Шампоан за мазна коса

  • 10 821
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Показаните от Атти и Джулая съм ги ползвала, никаква полза. Всичко е до хормони, това е истината.
Не е само до хормони. Цял живот съм била с мазна коса, но през 90% от времето не съм имала хормонални проблеми. Моята коса, например, бързо свиква към всеки шампоан и ефектът му спира да действа. Само с този на Здраве косата ми успява да избута 2 дни.

# 16
  • Мнения: 11 626
Пробвай с някакъв неутрален, неагресивен шампоан и накрая изплакни с  малко истински оцет ,разреден с вода(една чашка).

# 17
  • София
  • Мнения: 715
https://apteka.framar.bg/30048693/%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%BF%D0%B … -250-%D0%BC%D0%BB

Доста опаковки съм употребила от този. Много добра работа върши при мен. Simple Smile




+1 ,на мен само този ми оправи косата

# 18
  • Мнения: 318
https://apteka.framar.bg/30048693/%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%BF%D0%B … -250-%D0%BC%D0%BB

Доста опаковки съм употребила от този. Много добра работа върши при мен. Simple Smile




+1 ,на мен само този ми оправи косата

Къде може да се открие - в някоя от големите вериги, само в аптеките ....?

# 19
  • Мнения: 2 503
Здравейте на всички Simple Smile
Искам да ви помоля, ако някой може да ми предложи шампоан за мазна коса. Моята се омазнява много бързо. Трябва да я мия през вечер, но аз отлагам поне през две. Преди време бях взела от фризьора един шампоан, но не ми свърши работа. Сега си взех съвсем обикновен от коприва, че го препоръчват за мазна коса, но... и той не става. Има ли някой, който е доволен и знае ефикасен шампоан, да ми предложи.
Благодаря  bouquet

Можеш да пробваш с някой от шампоаните на Милва.

# 20
  • Мнения: 36 499
Този новия, синия шампоан на елсев за мазни корени и сухи краища?
И аз го ползвам и много ми харесва! Току що си купих ново шише. За този става дума:
Скрит текст:

# 21
  • София
  • Мнения: 715
https://apteka.framar.bg/30048693/%D0%BB%D1%8C%D0%BE-%D0%BF%D0%B … -250-%D0%BC%D0%BB

Доста опаковки съм употребила от този. Много добра работа върши при мен. Simple Smile




+1 ,на мен само този ми оправи косата

Къде може да се открие - в някоя от големите вериги, само в аптеките ....?
 


Аз си го взимам от фантастико , има го и в другите супермаркети ,в аптеките също го има .

# 22
  • Мнения: 547
Има го навсякъде, включително и в ДМ и Лили. Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 165
И аз съм пробвала какви ли не шампоани - май всички марки с вариант за мазна коса - ефект никакъв! Наскоро открих сухия шампоан, само че домашно приготвен, ето линк https://krasota.rozali.com/kosa/da-si-prigotvim-suh-shampoan-u-doma.html. Не че спира косата ми да се омазнява изобщо, но поне не я мия всеки ден, а през ден, без косата ми да изглежда мазна. Идеята е на втория ден, когато косата вече изглежда мазна, да се нанесе от сухия шампоан в корените с четка за руж, след което косата се сресва и оформя внимателно, а корените изглеждат сухи и изчезва онова неприятно усещане за мръсна коса. Приготвих си го с етерично масло от лавандула.

# 24
  • Мнения: 851
Поради алергия ми се наложи да ползвам измиващ гел без съдържание на сапун, съответно и за коса. Няма да преувелича като кажа, че направо ми просветна. Обичайно се къпя всеки ден, основно заради вида на косата, сега мога да издържа до три. Тя е тънка, омазнява се много бързо и стои безжизнена. Мислех си и аз, че е хормонално, че остарявам и какво ли не. Няма да споменавам каква марка е гелът, защото е медицински, но има много други варианти без съдържание на сапун в аптеките. Не бих го ползвала за постоянно, но може би от време на време скалпът има нужда от почивка. Особеност на този гел е, че не е нужно да се отмива с много топла вода като шампоаните, което също е добре за кожата и усещането за чистота после е съвсем различно.

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Миенето на косата през ден, поне според мен е нормално.
А освен шампоана който ползвате, за да увеличите интервала между миенето на косата можете да промените и хранителните си навици - имам предвид да минете на балансиран режим на хранете, в комбинация с шампоан за коса  с мазни корени би било комплексно решение.
Конкретен шампоан не смея да посоча - на всеки човек, различен му се отразява добре, но една домашна маска за коса с по-голяма пропорция на спирт/алкохол би изсушила скалпа на главата.

# 26
  • Мнения: 855
И аз търся препоръки.
Този на Елсев ми подейства отвратително. До такава степен ми се лющеше скалпа, че косата ми не издържаше и ден - трябваше веднага след употреба да се мия с друг.

# 27
  • Мнения: 36 499
Интересно, изглежда при всеки човек действат различно. На мен този Елсев с глината, ми действа супер, а един на Нивеа - нов вид - пише мляко за коса, направо ме съсипа. Първо - не се отмиваше - все едно съм си мазала косата с лосион, а не с шампоан, и второ - след едно измиване ми направи пърхот - нещо, което не ми се беше случвало от доста години.

# 28
  • Мнения: 747
Установила съм, че причините за бързо омазняване при мен са:
1. Твърде агресивен шампоан (каквито са повечето за мазна коса, по-добра работа ми върши този за нормална);
2. Твърде топла вода за измиване на косата. (Нали ми е студено зимата и не се усещам как отпускам кранчето.);
3. Твърде често измиване (понякога всеки ден);
4. Повторно нанасяне на шампоана (по времето, когато правех това).
Общо взето стигнах до извода, че когато при къпане твърде много си изсушавам косата, тя "отвръща на удара" с бързо омазняване. В момента ползвам шампоана на Balea за защита и грижа в комбинация с кристалите на Линеа и нямам подобни проблеми.

# 29
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Здравейте на всички Simple Smile
Искам да ви помоля, ако някой може да ми предложи шампоан за мазна коса. Моята се омазнява много бързо. Трябва да я мия през вечер, но аз отлагам поне през две. Преди време бях взела от фризьора един шампоан, но не ми свърши работа. Сега си взех съвсем обикновен от коприва, че го препоръчват за мазна коса, но... и той не става. Има ли някой, който е доволен и знае ефикасен шампоан, да ми предложи.
Благодаря  bouquet
Здраве Хума

Общи условия

Активация на акаунт