Великобритания - Тема 72 Късно Есенна към Коледна

  • 74 171
  • 728
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 3 360
По-горе попитах, това ли е формата ,която се попълва и каква е процедурата - попълваш, разпечатваш и пращаш по пощата ли ? Плюс платената такса естествено .
Коя е точно формата не мога да помогна.
 Но ако сега пусне за ПР, когато го получи, ще е с дата септември 2017/ когато придобива право за подаване на ПР, независимо дали го е получил на хартиен носител януари, февруари или т.н. 2018/. При добра организация септември 2018 може и има право да си подава документи за гражданството. Няма защо да чака 2019 март да излезнат и тогава да се чуди....

В предходния си пост , дадох и линка, ще го сложа пак :https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_ … sidence-03-16.pdf Това ли е ?

Аз знам ,че няма защо да чака до март 2019 , но обикновено не си дава зор и отлага нещата до последно, затова аз му "дудна " отсега , та да не пропусне момента  Wink

# 196
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Който има 5те години и има желание да. Остава най-добре да си стегне документите. И нашите са класирани по папки ама годините ги няма Simple Smile

# 197
  • Мнения: 3 222
Няма вече да се изискват CSI застраховките, но ще има минимум доход, за да доведеш семейството си.
Това ще важи за след март 2019-та ли?

Не. Като пуснат новата система и документи, което може да стане преди март 2019 г. Разработва се софтуера и не се знае още колко време ще отнеме влизането му в сила. Също така (уж) няма да изискват кога и за колко време си напускал страната.

Няма смисъл да се чака за подаване на документи за постоянно пребиваване, ако имате вече 5-те години тук. Просто после ще ви ги заменят с новите. Единствената причина да се направи е, ако сте неработещо лице в това число и студент и нямате SCI застрохавка за последните години, защото към момента все още е основание да ви откажат.  

Илейн, и ние събираме нашите документи по години, но сме по средата на пътя.

# 198
  • Мнения: 1 997
Няма вече да се изискват CSI застраховките, но ще има минимум доход, за да доведеш семейството си.
Това ще важи за след март 2019-та ли?

Не. Като пуснат новата система и документи, което може да стане преди март 2019 г. Разработва се софтуера и не се знае още колко време ще отнеме влизането му в сила. Също така (уж) няма да изискват кога и за колко време си напускал страната.

Няма смисъл да се чака за подаване на документи за постоянно пребиваване, ако имате вече 5-те години тук. Просто после ще ви ги заменят с новите. Единствената причина да се направи е, ако сте неработещо лице в това число и студент и нямате SCI застрохавка за последните години, защото към момента все още е основание да ви откажат.  

Илейн, и ние събираме нашите документи по години, но сме по средата на пътя.



Ако е имал всяка година издавана от България ЕЗОК не би трябвало да има проблем студентът. Подчертавам  всяка година. Проблемът  е, че повечето студенти след първата година забравят да си я преиздават.

# 199
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Здравейте, мами  в Англия. Обмисляме преместване в Лондон и имаме сериозен въпрос,  свързан с баскетболните тренировки на детето ни. Интересува ме дали в училищата се предлагат тренировки по баскетбол,ако не там, то къде- в спортен клуб или другаде. Каква е организацията на трениране по принцип. Детето ни е на почти десет години и активно тренира, не искаме да го лишим от спорта. Благодаря на всички отзовали се. Всяко Ваше мнение е ценно за нас.
Здравей! За съжаление баскетбола в Англия не е така популярна игра както в някои други европейски страни. Тук по-популярни са футбола и ръгбито Simple Smile Поне в Лондон ще имате по-голям шанс да намерите добри отбори. Преди няколко години, заради лошо представяне на олимпиадата, държавните дотации за баскетбола ги орязаха и това още повече пречи за популяризирането на спорта.
Тази търсачка би трябвало да помогне, но в момента за съжаление не работи.
https://www.basketballengland.co.uk/playcompete/clubs/findaclub
Зависи и на какво ниво тренировки ви трябват. Дъщерята играе в баскетболния клуб на училището, но според мен е на доста ниско ниво и само веднъж седмично. Синът играеше доста активно към един от отборите и тренировките бяха на професионално ниво. Започна с веднъж седмично и в зависимост от представянето на детето по покана броят тренировки се увеличава. Имайте в предвид, че като физически данни на бялата раса този спорт не се отдава толкова добре и срещат сериозна конкуренция в залата.

# 200
  • UK
  • Мнения: 4 308
Потърсете в гугъл какви школи има на мястото/града където сте се насочили, при нас има баскетболна арина с отбори, детски, за възрастни, зали за тренировки и срещи, предполагам, че са на ниво. Има и голям добър тенис сентър с условия вкючително и за тенис за инвалиди. Тук пари за спорт има, не като в Бг.

# 201
  • Мнения: 1 478
Аз да се похваля, коледната украса е готова 😁😁😁

# 202
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте,
Имам нужда от малко помощ.Малкия е болен,до сега не се е налагало да отсъства от училище,събота и неделя беше с хрема и кашлица-лекувам си го както до сега -през нощта вдигна и темепература.
Сутринта се обадих в училището,за да кажа,че е болен-въпросът е нали не трябва и утре пак да звъня,а чак като се върне да представя документ от доктор?
Другото нещо,отидохме днес без час до клиниката,в която се записахме-казах,че е болен и отговорът беше да запиша час за утре.Като ни приемат утре дават ли бележка за училище,защото не съм наясно.И дали трябва задължително да им кажа,че има температура,за да ни приемат на същия ден?

# 203
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
До три дни без бележка (някъде и до седмица) - обаждате се в училище всяка сутрин обаче. За повече от 3 (7 календарни, 5 работни) дни - бележка от лекар.

# 204
  • България моята родина
  • Мнения: 201
До три дни без бележка (някъде и до седмица) - обаждате се в училище всяка сутрин обаче. За повече от 3 (7 календарни, 5 работни) дни - бележка от лекар.

Мерси за отговора Бу

# 205
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Само да допълня,че по тукашните стандарти температура освен ако не е 39 градуса и нагоре и хрема не са основателна причина за отсъствие от училище.

Ако за всяка Т и кашлица отсъства , ще му падне присъствения % и ще те привикат в училище.

Някой спомена Коледа.....хич не мисля за Коледа. Повече се вълнувам къде да си запазя почивки за следващата година, защото отпуските са запазени, а само за Октомври half term съм купила самолетни билети.

# 206
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Съгласна съм-прочетох на доста места,че не трябва да отсъства от училище,но при температура 38,6 цяла нощ и при все,че днес спи цял ден освен като ходихме до болницата и щом като има опция до 3 дена-предпочитам да остане вкъщи.
Даже щях да го заведа днес ако не беше вдигнал температура-за кашлица и хрема-нормално е да може да иде на училище.
Благодаря за съвета,все пак до момента нямаме пропуск дано не се налага често.

# 207
  • UK
  • Мнения: 4 308
И моята дъщеря е вкъщи днес, с температура и кашлица, а синът е с някаква алергия и обриви по лицето.
Аз резервирах вчера 5 дни за априлската ваканция и се вълнувам като малко дете, сега още планирам лятната ваканция до Бг.
И ние украсихме вече, децата се радват много, още не сме решили къде да мръднем по Коледа, е чакаме някакви оферти и предпожения за последния момент, а може и гости от Бг да имаме след нова година. Вие какво ще правите по празниците?

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 36
Много благодаря на
Merry и
dejie за бързите отговори. Ще продължаваме да търсим варианти.

# 209
  • Мнения: 263
Здравейте!
Обмислям преместване в Англия. Предполагам, че ще успея да си намеря добра работа, но се страхувам какво ще стане след брекзита.. А както и да го погледнеш по-добре ще е от колкото в България. Вие какво мислите за идване началото на другата година.
Ще съм благодарна да споделите мнение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт