Великобритания - Тема 72 Късно Есенна към Коледна

  • 74 234
  • 728
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 872
Благодаря ви за информацията  bouquet   Със сигурност ще отидем до Йорк,звучи много интересно. Аз много обичам такива старинни забележителности  Simple Smile
  За мен града с най-хубавото време в Англия е Кеймбридж. Колкото пъти съм ходила там,все е слънчево и сухо. Но пък е доста скъпо за живеене  Rolling Eyes

# 226
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Днес мъжът ми ходи да гледа Гришо в О2, голям кеф. Ние всяка година ходим на ATP финалите, имахме билети и за тази вечер, но той ги продаде и си взе сам да ходи на обедния мач.Аз бях на колеж. Имаме билети и за финала, та знае ли се, може и на финал да го гледаме. Няма невъзможни неща. Яд ме е, че Надал се е отказал, много исках да го гледам този образ.

# 227
  • Мнения: 263
Здравейте! Бих искала да попитам дали някой от вас е ползвал този влак Лондон - Париж. И ако може малко повече мнения и съвети! Благодаряяя Simple Smile

# 228
  • Мнения: 2 838
Миналата година пътувахме от Лондон до Париж с влак. Много сме доволни от пътуването -бързо, лесно и чистичко. Има уифи във влака и не ни беше скучно. На гарата в Париж си взехме карта на града, за да се ориентираме къде ни е хотела..стигнахме пеша до него  (беше на 10мин пеш). Дърпаха ни разни таксита, но искаха много голяма сума за това малко разстояние. Можеш да видиш и темата за Париж, ако искаш нещо детайлно да разбереш за метро, билети и т.н.

# 229
  • UK
  • Мнения: 1 937
Днес мъжът ми ходи да гледа Гришо в О2, голям кеф. Ние всяка година ходим на ATP финалите, имахме билети и за тази вечер, но той ги продаде и си взе сам да ходи на обедния мач.Аз бях на колеж. Имаме билети и за финала, та знае ли се, може и на финал да го гледаме. Няма невъзможни неща. Яд ме е, че Надал се е отказал, много исках да го гледам този образ.

Ние ще го гледаме с мъжа ми утре вечер, ама то мачът ще е формален, нали вече се класира. Ако Надал не се беше отказал, щяхме да ги гледаме двамата. Дано гледате Гришо и на финала!

# 230
  • York
  • Мнения: 826
Както казва Мери, Йорк е много компактен и податлив за разходни пеша и е град, който би впечатлил гостите ти от България. Цените в заведенията в центъра гонят лондонските Simple Smile

Централния площад по Коледа е голям Коледен базар, с всичко което се сетите и страхотен типи бар, който аз ще пропусна тази година, по разбираеми причини  Mr. Green
Градините към музея са превърнати в голям светлинен атракцион, който се плаща. За възрастен е около 15 паунда май. Не съм сигурна.
https://www.facebook.com/ChristmasatYorkMuseumGardens/
Shambles е най - старата запазена търговска улица в Англия. Освен всичко останало има и много популярен Хари Потър магазин.  Wink
Зависи и с какво време разполагате за разходки. Може да се качите по стената (безплатно), Castle museum (10 паунда) , ако ви е интересно може и в катедралата да взелете (10 паунда), Музея на железниците е страхотен също и безплатен, Кулата Клифтън предлага чудна гледка към града и е обект на English Heritage (7,50 е ако не се лъжа). В музея на шоколада на съм ходила. Към 12 паунда е.
Има карта Касъл Музея, галерията и историческия музей за 22 паунда. Издава се персонално и важи една година.
Безплатен wifi в централната част с добър сигнал.
На кратко има къде да се отиде и какво да се види Simple Smile
https://www.visityork.org/

На Гришата му се кефя как се стегна тази година. Много израстна това момче през последната година, придоби характера, който е необходим в битките. Физическите качества отдавна доказа, че ги има. Съвсем заслужено е там, където е сега.  Peace

Аз си чакам зимните спортове. Любимият ми биатлон започва скоро  Party



# 231
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ronka, в ийст мидландс сме. Времето е нормално. Влажността не е висока (като за Англия, де), защото е в средата. Има дъждовни дни (все пак е Англия), има и сухи. Истинско българско лято има 3-4 дена в годината, но иначе пролет и лято са съвсем прилични като за тези географски ширини.

# 232
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Както казва Мери, Йорк е много компактен и податлив за разходни пеша и е град, който би впечатлил гостите ти от България. Цените в заведенията в центъра гонят лондонските Simple Smile

Централния площад по Коледа е голям Коледен базар, с всичко което се сетите и страхотен типи бар, който аз ще пропусна тази година, по разбираеми причини  Mr. Green
Градините към музея са превърнати в голям светлинен атракцион, който се плаща. За възрастен е около 15 паунда май. Не съм сигурна.
https://www.facebook.com/ChristmasatYorkMuseumGardens/
Shambles е най - старата запазена търговска улица в Англия. Освен всичко останало има и много популярен Хари Потър магазин.  Wink
Зависи и с какво време разполагате за разходки. Може да се качите по стената (безплатно), Castle museum (10 паунда) , ако ви е интересно може и в катедралата да взелете (10 паунда), Музея на железниците е страхотен също и безплатен, Кулата Клифтън предлага чудна гледка към града и е обект на English Heritage (7,50 е ако не се лъжа). В музея на шоколада на съм ходила. Към 12 паунда е.
Има карта Касъл Музея, галерията и историческия музей за 22 паунда. Издава се персонално и важи една година.
Безплатен wifi в централната част с добър сигнал.
На кратко има къде да се отиде и какво да се види Simple Smile
https://www.visityork.org/

На Гришата му се кефя как се стегна тази година. Много израстна това момче през последната година, придоби характера, който е необходим в битките. Физическите качества отдавна доказа, че ги има. Съвсем заслужено е там, където е сега.  Peace

Аз си чакам зимните спортове. Любимият ми биатлон започва скоро  Party




Simple SmileСките почнаха на 29 Октомври мисля. Първия старт беше в Зиолден, миналата седмица в Леви.

# 233
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Чудих се какъв е този магазин, The Shop that must not be named, ха ха явно на Хари Потър е бил. С огромна опашка чакащи виеща се по улицата!

# 234
  • York
  • Мнения: 826
Ave, гледам  Mr. Green

Mеrry, точно той е! Цифроманията вътре е на високо ниво  Crazy

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 01:45 от ponqkoga

# 235
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Я да ви попитам нещо Simple Smile покрай един разговор с приятелки ми стана интересно по колко деца има средно в клас в училище?

Иначе записвам успешни първи дни в детската градина, много съм доволна от всичко, малката е доста тъжна когато я оставям, но и трябва време да свикне Simple Smile

# 236
  • UK
  • Мнения: 2 879
Моята дъщеря досега е била в две училища и в двете бяха по 30  деца в клас.

# 237
  • Мнения: 11 666
 Илейн зависи от населеното място - сина ми в началното училище бяха 20-22деца в различните години.

# 238
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 305
Благодаря ви момичета Simple Smile моята приятелка е учителка в БГ и ме попита, защото и беше интересно и на нея тук как е, а ние сме още на етап градина Simple Smile

# 239
  • UK
  • Мнения: 4 311
25 са при нас в клас, браво Илейн, успех с градинката!

Общи условия

Активация на акаунт