Когато някой те потърси след години затишие

  • 11 556
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Може би поради изключително ограничения кръг роднини, които имам ето какво бих направила в този случай: Получат покана да ни гостуват, но с  информация за запазен хотел/хостел/, който ще платя.

За мен е доста непрактично и излишен разход това , но пък ако домакина е с възможности :О)) Екстра за гостите от такава покана :О))

# 46
  • Мнения: 406
Може би поради изключително ограничения кръг роднини, които имам ето какво бих направила в този случай: Получат покана да ни гостуват, но с  информация за запазен хотел/хостел/, който ще платя. Естествено  разходка из града, разговори в предварително избрано заведение на чаша вино . Естествено и кратко гости в къщи на следващия ден. А оттам нататък с изградена представа за  "поканените", разговорите който сме провели, защо ли не да се получи преоткриване  и едни топли бъдещи взаимоотношения.  Или кой откъдето. Поне нещата около въпросния човек ще са се изкристализирали.
Защо трябва да плащам хотела на някой, който си прави екскурзия там, където живея? Ако аз искам да ми дойдат на гости роднини, ще ги поканя и ще им осигуря преспиването, било хотел или у дома. Но някой да реши да дойде на екскурзия и затова да се нагърбя аз с излишни разходи, само и само да им почеша егото - ами извинявам се, но няма да стане. Това е нагло, невъзпитано и просташко. Още повече когато го прави човек, дето не ми е никакъв в какъвто и да е друг смисъл на израза освен случайното споделяне на гени, че отгоре на това и вече неведнъж показал ми директно, че за него съм със стойността на нула.

# 47
  • Мнения: 13 404
Защото, ако не потръгнат нещата няма да й е в къщата, но пък е дала шанс да се развият отношенията.
Каквото и да се случи ще е спокойна, че е направила всичко възможно да се развият отношенията си с полусестрата.
Не всеки мери отношенията си с роднините  близки или не с едни пари похарчени за една нощувка или някое ядене

# 48
  • Мнения: 406
Не всеки мери отношенията си с роднините  близки или не с едни пари похарчени за една нощувка или някое ядене
Явно въпросната полусестра така ги мери. Такива "роднини" никому не трябват.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Да бе, и хотел да плаща. Че те ще почнат всеки месец да ходят за по няколко дни. При това положение и аз искам да съм й сестра на Пеперудата. И с децата ще се запозная, да, и на мила леля ще си играя.

# 50
  • Мнения: 13 404
Много смело късате роднински връзки, но щом за едното ходене на гости сте готови да сте мили с роднините си, няма какво да кажа

# 51
  • Мнения: 1 047
 Е, това да се плати една нощувка в хотел/хостел/ в случая такса спокойствие щом за някой е космически разход да си го таксува като такъв. При мен подхода евентуално би бил точно така както съм писала, което е в отговор на зададения въпрос. Дали ще бъде одобрен или не си решава задалия темата. И вместо да се прави обструкция на  становището ми би било по уместно всеки  да си  даде ЛИЧНО мнение.

# 52
  • Мнения: 1 701
Въпроса е не само в плащането, а в това че ще се направи за гаджета на 27 години, които би трябвало да работят, и да имат пари да си платят хотела сами. А ние сме семейство с две малки деца. Аз мога с тези пари да направя нещо хубаво за моите деца. Все пак партньора на роднината не ми е роднина, или поне все още не е. Това ми е мнението за плащането на роднини, които не ги чувстваш такива.
Сега ако ги чувствам близки, не само роднини, но и приятелки, бих платила без никакви проблеми и наистина си е много добър вариант за всички.
Ходили сме на почивка с децата, мъжът ми и една моя любима приятелка, и сме бяхме и съпругът ми пое цялата издръжка като единствен мъж с нас. Една от най-прекрасните ми почивки, не съжалявам за нито един изхарчен цент. Това го пиша за да обясня, че не ми е за парите, ако става дума за скъп човек.

Аз вече отказах, направих го бързо за да не се размисля. След това се почувствах много спокойна, което за мен означава, че е правилното решение. Отаказах с това, че имаме друг планиран ангажимен, без да пиша подробности.
Ние тази зима сме на ски точно в страната, в която живее тази роднина, и и написах, че ще минем през нейният град и ще и звънна да се видим на по кафе. Така е хем неангажиращо, хем и ще имаме възможност да се опознаем без ангажименти и от двете страни.
Е, ако ми откаже, значи и е било наистина за преспиването, и когато мине, така и така би прекратила пак контакт до следващият повод.
А ако наистина искашеда ме види, не би се натрясла заедно с партньора си, на роднина която не е виждала от 10 години. А би отишла в хотел и би предложила да се видим неангажиращо.

Не знам, поне аз така си мисля. Аз много мразя да се натреса на някой, ей така, че и в къщата му. Ако искам да видя някой, бих му се обадила, и бих предложила ей така неангажиращо на по кафе.




# 53
  • Мнения: X
Ние тази зима сме на ски точно в страната, в която живее тази роднина, и и написах, че ще минем през нейният град и ще и звънна да се видим на по кафе. Така е хем неангажиращо, хем и ще имаме възможност да се опознаем без ангажименти и от двете страни.


Трябваше да кажеш: "И мисля да спим у вас" Joy

# 54
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:
Въпроса е не само в плащането, а в това че ще се направи за гаджета на 27 години, които би трябвало да работят, и да имат пари да си платят хотела сами. А ние сме семейство с две малки деца. Аз мога с тези пари да направя нещо хубаво за моите деца. Все пак партньора на роднината не ми е роднина, или поне все още не е. Това ми е мнението за плащането на роднини, които не ги чувстваш такива.
Сега ако ги чувствам близки, не само роднини, но и приятелки, бих платила без никакви проблеми и наистина си е много добър вариант за всички.
Ходили сме на почивка с децата, мъжът ми и една моя любима приятелка, и сме бяхме и съпругът ми пое цялата издръжка като единствен мъж с нас. Една от най-прекрасните ми почивки, не съжалявам за нито един изхарчен цент. Това го пиша за да обясня, че не ми е за парите, ако става дума за скъп човек.

Аз вече отказах, направих го бързо за да не се размисля. След това се почувствах много спокойна, което за мен означава, че е правилното решение. Отаказах с това, че имаме друг планиран ангажимен, без да пиша подробности.
Ние тази зима сме на ски точно в страната, в която живее тази роднина, и и написах, че ще минем през нейният град и ще и звънна да се видим на по кафе. Така е хем неангажиращо, хем и ще имаме възможност да се опознаем без ангажименти и от двете страни.
Е, ако ми откаже, значи и е било наистина за преспиването, и когато мине, така и така би прекратила пак контакт до следващият повод.
А ако наистина искашеда ме види, не би се натрясла заедно с партньора си, на роднина която не е виждала от 10 години. А би отишла в хотел и би предложила да се видим неангажиращо.

Не знам, поне аз така си мисля. Аз много мразя да се натреса на някой, ей така, че и в къщата му. Ако искам да видя някой, бих му се обадила, и бих предложила ей така неангажиращо на по кафе.




И аз мисля така. Няма как да плащям разходите на някой който освен, че не съм поканила не сме и близки.

# 55
  • Мнения: 5 134
Важното е, че имаш спокойствие от решението. Успех!

# 56
  • Мнения: 1 701
Ние тази зима сме на ски точно в страната, в която живее тази роднина, и и написах, че ще минем през нейният град и ще и звънна да се видим на по кафе. Така е хем неангажиращо, хем и ще имаме възможност да се опознаем без ангажименти и от двете страни.


Трябваше да кажеш: "И мисля да спим у вас" Joy
Mr. Green

Аз с децата хич не обичам да ходя с преспиване някъде. Дори и при свекърите като ходим, пак сме били на хотел.

А и другото е, че с две малки деца, и двамата с мъжът ми работим, и нямам сила за посрещане на гости. С последни сили готвя и шетам на нас 4-мата, и пак докато оправя едната стая и в другата вече хич не се вижда, че е чистено.
Когато идва някой много близък на гости не ми пука, че не е идеално. Обаче, ако са чужди хора, ще ми е неудобно и ще лъскам.
А дори и 3 дни с две нощувки са ми много за гости, това са 9 пъти да обслужвам 6 човека, т.е. 9 пъти да слагам маса и да прибирам.  Crazy
По-добре да си почина и аз и мъжът ми през тези дни около Нова Година.

# 57
  • Мнения: 5 134
От тази гледна точка те разбирам. Аз имам много помощ при гости от мъжа ми и затова съм така ларж с поканите Simple Smile

# 58
  • Мнения: 10 423
Забелязала съм, че когато едни роднински или приятелски отношения не потръгнат това рядко се променя. Хората си носят характера и манталитета със себе си за цял живот. Дори и да има временни проблясъци пак си показват рогата.
Мога да дам пример с моята леля, с която открай време не вървят отношенията. Тя си купи имот в един курортен град и отиде да живее там, като запази и жилището си в София. С мъжа ми бяхме на почивка и отидохме и до нейният град. Въобще не ни се занимаваше с нея, но реших все пак, че да седим на може би 100 или 200 м от нея и да не я поканим на едно кафе е грозно. Звъннах и - и каква беше реакцията? Започна да се тръшка, че е в София и как не сме се обадили преди да тръгнем, за да дойде с нас, че имала да пренася много багажи и да и ги пренесем с колата. Все едно като сме успели да отделим 4 дни за 3 години съм длъжна един от тези дни да й го посветя и да й слушам глупостите по целия път.  Видяхме се с нея две години по-късно, беше ни подготвила гадна имотна измама...

# 59
  • Мнения: 1 225
Може ли да напишете върнаха ли съобщение,като им отказахте,че ми е интересно. Съжалявам за любопитството си. Flushed

Общи условия

Активация на акаунт