Великобритания - Тема 72 Късно Есенна към Коледна

  • 74 189
  • 728
  •   1
Отговори
# 210
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Истината е, че никой не знае.
Без подсигурена работа и квартира, или без достатъчно пари да се живее 6 месеца в случай, че няма работа/квартира, не е разумно местене в друга държава.

# 211
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Аз лично ако трябваше сега да обмислям идване, най-вероятно не бих рискувала още повече с дете. От друга страна, ако нямате деца, не би пречило да обмислите идване с ясното съзнание че може и да не намерите добра работа в началото и че понякога не всичко е цветя и рози Simple Smile

# 212
  • Мнения: 3 229
Истината е, че никой не знае.
Без подсигурена работа и квартира, или без достатъчно пари да се живее 6 месеца в случай, че няма работа/квартира, не е разумно местене в друга държава.

+1

# 213
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не бих си го причинила сега, на сегашния ми акъл и в ситуацията, в която е държавата в момента.

# 214
  • UK
  • Мнения: 4 311
Доколкото знам все още няма никакви промени в законодателството и разрешителните за работа, идвате вадите си нин и банкова сметка и си търсите работа.

# 215
  • UK
  • Мнения: 1 923
Аз пак бих дошла, при условие, че (поне) единият от семейството има осигурена стабилна работа (договор и дата на започване) и доход, който гарантира безпроблемното наемане на жилище и посрещане на всички разходи, както и първоначално спестени пари до първа заплата. Както и намирам поне приличното владеене на английски за абсолютно задължитекно.

# 216
  • Мнения: 290
Здравейте отново,
Знам че е обсъждано многократно,но не мога да намеря точно ,каквото ми трябва..
Та стана така че,много набързо се прибрах в Бг. Майчинството ми свърши август,когато се свързах с работодателя ми,каза че на 24.11.2017 ще ми издадът p45. Понеже бебчо е малък,не става за ясла,а на мен ми трбва доход. Как става със записването тук на борсата,какъв докумвнт ми трябва от там? И за здравните,че 250лв не ми се дават,като мога да ги приспадна.. Извинявам се пак,ако е нахално,просто съм малко в безисходица.. Благодаря ви

# 217
  • UK
  • Мнения: 4 311
Ralexandru, нямам отговор на въпросите ти, но помня предишните ти постове в темата, дано нещата се подредят вече за вас, късмет желая и бързо стъпване на краката отново. 

# 218
  • Мнения: 872
 И аз малко в страни от темата да питам - за Коледа ще ни гостуват приятели от България. Обмислям къде да ги заведем и какво да им покажем. Казвате,че в Йорк е хубаво,на два часа път е от нас и можем да отидем до там. Какви забележителности има в Йорк,какво е интересно да се  посети?

# 219
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Къде си Ди_п?

# 220
  • Мнения: 872
В Бостън, Линкс

# 221
  • Мнения: 1 479
И аз да попитам малко може би глупав въпрос. Ако евентуално решим да се преместим някъде из Англия- къде бихте препоръчали като добър регион? Откакто сме тук сме все в Корнуел, но проблема тук е че влагата ако в Англия е голяма, тук е още по-голяма. От двете старани сме с океан( едното е море ама пак), вали абсолютно всеки ден и лятото например имахме не повече от седмица със слънцево време. Като сме ходили към Бат за уикенда, ми прави впечатление, че там времето е коренно различено- има повече слънце и като цяло се чувства по-топло. Тук е добре, но влагата вече се отразява доста и се замисляме далинда не се преместим.

# 222
  • Мнения: 3 229
Ронка, за мен Източна Англия е с по-добро време, а при нас на сверероизток-направо е перфектно. Влагата е много по-малко отколкото във Варна, преобладава слънчевото време, в периферията на бурите сме, т.е. почти не ги усещаме. И има голяма разлика между морски и океански бряг. Имам чувството, че е почти невъзможно да оцелиш хубаво време на западния бряг. За една дестинация там ни отне месеци докато се падне невалежен уикенд.

Но това са мой лични наблюдения и предпочитания.

di_p,  ponqkoga живее в Йорк-дано се включи. Ние сме ходили в центъра на града, в два страхотни музея-военен Eden Camp и авиационен Yorkshire Air Museum, които са в страни от града, както и на Fountains Abbey. В района е пълно с всякакъв род забележителности, в повечето от които може да изкарате целия ден.

# 223
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте отново,
Знам че е обсъждано многократно,но не мога да намеря точно ,каквото ми трябва..
Та стана така че,много набързо се прибрах в Бг. Майчинството ми свърши август,когато се свързах с работодателя ми,каза че на 24.11.2017 ще ми издадът p45. Понеже бебчо е малък,не става за ясла,а на мен ми трбва доход. Как става със записването тук на борсата,какъв докумвнт ми трябва от там? И за здравните,че 250лв не ми се дават,като мога да ги приспадна.. Извинявам се пак,ако е нахално,просто съм малко в безисходица.. Благодаря ви

Може би, някой счетоводител ще може , да те консултира, най-точно. В бг мами групата във фб има доста такива,  предполагам ще се отзоват.

# 224
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
И аз малко в страни от темата да питам - за Коледа ще ни гостуват приятели от България. Обмислям къде да ги заведем и какво да им покажем. Казвате,че в Йорк е хубаво,на два часа път е от нас и можем да отидем до там. Какви забележителности има в Йорк,какво е интересно да се  посети?
Не знам как ще е декември месец за разходки, със сигурност ще имат поне коледен пазар. Това което аз харесах в Йорк като турист беше:

Разходка по дължината на цялата стена. Периодично има табла с информация историческа. А за децата, ако носят лист и молив, могат да пресъздадат картата на стената.

York castle museum. За Коледа ще има доста неща организирани там. Частта с пресъздадената Викторианска улица е най-впечатляваща.

York museum gardens - не са големи, но е приятна кратка разходка, не знам зимата как ще е. Има и музей къща там, но аз лично не съм влизала и не знам дали си заслужава парите.

Clifford's tower - мисля, че е прекалено скъпо за това, което предлага. Освен хубавата гледка, като се качиш отгоре, отвън сякаш кулата е по-впечатляваща.

York shambles - много стара търговска улица, атмосферата по улицата е невероятно. Сигурно ще изглежда приказно с коледната украса. Има магазинче там, в което пред клиентите правят фъдж и ти можеш да си купиш току що направен, още топъл фъдж с различни вкусове. Ако не се лъжа пак на тази улица или някъде в района си купих огромен pork pie, правят го на място. Най-вкусния pork pie, който съм яла, още топъл топъл беше Simple Smile

National railway museum - единствения безплатен музей в града, на който аз съм пооадала и ако не се лъжа, най-големия музей на тази тематика в страната. За мен беше много интересно, имат talks в определени часове на различни теми, но може би няма да е по вкуса на всеки.

Историята на Йорк е свързана и с шоколада, съответно има музей на шоколада и chocolate trail, който ако проследите ще видите и се запознаете с местната история.
Betty's tea shop е популярно място за чай и кейк, винаги има огромни опашки, но мисля че може да се вземе нещо за в къщи и да не се чака маса. За Великден пускат невероятно красиви ръчно изработени и декорирани шококадови яйца, предполагам и за Коледа ще има нещо подобно.

Jorvik Viking Centre - лично мен не ме впечатли, на децата им е интересен, популярно място за туристите.

Това е на кратко Grinning

ПП да допълня, че всичко това е в центъра и аз пеша си го обхождам. Никога не съм ходила с кола в Йорк, винаги съм била с влак и от гарата започват моите обиколки на града Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 21:50 от Merry

Общи условия

Активация на акаунт