Детето се напикава нарочно в яслата...помогнете!

  • 6 601
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Видях само заглавието и първия пост. Може да няма връзка с нашия случай, но може напикаването да не е нарочно, а от притеснение или по друга причина. С дъщеря ми, на 3 години, например се е случвало да се напикае, когато се стресне.
Влязох в темата, защото в последно време моят син, който не може да говори, също започна сравнително често да се напикава в градината, понякога, доколкото разбирам, по време на сън, друг път - не. По същия начин вкъщи няма "пропуски", освен през нощта, тогава е с памперс. Доколкото изобщо спи през деня - което е рядко, също не се е напикавал, когато е вкъщи. Понеже не говори, няма как да обясни, но не изглежда да е някаква форма на протест, не изглежда като да не иска да ходи на градина, по принцип сигнализира, че му се ходи, с водене за ръка към тоалетната, и с баща му предполагаме, че напикаването се случва, когато в градината не е бил изпикаван наскоро и заспи или наскоро се е събудил. Не се ядосвам, не ми пречи самото пране на напикани дрехи, просто ми е чудно. Да повторя, вероятно няма особена прилика с вашия случай, но влязох в раздела и видях заглавието...

# 31
  • Мнения: 33
Здравейте, и при моето дете проблема с напикаването е на лице от 1-2 месеца. Лятото, когато беше на 1.5 годинки я записахме на частна ясла докато дойде време за държавната. Там постопенно свалиха памперса и беше свикнала да си казва и нямаше проблем нито там, нито вкъщи като памперс слагахме само нощем. От есента е на държавна като и там в началото се напикаваше по 2-3 пъти но постепенно отвикна да го прави. Проблема е че вкъщи си казва чак когато вече си е пуснала в гащите и това не спира. Преди дори в колата като и казвахме да изчака и стискаше, а сега просто си пуска малко и другото го стиска. През известно време я приканваме на гърнето, но не иска и след 2 минути пак се напикава. От яслата си я взимаме почти винаги с чисти дрехи и там не го прави. Предполагам ги строяват повече деца наведнъж и гледа от другите, а вкъщи не иска. Моля за съвет какво да правим, дали се опитва да ни привлече вниманието или има друг проблем?

# 32
  • София
  • Мнения: 335
Не знам каква може да е причината при вас. Това е точно обратното на нашия случай. Аз и при нас не разбрах причинта, сега не ходи на ясла от 2-3 месеца, а и преди това уж по невнимание се е случвало според лелките. Но ако се улисва в игра може да пишне капчица две, усеща и казва, че има пиш, дори не сменям гащите. Но пък вие казвате, че сяда на гърне, а след малко като стане се напишква... Различни са децата и причините, но ще го израстат, няма как Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт