "мека Мария" изглежда, точно такъв се очертава. Двама подобни мъже знам, още си кукуват самички, щото никоя разумна жена не би заживяла с мъж, който постоянно тича и е в услуга на бившата.
Днес ми беше развода по взаимно съгласие.Всички който са минали по този път ме съветват да не бързам с нова връзка .Да се оталожат проблемите и негативите от последните години брак и развода.Бившата ми има кой да тича да и прави услуги ,новия приятел.Така че няма да направя тази грешка.

Общи условия

Активация на акаунт